Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 228

Wątek: Przeróbka lamp tylnych civic 5gen

  1. #201
    Użytkownik Awatar s3b
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Sebastian
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    2,164

    Domyślnie

    Ja jestem ciekaw czy ktoś z CKPL przerobił sobie lampy na pełny USDM, czyli tak, że pasek świeci całkowicie, bez tej bocznej przerwy niedoświetlonej.

  2. #202
    Użytkownik Awatar lyski1981
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    eg9 b16a2/accordeon
    Skąd
    poznan
    Posty
    1,018

    Domyślnie

    panowie wiem że inny troche obszar działania, ale jak zrobić a by świecily się kierunki z przodu i od jakich kabli poprowadzić wiązkę do kabiny aby módz włączyć i wyłączyć je

  3. #203
    Użytkownik Awatar konieczko
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    Honda Civic 1.3 16V
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    jeżeli bedziesz to robił na oprawkach do żarówek dwuwłuknowych to mase podłączasz do masy od kierunku, jeden plus też od kierunku a drugi do plusa postojówek żeby się razem włączało a jeżeli chcesz mieć możliwość sterowania tym tzn włącz/wyłącz kiedy chcesz to ja tego drugiego plusa poprowadził bym z kabiny stosując na kablu włącznik lub żeby było tak ze włącza sie z postojówkami ale żeby była możliwość wył. to troche kabla podłączasz pod plus postojówek na kabel włącznik i ciągniesz do drugiego plusa oprawki... troche chaotycznie to napisałem, ale jeszcze jestem wczorajszy ;P

  4. #204
    Użytkownik Awatar Jacobs34
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Łódź
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s3b Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw czy ktoś z CKPL przerobił sobie lampy na pełny USDM, czyli tak, że pasek świeci całkowicie, bez tej bocznej przerwy niedoświetlonej.
    Ja u siebie w momencie kiedy wydłubywałem ten plastik ze środka w ten fragment nie oświetlony wstawiłem białe diody. Narazie są nie podłaczone ale w momencie kiedy będzie przejście na wtrysk i tym się zajmę i wtedy zobacze czy da to jakis efekt.

    Cytat Zamieszczone przez lyski1981 Zobacz posta
    panowie wiem że inny troche obszar działania, ale jak zrobić a by świecily się kierunki z przodu i od jakich kabli poprowadzić wiązkę do kabiny aby módz włączyć i wyłączyć je
    Jak na włącznik to ciągniesz plus ze skrzynki bezpieczników do jednego styku we włączniku, z drugiego styku ciągniesz kabel do jednego włókna z kazdego kierunku a drugie włókno podłaczasz tak jak jest obecnie, minus też zostaje, ot cała robota. Oczywiście oprawki musza być dwuwłóknowe i żarówki też.

  5. #205
    Użytkownik Awatar JANKES3
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EJ2 , EU6 , CL7 EX
    Skąd
    Sheffield
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s3b Zobacz posta
    Ja jestem ciekaw czy ktoś z CKPL przerobił sobie lampy na pełny USDM, czyli tak, że pasek świeci całkowicie, bez tej bocznej przerwy niedoświetlonej.
    myśle że ktoś robil, a jak nie z CkPL to z innego fora na pewno, jednak to i tak nie da pełnego efektu jak w USDM-ach bo w nich jest dołączona dodatkowa oprawka z zarówka w5w znajdująca sie w końcowym rogu lampy zewnętrznej, tego nie da sie przerobic w lampie europejskiej.

  6. #206
    Użytkownik Awatar Jacobs34
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Łódź
    Posty
    300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JANKES3 Zobacz posta
    tego nie da sie przerobic w lampie europejskiej.
    Wszystko się da Fakt że auropejska lampa jest inaczej ukształtowana i może być problem, ale sądzę ze wszystko jest to do zrobienia

  7. #207
    Użytkownik Awatar konieczko
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    Honda Civic 1.3 16V
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    na mkh ktoś tak zrobił, ale nie pamiętam nazwy urzytkownika. wyszło ładnie, ale niestety nie ma fot z postępu pracy, jest tylko na gotowo

  8. #208
    Użytkownik Awatar s3b
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Sebastian
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    2,164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konieczko Zobacz posta
    na mkh ktoś tak zrobił, ale nie pamiętam nazwy urzytkownika. wyszło ładnie, ale niestety nie ma fot z postępu pracy, jest tylko na gotowo
    A możesz dać link do tematu?

  9. #209
    Użytkownik Awatar konieczko
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    Honda Civic 1.3 16V
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    właśnie nie.. gdybym pamiętał nick urzytkownika to bym znalazł temat i dał linka, bede szukał

    znalazłem link to tematu http://www.mkh.strefa.pl/forum/index.php?topic=2435.15
    link do filmiku z tematu http://www.youtube.com/watch?v=fdgZJ-DMwOA
    według mnie jest kozak...
    Ostatnio edytowane przez konieczko ; 24-02-10 o 13:57

  10. #210
    Użytkownik Awatar ivan667
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    marcin
    Auto
    d13b2 swap na d15b7
    Skąd
    bydgoszcz/nowy sącz
    Posty
    461

    Domyślnie

    ja u siebie wiercilem dziure na zaroweczke 5w w rogu lampy. efekt nie jest idealny, mam zamiar to poprawic jak sie cieplo zrobi.
    jakos tak wyszlo
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...193d9be91.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •