Strona 2 z 213 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2126

Wątek: Olej silnikowy do UFO 1.4, 1.8, 2.2

  1. #11
    Użytkownik Awatar Jacek65
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    Civic 4d 1,8
    Posty
    848

    Domyślnie

    Mówi się że jak silnik nie bierze nic oleju to znaczy ze oleju nie ma. Ale nie wiem czy to prawda. Mnie bardzo mało oleju ubyło w pierwszym roku eksploatacji.Na przeglądzie wlali mi helix 5W/40, to zobaczę jak będzie w tym roku.Bo poprzednio to był podobno jakiś hondowski 0w20.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Auto
    civic 4D '06
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    174

    Domyślnie

    u mnie samochód perwszy raz zaczął jeść olej po zalaniu go helixem. to chyba jakis shit jednak jest... na wiosnę wracam do castrola slx.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    301

    Domyślnie

    Miałem tak samo, jak lałem shella to brał trochę tego oleju...

  4. #14
    Użytkownik Awatar Hoze
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Arek
    Auto
    FK2 Sport R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    519

    Domyślnie

    Panowie, nie obraźcie się, ale nie wiem, jaki wpływ na spalanie oleju ma jego marka....Umówmy się, przecież to jest praktycznie ta sama substancja. 5W/40 to 5W/40, czy Lotos, czy Castrol...Ludzie, myślicie, że marka ma znaczenie. Przecież one i tak są rozlewane w jednej centralnej rozlewni w PL. To wszystko chwyty reklamowe. Ja lałem Helixa, bo taki był lany od samego początku, w Cifie 5 parę lat temu lałem BP 10W/40 i też było dobrze, a BP kosztował o 30% mniej niż Castrol.

  5. #15
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hoze Zobacz posta
    Panowie, nie obraźcie się, ale nie wiem, jaki wpływ na spalanie oleju ma jego marka....Umówmy się, przecież to jest praktycznie ta sama substancja. 5W/40 to 5W/40, czy Lotos, czy Castrol...Ludzie, myślicie, że marka ma znaczenie. Przecież one i tak są rozlewane w jednej centralnej rozlewni w PL. To wszystko chwyty reklamowe. Ja lałem Helixa, bo taki był lany od samego początku, w Cifie 5 parę lat temu lałem BP 10W/40 i też było dobrze, a BP kosztował o 30% mniej niż Castrol.
    tutaj sie nie zgodze, poczytaj troche wiecej na ten temat - chociazby porownaj specyfikacje oroznych olejow 5w40.
    fakt ze maja zblizone parametry ale wiele olejow ktore maja napisane ze sa syntetyczne sa czesto tylko polsyntetykami, bardzo duze znaczenie maja tez dodatki. polecam ten temat: http://forum.corollaclub.org/viewtopic.php?t=17166
    jak sie przebijesz przez pierwsze 5 pewnie stron stwierdzisz ze nic nie wiedziales na ten temat albo ze masz to w d.... i dalej bedziesz robil jak dotychczas bo nie masz problemow z olejem
    tylko krotki cytat:
    "...i teraz do sedna. Znajdujemy w sklepie olej syntetyczny w cenie 30zł/litr oraz również syntetyczny w cenie 50zł/litr. Tutaj kryje się różnica. Olej pseudo-syntetyczny, lub produkowany w tak zwanej "syntetycznej technologii" nie jest prawdziwym syntetykiem. Na przykład Mobil Synt S 5W-40 (na butelce duża, złota litera S) jest nazywany olejem syntetycznym, choć prawdziwym pełnym syntetykiem są tylko oleje Mobila z cyfrą 1, czyli Mobil 1 0W-40 Protection Formula, Mobil 1 5W-50 Rally Formula, Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40 oraz Mobil 1 0W-30 Fuel Economy Formula. To samo tyczy się innych marek. Dzisiaj oglądałem na półce sklepowej oleje Lotosa. Jest (tak zwany) syntetyk 5W-40 w cenie około 32zł/litr, oraz pełen syntetyk 10W-60 w cenie około 50zł/litr. Prawdziwym syntetykiem jest ten drugi. Pierwszy, to najprawdopodobniej olej HC. Piszę 'najprawdopodobniej', bo nie wiem tego na pewno. To tylko moje przypuszczenia.

    Dlaczego to wszystko piszę? Dlatego, żebyście nie nabierali się na oleje z napisem "syntetic", które w rzeczywistości są olejami mineralnymi hydrokrakowanymi. Pełen syntetyk jest najdroższy (niestety ) i nie będzie w sklepie kosztował 30 złotych za bańkę. Nie oznacza to, że oleje HC są kiepskie. Olej HC ma własności zbliżone do półsyntetyka, tylko różnie bywa nazywany. Pewność, że mamy pełen syntetyk jest tylko w przypadku, gdy mamy olej 0W-XX. Wśród 5W-40 na przykład znakomitą większość stanowią oleje HC. Bierze się to stąd, że olej HC jest niewiele droższy od mineralnego, ale dużo tańszy od syntetyka. Za pomocą bukietu fajnych dodatków zwiększa się rozpiętość temperaturową (dobre lepkości) i olej zamiast 10W-XX staje się 5W-XX. Chodzi o to, żeby osiągać dobre parametry oleju najniższym kosztem. Żeby mieć świetny olej ze świetnymi dodatkami, które dają nam 'pewność olejową' musimy wlać 0W-XX, lub olej 5W-XX, co do którego jesteśmy pewni, że jest Syn, a nie HC."

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1 2.2 i-c
    Skąd
    Police
    Posty
    161

    Domyślnie

    Buri powiem Ci, ze po przeczytaniu Twojego artykulu jestem w szoku. Bylem przekonany ze kupujac niemiecki olej castrol 5W40 w 5l bankach leje do silnika olej syntetyczny

  7. #17
    Użytkownik Awatar wisnia
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Sochaczew
    Posty
    172

    Domyślnie

    Też mogę się dołożyć
    U mnie wymieniam olej co 8 jak przegapie to max 10 k i problemu z dolewkami nie ma a tak serio to napewno zalezy od stylu jazdy jak i oleju przy 5w30 castrola wlałem litr oleju przez te 10 k do wymiany, teraz jeżdże na motulu i problem znikł.Valvoline napewno jest bdb ale nie tak łatwo go dostać, duzo dobrych opini, w ssg go polecaja wiec cos w tym jest. Ja nie miałem okazji na nim jeździć bo motul mi odpowiada.a i jeszcze takie spostrzeżenie wszystkie te oleje z serii eco, clean itp sa chetniej brane przez silniki

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja tez jestem za tym aby olej wymieniac troche czesciej. Moj kolega ma Corolle z 98r i nabite 300 tys, i zero problemow z silnikiem, ale wymienia olej co 10 tys. Ja osobiscie wymieniam olej co 12 tys, bo taki robie przebieg roczny. Ostatnio zalalem Motulem x-cess i jestem ciekawy jak ten olej sie sprawi. Wczesniej smigalem na Mobil1 5w-50 i dolalem chyba z 300ml chwile przed wymiana. Nastepnym razem chce sprobowac eco clean Motula, bo taki jest zalecany, ale moze pozostane z x-cess jak sie spisze.

  9. #19
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisnia Zobacz posta
    Też mogę się dołożyć
    U mnie wymieniam olej co 8 jak przegapie to max 10 k i problemu z dolewkami nie ma a tak serio to napewno zalezy od stylu jazdy jak i oleju przy 5w30 castrola wlałem litr oleju przez te 10 k do wymiany, teraz jeżdże na motulu i problem znikł.Valvoline napewno jest bdb ale nie tak łatwo go dostać, duzo dobrych opini, w ssg go polecaja wiec cos w tym jest. Ja nie miałem okazji na nim jeździć bo motul mi odpowiada.a i jeszcze takie spostrzeżenie wszystkie te oleje z serii eco, clean itp sa chetniej brane przez silniki
    dokladnie - oleje 'eco' sa rzadkie zeby silnik' lzej sie krecil' i byly oszczednosci dlatego czasem ich troche ubywa. ja nie nastawiam sie na oszczednosci rzedu 5-10% zuzycia paliwa bo wystarczy ze mnie fantazja poniesie i takie oszczednosci ida sobie pobiegac, ale jestem przekonany ze eco-cleana bedzie mniej ubywac niz castrola czy shella przy tym samym stylu jazdy, wiec i tak bym go zalal, biorac pod uwage jego pelna syntetycznosc
    jacob - ja tez tak myslalem dopoki troche nie zglebilem tematu..

  10. #20
    Użytkownik Awatar minton
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Zdzisław
    Auto
    1,8 5D LIFESTYLE I
    Skąd
    Krosno
    Posty
    19

    Domyślnie

    Może już trochę opłynęło od ostatniego wpisu z tego tematu ale ja się podzielę swoimi doświadczeniami. Kupiłem auto w 2010 roku (czerwiec) z roku 2009. Na koniec roku miałem pierwszy przegląd i w ASO zaproponowali mi daw Shelle Helix . Jedne troszkę droższy. Pan powiedział mi , że leją i ten i ten. Wybrałem ten tańszy (5W-30) - chyba błąd. Droższy to był ten niby oszczędzający paliwo. I po wyjechaniu z ASO mało mnie szlag nie trafił!!!!. Pisałem już na ten temat. Auto zmulone, rano były jeszcze mrozy - rozruch głośniejszy, jakieś stukania na początku - później wszytko ucicha ale moje może subiektywne odczycie było takie , że wydawało mi się że autko jest trochę słabsze. Po 2 tygodniach kupiłem olej Miller oil long life 0W-30 (taki jest ten olej hondy wlany fabrycznie) http://www.millersoils.pl/produkty/p...longlife-0w30/ . Rozruch od razu cichszy i jakieś żwawsze się auteczko zrobiło. Co do terminów to polecam 15 000 lub po roku od poprzedniej wymiany. Oleje Shella nie należą do tych najlepszych. W tym roku wymienię na pewno na inny olej niż Shell i chyba zostanę przy tej marce: http://www.millersoils.pl/produkty/p...kowe/xfs-0w40/. Zrobiłem na nim już 10 000 i nic go nie ubyło. Drugie auto które posaidam to Toyota Corolla i ba pierwszym przegladzie wyminiłem na Mobill 1 0W-40 i jak wyjechałem z ASO to miałem odwrotne wrażenie (ciche , żwawsze) jak po zalaniu Shellem. Pozdrawiam

    http://www.millersoils.pl/produkty/p...kowe/xfs-0w40/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •