Dzień dobry, mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość.
Pacjent to Civic 7 2003 1.6vtec 110km. Kupiłem go dwa tygodnie temu i na początku chodził jak marzenie, poprzedni właściciel zrobił sporo rzeczy w silniku na nowe, no generalnie nie było się do czego przyczepić. Jednak w zeszły piątek zauważyłem ciche stukanie przy dojeżdżaniu bez gazu na dwójce i zmianie biegów. Z każdym dniem jazdy te dźwięki się nasilają. Sytuacja wygląda tak, że na jedynce i dwójce słychać rytmiczne bicie gdy zdejmie się nogę z gazu i da mu samemu jechać. Po przyśpieszeniu i zdjęciu nogi z gazu stukanie jest szybsze i razem z utratą prędkości wraca do normalnego rytmu. Gdy dodaje się gazu stukanie momentalnie ustaje. Na trójce słychać to bardzo cicho, prawie niezauważalnie, na wyższych w ogóle. Na stacji na szarpakach nic nie wyszło, zresztą amory na przodzie są nowe, potem pojechałem do swojego stałego mechanika i mówi, że prawdopodobnie mechanizm różnicowy i na razie jeździć, ale dzisiaj te dźwięki już mnie zaniepokoiły. Miał ktoś podobną sytuację?

https://streamable.com/qgb4n6 tutaj link do filmiku, jak się da głośność na maks to słychać o co chodzi