Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 200

Wątek: Szarpanie przy przyspieszaniu w okolicach 2000 obr/min

  1. #191
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Auto
    8gen 1.4 83km
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cześć,

    Przepraszam za archeologie, ale ten problem się powtarzał wiele razy i sam również go miałem. Chciałem dać feedback, bo czytałem ten wątek.

    Civic 1.4 i-dsi

    Miałem te same objawy - tj szarpnięcie raz lub dwa razy w okolicach 2500-3000 obrotów, gdy przyspieszałem z lekkim gazem (nie do dechy)
    Rozwiązanie - problem zniknął po regulacji luzów zaworowych oraz wymianie zużytych już świec irydowych, na nowe irydowe (były oryginały... ze 140k nalotu).

  2. #192
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    1.8 i-VTEC
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kacperson Zobacz posta
    Cześć,

    Przepraszam za archeologie, ale ten problem się powtarzał wiele razy i sam również go miałem. Chciałem dać feedback, bo czytałem ten wątek.

    Civic 1.4 i-dsi

    Miałem te same objawy - tj szarpnięcie raz lub dwa razy w okolicach 2500-3000 obrotów, gdy przyspieszałem z lekkim gazem (nie do dechy)
    Rozwiązanie - problem zniknął po regulacji luzów zaworowych oraz wymianie zużytych już świec irydowych, na nowe irydowe (były oryginały... ze 140k nalotu).
    I to jest słuszna koncepcja. Chyba spróbuję tych zabiegów bo też przekroczyłem 125kkm na oryginalnych świecach. Luzy zaworowe też można by sprawdzić.
    Zastanawia mnie jeden fakt, abstrahując od poszarpywania, dla czego "na ssaniu" czyli zanim silnik się nagrzeje na dobre, to mam wrażenie, że jest mocniejszy, szybciej reaguje na gaz, nie ma szarpnięć i działa jakby w trybie sport ale jak tylko osiągnie temperaturę roboczą, to zaczyna reagować na gaz z minimalnym opóźnieniem, jest jakby minimalnie słabszy i taki "mniej responsywny". Macie jakieś sugestie? Dodam jeszcze że wskazówka temperatury u mnie nigdy nie osiąga pozycji poziomej, jest nieco poniżej, czy to normalne?

  3. #193
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Auto
    8gen 1.4 83km
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mar_kaz Zobacz posta
    I to jest słuszna koncepcja. Chyba spróbuję tych zabiegów bo też przekroczyłem 125kkm na oryginalnych świecach. Luzy zaworowe też można by sprawdzić.
    Zastanawia mnie jeden fakt, abstrahując od poszarpywania, dla czego "na ssaniu" czyli zanim silnik się nagrzeje na dobre, to mam wrażenie, że jest mocniejszy, szybciej reaguje na gaz, nie ma szarpnięć i działa jakby w trybie sport ale jak tylko osiągnie temperaturę roboczą, to zaczyna reagować na gaz z minimalnym opóźnieniem, jest jakby minimalnie słabszy i taki "mniej responsywny". Macie jakieś sugestie? Dodam jeszcze że wskazówka temperatury u mnie nigdy nie osiąga pozycji poziomej, jest nieco poniżej, czy to normalne?
    Mam słabszy silnik niż Ty kolego, ale co do odczuć silnik ciepły/zimny miałem to samo co Ty, po regulacji zaworowej i wymianie ww świec na irydowe wszystko działa o wiele lepiej, auto lepiej przyspiesza, jest jakby mocniejsze, dużo lepiej ciągnie od dołu. I jak wpsominałem, problem z szarpnięciem znikł na dobre.

    A co do luzów - powinieneś mieć już regulowane z 3x :P
    Mi chłopaki w serwisie powiedzieli, że było już mocno rozregulowane, bardzo... miałem 140k nalotu bez regulacji podejrzewam od nowości.
    Ostatnio edytowane przez kacperson ; 03-03-20 o 12:31

  4. #194
    Użytkownik Awatar Zibi_PL
    Dołączył
    Oct 2018
    Imię
    Olek
    Auto
    1.8 i-VTEC R18A2
    Skąd
    PL
    Posty
    127

    Domyślnie

    U mnie w 1.8 i tak nadal szarpie, a zrobione wszystko (regulacja zaworów, wymiana świec, czyszczenie przepustnicy z adaptacją). Nie wiem czy jeszcze filtr paliwa nie będzie miał znaczenia?

  5. #195
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Auto
    8gen 1.4 83km
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zibi - ja bym sprawdził najpierw cewki zapłonowe. To jesteś w stanie zrobić sam Uwalona któraś cewka zapłonowa też da taki rezultat negatywny (gorsza praca, dławienie, słabsze osiągi itp).
    Ostatnio edytowane przez kacperson ; 03-03-20 o 16:41

  6. #196
    Użytkownik Awatar Zibi_PL
    Dołączył
    Oct 2018
    Imię
    Olek
    Auto
    1.8 i-VTEC R18A2
    Skąd
    PL
    Posty
    127

    Domyślnie

    Osiągi itd. są bez zarzutów, tylko właśnie to szarpanie się pojawia. Będziemy szukać dalej

  7. #197
    Użytkownik Awatar bezk
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    EP1 -> FN1+ FL
    Skąd
    Poznań
    Posty
    288

    Domyślnie

    U mnie:
    - wymiana świec i cewek,
    - regulacja luzów zaworowych,
    - czyszczenie przepustnicy
    - maksymalny poziom oleju silnikowego
    nie miały wpływu na szarpanie. Tzn. szarpie, jak szarpało.

    Filtr paliwa też chyba można odpuścić, bo na LPG też szarpie.

  8. #198
    Użytkownik Awatar Zibi_PL
    Dołączył
    Oct 2018
    Imię
    Olek
    Auto
    1.8 i-VTEC R18A2
    Skąd
    PL
    Posty
    127

    Domyślnie

    Czyli też być może będę musiał się z tym fantem pogodzić

  9. #199
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2020
    Imię
    Daniel
    Auto
    1.8 i-VTEC R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, ja również poszukuję rozwiązania problemu szarpnięć w danym zakresie obrotów. Wymieniałem świece, robiłem w ASO zawory, aktualizacji dla mnie żadnej niby nie ma bo mam 2011 więc już żadnych aktualizacji nie było bo koniec produkcji. Ja po wielu lekturach skłaniam się do tego, że odczuwamy przełączanie się silnika z trybu normalnego na oszczędny i na odwrót - trzymamy gaz w tej samej pozycji to silnik przełącza się na tryb oszczędny, wciskamy mocniej to z powrotem na normalny, z tym że odczuwamy to dosyć dotkliwie z jakiegoś powodu, i ten trzeba odnaleźć. Osobiście obstawiał bym albo sam zawór który tym steruje, ale nie wiem jak jest skonstruowany i nie wiem czy może się w jakiś sposób zużyć aby powodować to, że tak się to agresywnie załącza że aż to odczuwamy - może ktoś ma taką wiedzę i się zechce podzielić Drugie bardziej dla mnie wiarygodne rozwiązanie to któreś mocowanie silnika przez które odczuwamy to przełączenie - u mnie dużo gorzej czuć to szarpnięcie np kiedy jadę pod nawet lekką górkę co by tłumaczyło że któraś poducha nie tłumi i silnik jakoś te szarpnięcia przekazuje na resztę budy. Oczywiście jak poruszyłem temat w ASO to wszyscy stwierdzili, że pierwszy raz słyszą o czymś takim, a jednak większość osób jeżdżących tymi Hondami ten problem dotyka więc pewnie ściema z ich strony. Kiedyś w 2007 jeździłem jakiś czas takim samym autem z tym samym silnikiem tyle że nowym salonowym egzemplarzem i na pewno takich odczuć nie doświadczałem, więc jest to kwestia zużycia któregoś elementu. Może ktoś ma doświadczenie z tymi poduszkami, jakąś wiedzę.. radę.. doświadczenia, kiedyś przed kupnem czytałem, że któraś lubi się nadmiernie zużywać, jak tak na nie patrze to wyglądają niby OK, ale dosyć ich sporo i jakieś są dziwne, pewnie za silnikiem jakieś kolejne się kryją, nawet nie wiem od której by zaczynać wymieniać najlepiej, bo cały komplet od razu to słyszałem że droga zabawa... Ktoś coś poradzi ? Pozdro

  10. #200
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Auto
    Civic VIII 1.8 sed
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    26

    Domyślnie

    Z tego co wiem to szarpania nie ma na zimnym silniku ponieważ sonda nie jest rozgrzana do temp. roboczej. Podobno pomaga wyłączenie jej. A w ogóle to reflash podobno pomaga, przymierzam się do tego tylko się zebrać nie mogę... Ale na ten temat kol. Trafo pisał i ma o wiele rozleglejsza wiedzę niż ja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •