Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Dziwne nie kończące się ssanie

  1. #11
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie


  2. #12
    Użytkownik Awatar Skoti
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    D13B2
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    dziękuje

  3. #13
    Użytkownik Awatar Manies
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Focus
    Skąd
    Łódź
    Posty
    880

    Domyślnie

    Podepne sie gdyż ten sam problem z ssaniem pojawia sie coraz częściej u mnie, wężyki przedmuchane ale nic to nie dało więc gdzie szukac przyczyny dalej?

  4. #14
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Siłownik ssania zmiania położenie po zagrzaniu silnika? Może przycina się linka gazu?

  5. #15
    Użytkownik Awatar Manies
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Focus
    Skąd
    Łódź
    Posty
    880

    Domyślnie

    Sprawa wyglada tak: odpalam zimny silnik ssanie się włącza (2000 obr) po kilku sekundach po przegazowaniu obroty spadają do 1000-1100 niby wszystko ok, ale gdy silnik nabiera temperatury obroty podnosza sie do 1500 i tak zostają. Sprawdziłem wężyki, obydwa siłowniki działają, ale dodatkowo spryskałem wszystko wd, zrobiłem reset kompa pomimo ,że nie pokazywał błędów i nic to nie dało. Z tego co wiem to po nagrzaniu sie silnika przepustnica od ssania powinna sie otworzyć i teraz pytanie w jakim stopniu? U mnie ona otwiera sie nie wiele gdy ją rusze bardziej palcem obroty maleją ale siłownik który nią steruje już jest ustawiony na maxa tz. opiera sie o gaznik tak więc nie jest jej w stanie bardziej otworzyć. Nie wiem już sam ocb i gdzie tkwi problem że wraz z wzrostem temp wzrasaja obroty

  6. #16
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Klapka ssania powinna się przy całkowicie nagrzanym silniku uchylać do pionu (pełen przelot).

  7. #17
    Użytkownik Awatar M!R@S
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Mirek
    Auto
    CRX ee8
    Skąd
    Polkowice
    Posty
    1,061

    Domyślnie

    Hmmm z tego co wiem to u Ciebie też powinno być pokrętło regulacji jałowymi obrotami. Przy przepustnicy w strone wlotu to lekko obok niego masz na płaski śrubokręt. W prawo maleją obroty, a w lewo się podnoszą. Rozgrzej silnik i przykręć tą śrubę na te 600RPM i sprawdz czy pomogło

  8. #18
    Użytkownik Awatar Manies
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Focus
    Skąd
    Łódź
    Posty
    880

    Domyślnie

    Dzięki panowie za pomocne rady, ale problem tkwił w czym innym. Okazało się że na przewodzie idącym do mechanizmu ssania nie było prądu ( przerwany kabelek) co skutkowało tym że urządzenie grzewcze nie działało tak jak powinno i przepustnica nie otwierała się ko końca Teraz obroty elegancko spadaja do książkowych 850 rpm po ok 5 minutach tak więc w miare szybko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •