Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Szarpanie na jedynce bez dodawania gazu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2024
    Posty
    2

    Domyślnie Szarpanie na jedynce bez dodawania gazu

    Witam, widziałem kilka podobnych tematów, jednak objawy tam opisanie nie do końca zgadzają się z moimi. Więc tak - posiadam Civica vii 1.4 z 2003 roku, aktualnie 196 tys. przebiegu, nie mam instalacji gazowej. Auto z jakiegoś powodu przy ruszaniu ze sprzęgła na jedynce lub na dwójce bez dodawania gazu strzela bardzo delikatne "kangurki", dzieje się tak w każdych warunkach pogodowych na zimnym i ciepłym silniku. Zauważyłem, że leciutko dodając gazu jestem w stanie mocno zniwelować te szarpnięcia. Jazda na dwójce i nagłe wbicie pedału w podłogę także skutkuje dość silnym szarpnięciem. Przy wyższych prędkościach zero wyczuwalnych szarpnięć czy drgań. Silnik, jak to mówią "igła", ma moc, nie bierze oleju, pali na widok kluczyka a spalanie samochodu jest niskie jak zawsze. Skrzynia biegów też raczej w porządku, żadnych dziwnych dźwięków, biegi wchodzą normalnie (może poza wstecznym, czasem trzeba "wysprzęglić") Czy winę za takie zachowanie pojazdu może ponosić sprzęgło? (dość wysoko łapie, więc chyba jest na wykończeniu) Jeżeli nie, to co innego? Dodam, że auto ma nowiutkie świece i cewki oraz był wymieniany czujnik położenia wałka rozrządu.
    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez gd369712 ; 18-08-24 o 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •