Strona 101 z 213 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 2126

Wątek: Olej silnikowy do UFO 1.4, 1.8, 2.2

  1. #1001
    Użytkownik Awatar Nikelajer
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK2 GT
    Skąd
    Warszawa/Giżycko
    Posty
    88

    Domyślnie

    Dzisiaj mi w aso powiedzieli (na recepcji serwisu), żeby mobil1 zalewać. Nie dopytywałem się o szczegóły dlaczego bo się spieszyłem ale jak wrócę po samochód to postaram się spytać czemu akurat ten.

  2. #1002
    Użytkownik Awatar Hayabusa
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Maciek
    Auto
    Toyota Avensis T27
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    294

    Domyślnie

    Bo taki pewnie mają w sprzedaży.

  3. #1003
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    U mnie mechanik z serwisu zalecał mobil 1 bo ponoć jak przeszli na castrola to silniki zaczęły chodzić strasznie głośno!
    Osobiście ostatnio lałem jak zalecił 5w30 esp formułą. Jednak jak wybebeszyłem ostatnio dpf też się zastanawiam na co zmienić bo formuła esp nie jest mi już potrzebna

  4. #1004
    Użytkownik Awatar Nikelajer
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK2 GT
    Skąd
    Warszawa/Giżycko
    Posty
    88

    Domyślnie

    Może i tak. Nie brzmiało to jednak jak propozycja bo o oleju od tego producenta temat wyszedł po tym jak odpowiedziałem, że wymianę oleju dopiero w grudniu będę przeprowadzać.

  5. #1005
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    45

    Domyślnie

    Hej, ja do swojej hondy diesel leję mobil 1, na lato 5w40, na zimę 0w40 dla lepszego rozruchu. Przesiadłem się jakiś czas temu z shella który wlewali mi w aso. Shela honda zjadała tak że na 10000km musiałem dolewać litr oleju, na mobilu czasami pod koniec, tak na 9000km muszę dolać mobil 1 jakieś 200ml bo się kontrolka zapali. Ale nie zawsze. Olej zmieniam co 10000km. Z mobila 1 jestem zadowolony i jak dla mnie silnik pracuje cicho.

  6. #1006
    Użytkownik Awatar voyteck
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Civic FK2
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    224

    Domyślnie

    Heh, przeczytałem cały temat, i z tego wszystkiego na następny olej wybrałem AMSOIL SIGNATURE SERIES 0W30 (obecnie siedzi 5w30 castrola), powinno być ok.
    Tak przy okazji, jak to jest z filtrem, z wyszukiwarki IC pasuje Filtr oleju KNECHT OC 617, natomiast na forum parę osób pisze o OC 196, który różni się tylko paroma chyba mniej znaczącymi wymiarami?

  7. #1007
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyteck Zobacz posta
    Heh, przeczytałem cały temat, i z tego wszystkiego na następny olej wybrałem AMSOIL SIGNATURE SERIES 0W30 (obecnie siedzi 5w30 castrola), powinno być ok.
    Tak przy okazji, jak to jest z filtrem, z wyszukiwarki IC pasuje Filtr oleju KNECHT OC 617, natomiast na forum parę osób pisze o OC 196, który różni się tylko paroma chyba mniej znaczącymi wymiarami?
    ja do swojego 1.8 zakładam OC 196

  8. #1008
    Użytkownik Awatar piter7766
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    piotr
    Auto
    EJ9>EM2> FN1>FK2
    Skąd
    puławy
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    A ja do swojego pierwszy raz montowałem OC196 ,a następne wymiany to był i jest OC617 i dla pozostałych Hond w mojej rodzinie montuję również OC617

  9. #1009
    Użytkownik Awatar godles1991
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII 1.4
    Skąd
    Łapy/Białystok
    Posty
    141

    Domyślnie

    Witam, panowie jako iż powinienem zmienić już olej i czytając ten wątek sam się już pogubiłem... Ze wszystkich oleji wymyśliłem by podjąć decyzje nad jednym.. Może pomożecie? Zastanawiam się nad
    -castrol edge 5w40
    -shell helix 5w40
    -valvoline max life 5w40
    -motul jakiś...

    Może ktoś mi doradzić? Autem jeżdżę praktycznie w mieście, niekiedy trasa tylko dlatego chciałbym dobrać odpowiedni olej...

  10. #1010
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Imię
    Darek
    Auto
    Suzuki Swift Sport
    Skąd
    DSW
    Posty
    370

    Domyślnie

    akurat ten na koncu powinien byc pierwszyMotula stosuje juz kilka lat i jest bdb.Teraz 0w30.Wejdz na strone Motula i tam jest konfigurator olejow.Wpisz swoje auto i wybieraj BEST
    Pzdr
    p.s.Oleje powinny byc klasy premium.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •