Strona 256 z 268 PierwszyPierwszy ... 156206246254255256257258266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,560 z 2677

Wątek: woski, pasty polerskie itp...

  1. #2551
    Użytkownik Awatar Lysek_81
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    CIVIC IX 1.8 AT
    Skąd
    Poznań
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wenega Zobacz posta
    na początek dokładne mycie, czyli: piana->mycie->jakiś iron cos na smołe->glinkowanie->mycie

    później możesz zaaplikować cleaner ręcznie (padem tricolor) i teraz, na zimę, jakiś syntetyczny wosk w stylu fuso lub coli
    Honda ma 4 tygodnie więc chyba glinkowanie mogę sobie odpuścić. Jak go wczoraj myłem to nawet owadów nie było za dużo. Czy w tym wypadku wystarczy od razu nałożyć wosk. Podaj proszę dokładną nazwę co polecasz. (producent,typ) dzięki

  2. #2552
    Użytkownik Awatar Wenega
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Oleśnica
    Posty
    1,815

    Domyślnie

    widzisz nie doczytałem, ze to jest salonówka (chociaż zdziwiłbyś się jak już wygląda Twój lakier, jakbyś wiedział jak patrzeć na niego..) w takim razie pomyśl o jakiejś powłoce kwarcowej.. w Poznaniu są chłopaki z weare4detailing - polecam!

    jeśli koszt powłoki za duży, to tak czy inaczej użyłbym cleanera (nie musi ścierny) i na to wosk - polecam soft99 fuso coat na zimę. (szkoda ze nie masz maszynki, bo można byłoby przed wsokiem jeszcze carpro essence zastosować..)

  3. #2553
    Użytkownik Awatar Lysek_81
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    CIVIC IX 1.8 AT
    Skąd
    Poznań
    Posty
    51

    Domyślnie

    Polerki nie mam. (zastanawiam się czy kupić np. w Norauto, koszt niewielki ale boję się że to wyrzucone pieniądze (jednorazówka) i czy lakieru nie zepsuję. To carpro essence z tego co wyczytałem jest lekko ścierne. Popołudniu skoczę kupić Soft99 coast 12 months dark.

  4. #2554
    Użytkownik Awatar dejwid
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Dejwid
    Auto
    Mazda6 GH
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    892

    Domyślnie

    Dokładne umycie to podstawa, ale to już wiesz.
    Glinkowanie też by się przydało, tak jak już pisał kolega Wenega zdziwiłbyś się ile syfu jest na nowym lakierze.
    Cleaner ręcznie i na to wosk - soft 12m świetny wybór na zimę.

    Kupowanie polerki nie ma sensu, bo możesz tylko narobić więcej szkód, lakiery Hondy są okropnie miękkie, delikatnie za długo przytrzymasz i masz przypalony lakier albo więcej rys niż było.

  5. #2555
    Użytkownik Awatar Lysek_81
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    CIVIC IX 1.8 AT
    Skąd
    Poznań
    Posty
    51

    Domyślnie

    Możesz napisać mi tylko jakiego Cleanera użyć ? Producent i nazwa Dzięki i pozdrawiam.

  6. #2556
    Użytkownik Awatar dejwid
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Dejwid
    Auto
    Mazda6 GH
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    892

    Domyślnie

    Od siebie polecam Dodo Juice Lime Prime łatwy w użyciu stosunek cena/jakość/efekt na wysokim poziomie. 100ml starczy ci na około 4-5 aut.

  7. #2557
    Użytkownik Awatar Lysek_81
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    CIVIC IX 1.8 AT
    Skąd
    Poznań
    Posty
    51

    Domyślnie

    Super, dzieki za pomoc. Niewiem od czego to zalezy, ale i Dodo Juice....I Softt99 kupię w jednym sklepie. ( dzis jednak niedalem rady). Pozdrawiam

  8. #2558
    Użytkownik Awatar dejwid
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Dejwid
    Auto
    Mazda6 GH
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    892

    Domyślnie

    Nie ma w tym nic dziwnego to dwa chyba najczęściej kupowane pro kosmetyki do auta jeżeli już ktoś zaczyna zabawę z detailingiem. Polecam również forum kosmetykaaut.pl jest dużo do poczytania, mnóstwo porad no i dział handlowy w którym sklepy z kosmetykami oferują rabaty na zakupy.

  9. #2559
    Użytkownik Awatar Lysek_81
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    CIVIC IX 1.8 AT
    Skąd
    Poznań
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dzięki. Pozdrawiam

  10. #2560
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Czy Finish kare hi-temp paste wax nada się jako wosk zimowy? Słyszałem, że jeśli dobrze się go wetrze to potrafi trzymać pół roku, a szukam dobrego wosku zimowego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •