Zobacz pełną wersję : D13B2 mpfi (na D13B7+) - co jeszcze może być potrzebne?
PAWELEKHONDA
07-01-14, 10:36
RPK dzięki, a co trzeba dokładnie przerobić w nim ?
róznia sie wtyczka wiec przerobic, dopasowac do instalacji
kaczka208D
07-01-14, 12:41
Czyli co dokładnie ? Inna kolejność pinów czy jak?
Z tego co pamiętam to w wiązce z D15B7 wtyczka idąca do alternatora ma 4 przewody. Ja zostawiłem alternator D13B2, do którego idą o 2 przewody mniej. Zrobiłem tak: odciąłem dwa kabelki, które miały zupełnie inne kolory, jak te w d13, resztę włożyłem w odpowiednie gniazda do wtyczki ze starej instalacji i działa.
Szybkie pytanko. Moge miec w dobrych pieniadzach glowice VTEC-E z ssacym, przepustnica, wiazka, aparatem, sonda, komuterem od niego. Co oprocz baku bym musial miec? czy wiazka kabinowa musi byc?
Czy takie cos jest sens ladowac do d13b2? czy lepiej juz by było wsadzic taki caly silnik :)
kaczka208D
05-03-14, 16:59
Hej mam pytanko z jakiego nadwozia można zaadoptować wiązkę kabinową do eg3? Wiem że na pewno z eg5 i ej2, a czy z sedana d15b7 (amerykaniec) też podejdzie bez przeróbek czy jednak jest inna ?
Co do wiązki z ej2 to wiem, że nie będzie wyprowadzenia kabelków do wycieraczki tylnej. Czy jeszcze czymś się różni czy jest P&P ?
Ja w moim HB montowałem MPFI na wiązce kabinowej z coupe i musiałem tył przerabiać, inne wtyczki inne ułożenie kabli, jednak nie było z tym dużo roboty raczej wszystko do ogarnięcia jeśli masz miernik i lutownicę. Nie wiem jak z sedanem ale zapewne podobnie.
Po za tym podobno wiązki z amerykańców różnią się znacząco od europejskich, ale niech ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie.
kaczka208D
05-03-14, 17:54
Właśnie kiedyś o tym czytałem i przy wiązce z ej2 jest jakiś problem ze światłami tylnymi tak ? Polega to na po przepinaniu pinów czy coś bardziej skomplikowanego ?
W HB wiązka z tyłu jest w jednej "rurce", a w coupe rozdziela się na 2 czy nawet 3. Światła pozycyjne kierunki i stopy(wszystko oprócz burty) są tak samo, takie same wtyczki pasuje P&P, trochę zabawy jest z burtą, stara wiązka łączy się z nią po prawej stronie, natomiast w tej z coupe nie ma żadnego łączenia wiązka jest cała. Nie pasuje to w żaden sposób(nawet wtyczki są inne). Ja po prostu obciąłem wtyczkę łączenia z burtą ze starej wiązki i do niej dolutowałem kable z nowej, większość pasuje kolorami, niektóre trzeba sprawdzać. Jest to do ogarnięcia u mnie to była godzinka roboty i po sprawie wszystko działa :) Oprócz wycieraczki oczywiście w nią się jeszcze nie bawiłem. Kabelki od ogrzewania szyby też przecinałem i lutowałem bo nie chciałem rozbierać podsufitki. Wiem że na pewno 2 kable mi nie wystarczyły na długość i musiałem przedłużać(czujnik otwarcia klapy kabelek zielony i światło przeciwmgielne kabelek czerwono-żółty jeśli dobrze pamiętam)
Witam. Szukałem ostatnio takiej redukcji do filtra, specjalnie nawet kupiłem nowy filtr paliwa z wejściem od dołu, ale tak czy siak nie mogę znaleźć przelotki z 1/4" na 8mm. Jedyne co znalazłem dzisiaj to 1/4" na 9mm, taka z firmy LUX z OBI, taka przelotka do pneumatyki. Myślicie, że uda się naciągnąć na to wąż 8mm? Może świruje, ale tu jednak chodzi o paliwo... i wolałbym żeby to było wszystko szczelne. Pozdrawiam!
http://img802.imageshack.us/img802/5056/re3q.jpg
waz w goraca wode i wcisniesz bez problemu
Muzyk-Grzes
09-03-14, 22:38
Jak jest zbrojony to nawet ciepła woda nie pomoże ,jak pisałem w początku tego tematu nie stosuj węży igielitowych (mimo że polecane do benzyny) i wszystko zależy od tego jaki masz filtr. Pierwsze auto w tym temacie (moje byłe) miało filtr z D15Z1 taki jak w VI genie jest a drugie LechuLK miał filtr paliwa jak w V genie z wejściem obok wyjścia. Tak czy owak do mojego zakładałem właśnie taki króciec i pasowało na wąż gumowy 8mm.
Spoko, i tak nie mam możliwości kupienia niczego innego, więc jutro biorę i składam, mam nadzieję, że to będzie szczelne... Pozdrawiam wszystkich!
Hmmm Muzyk-Grzes, ale to jak mam się o to zapytać w sklepie? Wczoraj byłem i pytałem o czy mają węże paliwowe na 8mm itd itd, facet mówił że ma. A filtr jest chyba z D16Z6, bo poszedłem do motoryzacyjnego i powiedziałem, że chce taki z wejściem od dołu i koleś szukał szukał i szukał i w końcu znalazł. I taki mam w rękach właśnie. Tak apropos, Blue Print to dobra firma? Bo nie słyszałem o niej.
W sumie od razu jak tutaj piszę, to może ktoś mi wyjaśni jedną rzecz. Chodzi mi o podpięcie tego odpowietrzenia hmm wału korbowego? Tej puszki co jest na bloku. Z niej idzie wężyk i w kolektorze ssącym z D13 wkręcony jest ten tak zwany zawór PCV:
http://img716.imageshack.us/img716/2909/y7ga.jpg
A teraz jak zmieniam kolektor to podłączenie tego węża to ewidentnie nr. 5 na zdjęciu. I co, nie będzie tego zaworu już? Kolektor ma cały czas zasycać z tej puchy?
http://img713.imageshack.us/img713/6990/ite1.jpg
I jeszcze pytanie gdzie idzie nr.1 z przepustnicy?
http://img18.imageshack.us/img18/1865/ogzw.jpg
nr 1 do puszki filtra weglowego znajdziesz na niej taki ciut grubszy wezyk niz podcisnieniowy
co do tego od tej puchy to albo musisz zakombinowac wykrecic zawor z kolektora od gaznika i wlaczyc go w obdwod miedzy puszka z tylu a wejsciem nr5 albo zalatwic sobie zaworek pcv z wersji z pelnym wtryskiem nawet z innej hondy np
http://2.bp.blogspot.com/-KukY-WEVTqA/UDkbCZ9ncgI/AAAAAAAADtw/VuK7Xiy_IsU/s1600/IMG_20120825_114627.jpg
albo taki http://usauta.pl/images/ZDJECIA_CZESCI/usauta.pl-20120309094857.jpg
kaczka208D
10-03-14, 13:09
Gdyby nie udało ci się wcisnąć węża na tą redukcje,to możesz kupić taką redukcję z allegro wystarczy wpisać "1/4 złącze do węża" i masz tego pełno na jaki tylko chcesz przewód :)
Udało się naciągnąć, bak założony. Jeśli chodzi o paliwo to wszystko ogarnięte. Dzisiaj przyszedł komp i wiązki - kabinowa i silnikowa z Z6. Ogólnie to jestem załamany, nienawidzę kabelkologi, a teraz jeszcze kolega mnie nastraszył, że jak pomylę dwie wtyczki to może się ujarać jakiś podzespół w kompie. Muszę przysiąść do schematów, bo to totalnie olałem ze względu na to, że kupiłem całe wiązki...
Chociaż jedno foto z prac.
http://imageshack.com/a/img809/1050/o5w7.jpg
powoli nabiera blasku, jeszcze sobie walka z d15b2 poszukaj w porownaniu z tym z d13 roznica jest dosc spora testowalem na 3 silnikach
co do ujarania kompa raczej watpie zebys kostki pomyllil bo albo kostki nie pasuja albo dlugossci kabli jakmasz orginalne wiazki uloz na silniku i po dlugosciach kabli dojdziesz spokojnie do ladu
kaczka208D
12-03-14, 13:40
A tą kabinową to dokładnie z jakiej budy brałeś coupe HB ? eg5, ej2.
Kabinowa z EG5. Mam dzisiaj tylko problem z aparatem zapłonowym. Kupiłem od razu TD42U, i wiedziałem że jedna noga nie będzie pasowała, i że będzie przykręcony na dwie śruby tylko, ale dzisiaj się okazuje, że nie do końca to pasuje...
Jeden sposób w jaki pasuje:
http://img853.imageshack.us/img853/6789/67qj.jpg
http://img835.imageshack.us/img835/6719/u1la.jpg
http://img69.imageshack.us/img69/7801/ick1.jpg
I jeszcze tak, ale brakuje pół milimetra do przykręcenia drugiej śrubki.
http://img856.imageshack.us/img856/3777/qqs5.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/690/shxx.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/395/4nwl.jpg
Na moje, ani jedno ani drugie ustawienie jest nieprawidłowe i nie wiem co mam zrobić :( :(
Aparat zapłonowy będzie Ci działał tylko i wyłącznie w takiej mniej więcej pozycji:
http://www.argperformance.pl/public/files/projects/gal_39_20110410092845_bartciv4.jpg
A takiej kombinacji na Twoich fotkach nie widzę...
jogal no bo właśnie w takiej najgorzej pasuje hehe. Trudno, na razie go przymocuję jakoś na patencie w takim położeniu jak na fotce, a jak wrócę z wyjazdu to i tak wlatuje głowica z Z6, to aparat już będzie pasował.
Z dzisiejszej przekładki wiązki:
http://img196.imageshack.us/img196/5449/1vc4.jpg
Czekam na kolegę aż podleci i mi coś ogarnie przy tej wiązce, bo wszystko założyłem ale jest kilka komplikacji i nie ogarnę z tymi kostkami... Pozdrawiam.
No to jak masz aparat od D16Z6 a nie z D15B7 to musisz kombinować bo aparat D15B7 normalnie pasuje bez problemu a ten z D16Z6 ma trochę inaczej rozstawione mocowanie. Nieraz ludzie zakładają aparat D15b7 do D16Z6 bo te aparaty różnią się chyba tylko mocowaniem ale muszą rozwiercić to mocowanie. Mogłeś kupić aparat od D15B7 a potem sprzedać i kupić D16Z6 jakbyś już miał głowicę. A tak to teraz musisz rozwiercić to mocowanie.
Aparat zamontowany trochę na patencie, ale wydaje mi się, że tym razem jest dobrze, niech Jogal zobaczy :)
http://img844.imageshack.us/img844/8105/0z9l.jpg
Wiązki miały być z EG5, a teraz jest mały problem. Przy prawym kielichu nie da się podłączyć jednej wtyczki... WTF?!
http://img541.imageshack.us/img541/2448/vdka.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/9581/s4sm.jpg
:( mam powoli dość :(
Aparat potem na lampę ustawisz i chyba powinno być dobrze, tylko lepiej jakby ten górny uchwyt był bardziej na środku tak zazwyczaj jest.
A wtyczka wygląda że piny się zgadzają tylko cos ci te plastiki białe przeszkadzają. Potem mogę u siebie zrobić zdjęcie i się porówna.
https://lh3.googleusercontent.com/RJkF3d8rZXw1cwRuPen6NZ23bRk6oTRAUCL0UaapHwE=w410-h547-no
Ja jakby ta wtyczka była na pewno dobra od tego i kable sie zgadzały to bym poucinał te plastiki, ale może to wtyczka nie od tego, tylko z prawej strony przy kielichu i dlatego nie pasuje
LechuLK aparat to nie problem, ustawię sobie na lampę stroboskopową :) ważne że już siedzi i trzyma się w ch*j mocno :)
Hmmm no tylko mi śmierdzi to że niby wiązki były z EG5, to się domyśliłem że obydwie powinny być z tego samego auta... Chyba, że sprzedawca coś pomieszał. Będę wdzięczny... Już myślałem że pomyliłem wtyczki, ale ta druga jest zupełnie inna i za nic tu nie podpasuje. Pozdrawiam
W dzień zapomniałem zrobić ale zaraz podejdę do garażu i postaram się zrobić z lampą błyskową to będziesz widzieć.
Wyciągnij ten jeden plastik z kostki i powinno spasować, kolorki pokrywają się w tej kostce po dwóch stronach??
Robiłem dzisiaj jeszcze zdjęcia ale dosyć słabo wyszły i na dodatek nie tej kostki zdjęcie zrobiłem, też po lewej ale tej drugiej dużej z 4 rzędami pinów a widzę teraz, że u ciebie są 3. Czyli chyba druga wtyczka. Jutro zrobię za dnia zdjęcie i będzie wiadomo. Ale chyba faktycznie tak jak jogal pisze z tej górnej wtyczki można wyciągnąć ten biały plastik co jest na zewnątrz i trochę w środku. Ten biały plastik jest chyba właśnie w dwóch częściach i jedną można wyciągnąć.
Mam jeszcze pytanie.
Czy jak któryś kabel byłby nie podłączony lub źle podłączony to zawsze komputer by to sygnalizował błędami?
Bo mam trochę polutowane u siebie wiązki i może kolega co mi to robił o którymś kablu zapomniał i miałbym większe spalanie o ok. 2l?
Jak tak to bym rozpiął wtyczki pod maską i przy komie a potem posprawdzał każdy kabel miernikiem.
Tylko czy są do kostek od kabli w wiązce silnikowej jakieś fajne rozpiski tak jak w przypadku wtyczek od kompa? Takie jak te:
http://www.jhm.com.pl/download/schematy/wiring.92-95.gif
Bo wiem że są schematy ale nie za bardzo potrafię je czytać.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W sumie do odpalenia została ostatnia rzecz zatem... Mam przekaźnik główny ale nie mam go gdzie podpiąć i nie wiem do której wtyczki we wiązce kabinowej to ma iść. Prześledziłem mniej a więcej dwa kable które już były w D13 i jak dochodzi wtyczka w okolice puszki bezpieczników, to wydaje mi się że ten sam kolor kabli jest jakby w dwóch wtyczkach. Czyli zostaje tylko podpięcie przekaźnika i można odpalać.
PS A takie głupie pytanie. skoro wszystko jest podpięte to jakbym dał napięcie na pompę paliwa, na pstryczek, to auto by odpaliło bez przekaźnika? Ciśnienie paliwa by było, na chwile haha :) potem zgasić, pstryczek pyk i pompa odcięta.
Przekaźnik główny podłącza się przy nogach kierowcy(przy skrzynce bezpieczników), powinna być tam wtyczka w wiązce pasująca do przekaźnika.
No właśnie nie ma... A nie ma czasami tak, że wtyczka do tego przekaźnika jest w przy tej wiązce która idzie do tyłu do pompy itd? Bo tego kawałka wiązki akurat nie mam... Tego co idzie do tyłu.
Ta wtyczka jest przy wiązce która przechodzi przy ścianie grodziowej do komputera(tej głównej najgrubszej). Przy skrzynce bezpieczników musi być taki brązowa wtyczka.
Znalazłem, doszedłem też do tego z którego pinu wychodzi kabel plusowy do pompy, dorobiłem na szybko kabelek do tyłu. Teraz motyw jest taki że nie wiem na pompie gdzie jest plus a gdzie masa... Ktoś wie może? Dwa piny sa tylko, pionowy i poziomy.
http://img163.imageshack.us/img163/5900/gme0.jpg proszę proszę proszę... Nigdzie nie mogę znaleźć :(
Wtyczka ogarnięta, pompa pracuje, przekaźnik pyka, paliwko jest, czyli wszystko ok. Niestety nie odpala. Nie wiem czego to kwestia. Jakie powinno być napięcie na wtryskach przy rozruchu?
W momencie pyknięcia przekaźnika po przekręceniu stacyjki powinno się na wtryskach(nie jestem pewny czy na wszystkich, na pewno na pierwszym od rozrządu) pojawić na 2 sekundy 12V.
Ma ktoś schemat połączeń od kostek przy kompie do wtyczek w komorze silnika? Czyli tak jakby schemat wiązki. Ja potrzebuję, żeby sprawdzić swoje połączenia a koledze Small3r też by się to pewnie przydało.
Small3r z wtyczka sobie poradziłeś wyciągając ten biały plastik bo nie napisałeś?
Dodaje jeszcze zdjęcia może komuś też się przyda, a ty na możesz zobaczyć czy masz tyle samo wszystkich wtyczek u siebie.
https://lh5.googleusercontent.com/-Xi9HVOmGRb0/UyUL7Dy-ZxI/AAAAAAAABmA/xII9Rg5OCQE/w468-h624-no/IMG_20140315_122855.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-wrkqRXDPhGc/UyUL6Lb6vfI/AAAAAAAABl4/zOeEtjoWNoA/w468-h624-no/IMG_20140315_122831.jpg
Lewa strona pod maską stojąc naprzeciw:
https://lh4.googleusercontent.com/-gpjGeR3MKlk/UyUL5K5XiKI/AAAAAAAABls/OBvlg0BvtjY/w830-h623-no/4.jpg
prawa strona pod maską stojąc naprzeciw:
https://lh5.googleusercontent.com/-52HhbQX-ZM8/UyUMboaOPKI/AAAAAAAABmQ/DmuqbODVovg/w830-h623-no/1.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-TjOPp4K67Ks/UyUL4IGRRHI/AAAAAAAABlc/RBHJmVSZHvc/w830-h623-no/3.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/-DPbm0Z0uZ5M/UyUL4KW4ZSI/AAAAAAAABlg/16KTXZ98GqU/w468-h624-no/2.jpg
Sorry za jakość ale robiłem to w nocy w garażu tylko przy lampie błyskowej z komórki.
Schemat wiązki:
http://www72.zippyshare.com/v/13178356/file.html
Koledzy, dzięki za pomoc, ale teraz niestety już pozamiatane, bo wyjechałem zagramanice, i przez najbliższe 3 miechy przynajmniej nie ogarnę nic więcej, bo autko zostało w Polsce. Ale piszcie coś jeszcze, jakieś sugestie, część przemyślę, a może poproszę kolegę, to podjedzie i odpali jak mu powiem co, gdzie i jak szukać.
EDIT
Ostatnie zdjęcie przed wyjazdem hehe :) Jeszcez tyle rzeczy do dopracowania...
http://img38.imageshack.us/img38/5531/6a7r.jpg
ładnie wygląda ale kolektor ssący z jakiego silnika bo D16Z6 to nie jest tylko coś większego. Podejrzewam, że ktoś się przyczepi do kibel rury ale mi to aż tak nie przeszkadza jak spełnia swoją funkcje a za jakiś czas pewnie wymienisz na rurę alu czy z nierdzewki. A powiedz jeszcze jak sobie z tą wtyczką poradziłeś?
Ssący Y8 :) Rozwiercony, z przepustnicą z H22, i poprawione kanały w kolektorze. Kibel rura jest totalnie chwilowym rozwiązaniem, jak wrócę do będzie parówa albo jakiś aluminiowy dolocik.
Jeśli chodzi o wtyczkę to wyciągnąłem tylko ten plastik, tak jak kazał jogal i podpiąłem bez problemu. Nie sprawdzałem natomiast bardzo dokładnie czy kolorki kabli pasują, bo jak spojrzałem to mniej a więcej było podobnie, możliwe że nie odpala dlatego że się kolorki nie zgadzają w tej wtyczce... Powinny się idealnie zgadzać kolory z tej i z tej wtyczki, kostki?
Siedzę teraz na wygnaniu w niemczech i aż mnie nosi... Tak bardzo bym chciał odpalić już i pojeździć...
PS Podajcie jakieś propozycje, co jeszcze mogę posprawdzać? Ciśnienie paliwa jest, pompa pracuje, przekaźnik pyka, rozrusznik normalnie kręci, ale nie odpala. Na tą chwilę, nie podpięty tylko czujnik temperatury dolotu i sonda lambda, ale to nie powinno wypływać jakoś, prawda?
EDIT LechuLK a teraz przyszło mi coś innego na myśl... Jak przeglądałem fotki od Ciebie! Owszem wiązki przekładałem, ale kawałek, to jakby łącznie dwóch wiązek po lewej stronie zostało od D13. Bo wypiąłem na przestrzale dwie takie ogromne wtyczki (w kabinie) i ten kawałek szedł do podpięcia tych dwóch wtyczek po stronie kierowcy w komorze silnika... Może tam coś jest powalone!
EDIT2
http://pnp.impressiveworks.eu/d13b7+/podlaczenie_kabli_do_silnika.png
Mówię o tym kawałku do którego są podpięte te duże dwie wtyczki.
Jeśli chodzi Ci o tą część wiązki która jest wpinana do tych dwóch wtyczek i idzie do komory silnikowej po stronie kierowcy, to ja u siebie przechodząc z D15B2 na D15B7 zostawiłem ten odcinek(z lenistwa) ale nie wpłynęlo to w żaden sposób na działanie silnika, było wszystko tak jak być powinno(oprócz tego że nie działa mi klakson ale jeszcze dokładnie nie wiem czemu)
vrrs to mnie nie pocieszyłeś, bo już miałem nadzieje, że może tam coś jest popieprzone. No to jedyne co to będzie trzeba sprawdzić tą wtyczkę która nie pasowała, i sprawdzić czy każdy kolor pasuje idealnie po jednej i drugiej stronie do każdego pinu. Tylko muszę mieć potwierdzenie, że na bank muszę się idealnie kolory kabli po dwóch stronach zgadzać, bo jak poprzekładam, a się okaże, że może być inaczej, to już w ogóle nie dojdę... Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Poza tym, takie pytanko, da się bez problemu w razie czego popodmieniać piny w tej wtyczce? Tzn wyjąć z jednego miejsca i wpiąć w inne?
Muszę jeszcze sprawdzić u siebie, ale wydaje mi się że raczej nie ma co się sugerować kolorami bo mogą być różne. Na twoim miejscu sprawdziłbym wszystkie wtyczki przy silniku do których idą pinów w komputerze i sprawdzał czy jest poprawnie. W schemacie który wrzuciłem tutaj w temacie jest dokładnie opisane który kabel z której wtyczki do jakiego miejsca w komputerze ma iść. Ja nie mogłem swojego samochodu po przejściu na MPFI odpalić, no i okazało się że niektóre kabelki się nie zgadzają. Po przepięciu tak jak powinno być, samochód normalnie zapalił :)
tą wtyczkę masz na pewno dobrze, tylko po prostu miałeś 2 plastiki w jednej kostce i jeszcze jeden w drugim (chyba wiązka silnikowa i kabinowa nie są z jednego silnika tylko z dwóch różnych). Czasem tak się zdarza. Check Ci się pojawia i gaśnie czy się świeci?? Robiłeś samodiagnostyke??
Rozumiem. Czyli pewnie czeka mnie jeszcze dużo pracy po powrocie.
jogal deski nie miałem na miejscu, i licznika nie podpinałem. Jedyne co słyszałem, to po przekręceniu kluczyka pracę pompy, przekaźnika.
kaczka208D
21-03-14, 14:14
Mam pytanko :) Dostałem kompletną wiązkę z ej2 wraz ze skrzynką bezpieczników (tą wewnętrzną przy nogach kierowcy), skrzynka ma tylko dwa jakieś czarne "przekażniki" czy coś w tym stylu jeden po lewej mniejszy i jeden duży po prawej, wszystkie bezpieczniki wyciągnięte. Czy mam zostawić tą skrzynkę z ej2 i powpinać bezpieczniki czy mogę zostawić swoją seryjną z EG3 ze wszystkim bezpiecznikami, jeśli tak to czy nie będzie brakować jakiegoś bezpiecznika w skrzynce eg3 ?
zostaw swoje puszki, jeśli tylko nie masz wiązek USDM to będzie dobrze działać wszystko.
vrrs dzięki za wrzucenie schematów :D
Ja miałem u siebie lutowaną wiązkę z D13B2 i D16Z6 anglik . Za pierwszym ani drugim razem nie odpalił trzeba było sprawdzic wiązki jeszcze raz zmienić kabelki i potem już było ok. Tylko posprawdzam teraz jeszcze wszystkie sam czy sie na pewno kolega co mi to robił nie pomylił przy którymś.
kaczka208D
22-03-14, 09:21
Dzięki Jogal :)
mateuszafro
22-03-14, 14:43
Panowie czy to normalne że przy wiązce zaraz przy kompie mam coś polutowanie itp?
http://images64.fotosik.pl/790/6bfcb2a80298bc5amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images63.fotosik.pl/788/6057a38d6d583d3cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images65.fotosik.pl/789/4d3d3b6d063753b5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images62.fotosik.pl/789/65cf96081d09341bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
robiłem mpfi wiązka jest D15B7
U mnie też było lutowane i działało. Ale wiadomo zależy czy coś nie jest przekombinowane.
w izolacjach masz oem ekranowanie przewodów ale żadnego lutowania tam być nie powinno
Witam ponownie. Takie pytanko mam do was jeszcze. Kolektor ssący mam OBD2, ale cały osprzęt z OBD1 oczywiście. Wiązki z D16Z6 EG5, i teraz pytanko. W kolektorze OBD2 nie mam w czwartym kanale miejsca na czujnik temperatury dolotu. Wiązka ma wtyczkę i kable tylko do miejsca w którym oryginalnie jest ten czujnik. Czy mam kupić czujnik taki jak w kolektor OBD1 czy może taki jak np w D14 czy Y8? Różnią się jakoś mocowaniami i wtyczkami? I muszę pomyśleć jak go zamontować...
Co do linki gazu, u mnie nie pasuje prawie w ogóle. Do przepustnicy z H22 tym bardziej, w związku z tym pytanie, z jakiego modelu zabrać linkę żeby to i wyglądało jakoś i działo jak należy? D16 jakiegoś? Pozdrawiam!
Mam jeszcze jedno pytanko. Tak wygląda moja puszka z bezpiecznikami pod maską:
http://1.bp.blogspot.com/-eBRJdHmumFU/UgCpdV1nQCI/AAAAAAAADqg/eOvdws7yWTM/s1600/06.wtyczki_w_puszcze.jpg
A w nowej kabinówce jest jeszcze jedna wtyczka (piąta) która wyglądem przypomina troszkę wtyczkę typu molex/zasilanie sata w zasilaczu komputera stacjonarnego i nie ma jej gdzie podłączyć. Do czego może być ta wtyczka?
A ja mam pytanie co do przewodów paliwowych przy baku bo na tym foto co gdzie podłączyć trochę kiepsko widać:
http://2.bp.blogspot.com/-gbs1T48ald8/UgDSgOt6y_I/AAAAAAAADzw/K3biVt3gmv0/s1600/pod_wozem.jpg
I o ile to dobrze rozgryzłem to ma to wyglądać tak licząc od lewej strony:
1 - do plastikowego zaworu po lewej stronie baku paliwa (średniej grubości)
2 - ten mniejszy wężyk przy pompie paliwa nasuwany (najcieńszy)
3 - główny do pompy paliwa (najgrubszy)
4,5 - hamulcowe, nie ruszać
Dobrze to rozpisałem czy coś jest pomieszane?
kaczka208D
26-06-14, 15:23
Witam, mam pytanie jak zaadaptować wiązkę świateł tylnych z coupe (ej2) do HB (eg3).
O ile wiązka do bocznych tylnych świateł jest taka sama to wiązka klapy w coupe względem Hatchbacka znacznie się różni.
Tak wygląda wiązka klapy w ej2 :
http://i.imgur.com/bgsl4Aq.jpg
Tak mam zamiar to połączyć :
http://i.imgur.com/3gs2SDA.jpg?1
http://i.imgur.com/ebvC5B8.jpg?1
Czyli odcinam kostkę lewej lampy klapy (wiązka coupe) i lutuje kabelki do oryginalnej wiązki z HB kolorkami ?
???? W przypadku takiego połączenia wiązka prawej lampy i podświetlenie tablicy rejestracyjnej zostaje niewykorzystana .
Druga sprawa sygnał otwarcia klampy:
http://i.imgur.com/M4DHoag.jpg?1
Bo oryginalnie w coupe to to chyba jest wtyczka otwarcia klapy :
http://i.imgur.com/vQQt5hJ.jpg
pozdrawiam
Small3r twój problem masz opisany na 10 stronie w tym temacie :)
paweltdf TAK dobrze to rozpisałeś tak to ma być podłączone. Ogólnie to tak 8mm to zasilanie paliwem - czyli pompa paliwa do filtra paliwa, średni przewód 6mm to przewód miedzy tym małym plastikowym kółkiem przy baku, a zbiornikiem par paliwa, przewód 4,8 mm to powrót paliwa do baku czyli listwa wtryskowa do pompy paliwa (ten nasuwany najcieńszy).
D13B2, zadbane, niepalące oleju.
W silniku w weekend wstawiony pełen wtrysk od B7 z całym osprzętem i komputerem + ssący z Z6.
Auto na zimnym silniku dostaje czkawki, przez pierwsze parę minut pracy dławi się, etc.
Kiedy się nagrzeje trzyma prawidłowo obroty, ale kiedy dodaje się gazu i rusza to samochód szarpie jak szalony. Kiedy samochodem się jedzie to ma prawidłową moc i nieprzerwaną pracę, przy zmianie biegów delikatne szarpnięcie, ale potrafi przy redukcji się zaczkać. Zmienione kable, świece, zapłon lekko przesunięty.
Osprzęt w poprzednim samochodzie funkcjonował w normalny sposób. Samochód nic a nic nie szalał. Po montażu do teraźniejszego auta nastąpiły powyższe problemy.
Pytanie podstawowe - co to może być ?
Mam wiązki od D15B7 coupe i we wtyczce wiązki idącej do tyłu auta kable idą inaczej niż w mojej (kolory się nie zgadzają). Czy wystraczy jak pozamieniam kolarami tak żeby się zgadzały i będzie ok?
kaczka208D
08-07-14, 20:39
A tylną wiązkę (tą od świateł tylnych i ogrzewania szyby ) zostawiasz swoją z eg3 czy dajesz oryginalną z ej2.
Jak oryginalną z ej2 to wtyczki lamp zewnętrznych są identyczne jak wystarczy tylko wpiąć do lampy. Podgrzewanie szyby (2 czarne bo bokach w słupku) musisz zalutować do wiązki z ej2. Światła do burty robisz tak jak na fotkach które wrzuciłem dwa posty wyżej, czyli wykorzystujesz tylko wtyczkę lewej lampy w burcie ma 5 pinów i zalutowujesz ją do wtyczki wiązki burty - wszystkie kolorki się zgadzają - tylko sygnał otwarcia burty zalutujesz do takiego zielonego kabelka z przeźroczystą wtyczką (na fotce wyżej masz zaznaczony który to jest).
A tylną wiązkę (tą od świateł tylnych i ogrzewania szyby ) zostawiasz swoją z eg3 czy dajesz oryginalną z ej2.
no właśnie ja całą wiązkę tylną mam swoją z eg3, wiązki z ej2 mam wszystkie od przodu do tej wtyczki za słupkiem, pooglądałem dokładniej te wtyczki i część kolorów się zgadza ale część jest inna, szukałem w manualu schematu obu wtyczek ale chyba coś źle szukam bo nie znalazłem :(
mam pytanko, czy moglby mi ktos podeslac fotki podpiecia przewodow paliwowych, a drugie kostka alternatora, stara w wiazce b2 ma mniej kabli niz ta w b7, ktos moze mi powiedzic jak polaczyc kable zeby alternatora nie zmieniac
Co się stało z fotkami z pierwszego posta??? Jestem w trakcie przeróbki a tu takie utrudnienie :/
Nie mam już dostępu do tamtego serwera. Póki co tutaj jest kopia:
http://pawel000.blogspot.com/2013/08/d13b2-mpfi-na-d13b7-co-jeszcze-moze-byc.html
mam pytanie odnośnie wiązki kabinowej:
Chcę wymienić tylko wiązkę tą pod deską (główną). Ostatnio dokładnie ją przeglądnąłem i porównałem z moją od d13 i we wszystkich łączeniach kostek zarówno kolory kabli jak i miejsca gdzie są wpięte są identyczne. Z różnic które zobaczyłem to są tylko 2 rzeczy :
1. w wiązce od d13 jest wtyczka do czujnika sprzęgła a w wiązce od d16 jej nie ma - potrzebne to wogóle?
2. przy łączeniu wiązki głównej z nawiewem ( 2 wtyczki - brązowa i szara) , to w wiązce od d13 jest jeden czerwony kabelek więcej reszta jest taka sama, ale po zbadaniu gdzie idzie ten kabelek to zauważyłem że przy łączeniu z drugiej strony już ten kabelek nie wychodzi, poprostu jest tam pusty pin.
A wiec czy jak mam kolory kabli takie same to mogę spodziewać sie jakiś problemów z nie działaniem innych podzespołów elektrycznych?
wiem ze wiązka pochodzi z silnika d16z6 ale nie wiem czy z eg5 czy z ej2 czy moze z eh9?
kaczka208D
26-04-15, 08:20
Musisz wymienic wiazke spod deski i ta co idzie na tyl auta bo w niej masz jeszcze kabelki do pompy paliwa przeciez. Silnikowa tez oczywiscie musisz wymienic na ta od d16z6
Jesli masz wiazke z eg5 to czesci tylnej wiazki swiatel - nie muszisz wymieniac, moze zostac Twoja. Jesli jest z coupe albo sedana to bedziesz musial odpowiednio przerobic (chyba odpowiednio poprzepinac wystarczy tylko piny) to na tej kostce na tylnym kielichu, albo przystosowac wiazke z coupe, sedana.
Lewa wiazka swiatel, zbiornika spryskieaczy... moze zostac Twoja z d13.
Sprawdz czy nie masz wiazki z kanadyjki bo z nia moga byc jeszcze inne problemy :/
Wysłane z mojego GT-I8160
jak sprawdzić czy nie mam wiązki z kanadyjki?
troszkę nie bardzo rozumiem poco robić przepinać piny skoro w mojej wiązce i wiązce z d16 są takie same kolory kabli i piny są w tym samym miejscu?
btw.. kabelki od pompy mogę sobie pociągnąć osobno z przekaźnika
kaczka208D
26-04-15, 15:22
jak sprawdzić czy nie mam wiązki z kanadyjki?
troszkę nie bardzo rozumiem poco robić przepinać piny skoro w mojej wiązce i wiązce z d16 są takie same kolory kabli i piny są w tym samym miejscu?
btw.. kabelki od pompy mogę sobie pociągnąć osobno z przekaźnika
W wiazce z kanadyjki jest jedna dodatkowa kostka przy skrzynce bezpiecznikow kolo akumulatora i nie ma gdzie jej wpiac do europejskiej wersji skrzynki bezpiecznikow.
Czytaj co napisalem piny przepinasz i kombinujesz z wiazka swiatel tylnych gdybys mial wiazke z coupe, sedana. Skoro u Ciebie kolorki pasuja i jest zgodnosc obu wtyczek to znaczy ze masz wiazke z eg5 i nie musisz kombinowac.
Wysłane z mojego GT-I8160
Dobra, bardzo dla mnie brzmi fajnie to co piszesz, ale chce mieć wszystko czarno na białym. Korzystając z tego że mam obie wiązki na wierzchu postanowiłem się im dobrze przyjrzeć i zobaczyłem kilka , moim zdaniem mało znaczących różnic.
postaram się to zobrazować
wtyczka przy łączeniu wiązki głównej z tylną lewą. Są tam dwie wtyczki , w mniejszej były kolorki takie same natomiast większej coś takiego
http://images68.fotosik.pl/835/e59c03410d12c474med.jpg (http://www.fotosik.pl)
wtyczka przy łączeniu wiązki głównej z nawiewem
http://images68.fotosik.pl/835/703241d98765dee4med.jpg (http://www.fotosik.pl)
z tym że zaznaczony czerwony kabel nie ciągnie się dalej w wtyczce od nawiewu..
Tak wyglądają moje kostki od skrzynki bezpieczników koło akumulatora - zdaję się że nie jest to kanadyjka bo wszystkie wtyczki są 1:1
http://images66.fotosik.pl/835/d36f7f202de6ffcamed.jpg (http://www.fotosik.pl)
ale..
http://images66.fotosik.pl/835/76e3c98542de70ebmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images66.fotosik.pl/835/76e3c98542de70ebmed.jpg
i
http://images69.fotosik.pl/835/2d8e85912168f36dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
w zasadzie to tyle różnic między wiązkami d13 i d16
ale jeszcze coś :
http://images68.fotosik.pl/835/f92c99307f4f89ccmed.jpg (http://www.fotosik.pl) co to za wtyczka która znajduję się na odcinku wiązki przedniej lewej (ten krótki odcinek który ponoć w d13 i d16 jest taki sam)
i jeszcze jedna różnica o której wprawdzie zapomniałem mianowicie w wiązce z d13 była wtyczka do jakiegoś czujnika przy sprzęgle , natomiast w wiązce od d16 jej nie ma... Wie ktoś coś na ten temat :P?
i jeszcze jedna różnica o której wprawdzie zapomniałem mianowicie w wiązce z d13 była wtyczka do jakiegoś czujnika przy sprzęgle , natomiast w wiązce od d16 jej nie ma... Wie ktoś coś na ten temat :P?
ja wiem, tego nie podłączasz, to jest czujnik wciśniętego sprzęgła i z tego co mi wiadomo jest to coś od tempomatu. A co do wiązek to tak ma być, z tego co widzę to są raczej wiązki od EG5 bo na pewno nie z coupe.
kaczka208D
26-04-15, 22:15
No to masz europejska wiazke. Tylko za bardzo nie rozumiem po co kombinujesz z tymi wszystkimi kabelkami wloz po prostu ta wiazke d16z6 z spod deski dociagnij kabelki do pompy i bedzie dzialac :)
Wysłane z mojego GT-I8160
No to masz europejska wiazke. Tylko za bardzo nie rozumiem po co kombinujesz z tymi wszystkimi kabelkami wloz po prostu ta wiazke d16z6 z spod deski dociagnij kabelki do pompy i bedzie dzialac :)
Wysłane z mojego GT-I8160
to chce właśnie zrobić kolego :P
a jakie są różnice między wiązkami coupe/sedan a eg5?
kaczka208D
27-04-15, 14:33
Miedzy eg5, a coupe ej2 to oprocz wiazki swiatel tylnych od kielicha tylnego do burty jest inna w coupe. A tak to sa identyczne.
Z sedana nie wiem, ale pewnie wiecej rzezby.
Wysłane z mojego GT-I8160
Miedzy eg5, a coupe ej2 to oprocz wiazki swiatel tylnych od kielicha tylnego do burty jest inna w coupe. A tak to sa identyczne.
Z sedana nie wiem, ale pewnie wiecej rzezby.
Wysłane z mojego GT-I8160
no właśnie nie są identyczne, różni się też kabinowa, bo ja miałem wiązki z ej2 i trochę zabawy przy tym było, trzeba było dokładać chyba z 8 brakujących kabelków od spryskiwaczy, tylnej wycieraczki i jeszcze przy manetkach czegoś brakowało ale już teraz nie pamiętam czego dokładnie.
kaczka208D
27-04-15, 15:01
Ja tez mam z ej2 wlasnie i fakt o tych kabelkach od tylnej wycieraczki zapomnialem :D Ale ja i tak nie mam wycieraczki wiec nic kompletnie nie dokladalem :)
Wysłane z mojego GT-I8160
Czyli moja napewno nie jest z coupe/ sedana?
Tapatalk..
kaczka208D
20-07-15, 11:44
Mam kilka pytań w związku z mpfi w d13.
Wiązka jest od d15z1 czyli eco vtec.
Komp P06 z mapami pod d13b7
Kostka od sondy ma 7 pinów, oryginalnie sonda w d15z1 była 5 pinowa, wiec dlaczego w kostce jest aż 7 pinów ? Jak to połączyć z sondą od b7 z6 4 pinową ?
W grupie kostek od aparatu zapłonowego wychodzi pojedynczy kabelek zielony z żółtym paskiem, niestety nie ma wtyczki i nie wiem gdzie ma być podłączony ? (nie jest to ten kabelek z wtyczką okrągłą który wpina się pod aparat zapłonowy)
Po założeniu wiązek na auto nie ma napięcia na pompie paliwa. Przekaźnik podmieniany na sprawny i nic to nie daje. Check po przekręceniu kluczyka świeci się cały czas. Po zwarciu zworki serwisowej też świeci się cały czas i nie mruga błędów.
Wiązka ma wtyczkę ELD pod skrzynką bezpieczników w komorze silnika, która nie jest podłączona ponieważ skrzynka jest z wersji bez ELD - czy to może w czymś przeszkadzać ?
Witam. Odgrzewam kotleta. Kabel z przekaźnika paliwa ma być podłączony między innymi do bezpiecznika w puszce pod maską. Gdzie dokładnie i do czego pociągnąć ten kabel? Do którego pinu na wtyczkach puszki?
Hello to all. I have a problem, I hope someone will help me. I did exactly same order as described in the article, but after installing the MPFI, the car hardly starts up the cold one (when it warms up, starts up without problems) is also bad if there is less than 10 liters of gas in the tank (feels like petrol is ending)also smells of gasoline in the cabin. Check Engine is not connected, so I can't find out what's wrong. :mad: stock D13b2, MPFI from D16z6, ECU P06.
Hello to all. I have a problem, I hope someone will help me. I did exactly same order as described in the article, but after installing the MPFI, the car hardly starts up the cold one (when it warms up, starts up without problems) is also bad if there is less than 10 liters of gas in the tank (feels like petrol is ending)also smells of gasoline in the cabin. Check Engine is not connected, so I can't find out what's wrong. :mad: stock D13b2, MPFI from D16z6, ECU P06.
On stock P06 ECU A/F is too rich. What is your ignition angle? In this case you can have problem too, because on stock ECU your ingnition timing is hard to setup correctly - It must be on 16' to run engine smoothly.
On stock P06 ECU A/F is too rich. What is your ignition angle? In this case you can have problem too, because on stock ECU your ingnition timing is hard to setup correctly - It must be on 16' to run engine smoothly.
Thanks for the feedback. I did not touch the ignition, left as is on d13b2. I will try to adjust to 16 degrees, and adjust the valves. I'm working on wiring At the moment.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.