Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 200

Wątek: Szarpanie przy przyspieszaniu w okolicach 2000 obr/min

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Dabrowa Gornicza
    Posty
    23

    Domyślnie Szarpanie przy przyspieszaniu w okolicach 2000 obr/min

    Witam

    Czy ktos z was sie spotkal z szarpaniem przy przekraczaniu okolo 2tys obr.
    Przy spokojnym przyspieszaniu w okolicach 2 tys obr pojawia sie jakis dziwny zanik mocy/ szarpniecie. Nie wiem czy zgalaszac to do serwisu. Zastanawiam sie czy jest to normalne?

  2. #2
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    dzizas........

    chlopie zastanow sie przez chwile! pytasz o przyczyny. nie napiszesz co za auto (moze opel - skad mamy wieziec), nie podasz oznaczen silnika, nawet rocznika..... nawet profilu nie chcialo ci sie uzupelnic... co to nowy silnik? :evil: :evil:

    pomysl
    skad mamy wiedziec?

  3. #3
    Użytkownik Awatar TDP
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    996

    Domyślnie

    no nie jest normalne ... masz samochod na gwarancji to leć do serwisu ...

    ja miałem podobne objawy / skonczylo sie czyszczeniem przepustnicy i silnikczka w kroku :-)

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Dabrowa Gornicza
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wieshaq
    dzizas........

    chlopie zastanow sie przez chwile! pytasz o przyczyny. nie napiszesz co za auto (moze opel - skad mamy wieziec), nie podasz oznaczen silnika, nawet rocznika..... nawet profilu nie chcialo ci sie uzupelnic... co to nowy silnik? :evil: :evil:

    pomysl
    skad mamy wiedziec?
    ...nie wiem czy zauwazyles ale wszedles w dzial "obsluga i serwis" a potem "Civic 2006" to jaki moge miec silnik 1.4 lub 1.8. a rocznik..no przeciez 2008 oczywiscie

  5. #5
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    moj blad. wszedlem prosto w temat po linku

    jedz wiec do serwisu bo nie ma sie nad czym zastanawiac i uzupelnij profil bedzie latwiej na pszyszlosc a ja za nerwowy jestem :wink:

    pzdr

  6. #6
    Użytkownik Awatar jura222
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Sieradz
    Posty
    50

    Domyślnie

    wolus666 napisał :
    Czy ktos z was sie spotkal z szarpaniem przy przekraczaniu okolo 2tys obr
    Kiedyś miałem coś takiego , że wrzucam 2-ke, obroty spadną na ok. 2000 , i sobie tak jadę np. chwile (bo np. wyjeżdżam miedzy autami spod bloku) i wdepnąłem gaz powolutku i nagle do dechy to się tak czasami zadławił, lekko poszarpał i zaraz 7000 i 100 na cyferblacie . Teraz mam przejechane prawie 15000 i wolnossący silniczek już się trochę rozbrykał, że nie ma już mowy o żadnych szarpaniach i zadławieniach ...

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Dabrowa Gornicza
    Posty
    23

    Domyślnie

    Chyba jednak pojade do tego serwisu bo zaczyna mnie to naprawde wkurzac. Problem tylko taki ze musze to zrobic w Belgii i troche sie boje zeby chlopaki cos nie zmajstrowali.

  8. #8
    Ciepły
    Gość

    Domyślnie

    WITAM
    Mam to samo w swoim CIVICU 4d bylem juz w serwisie stwierdzili że zresetowanie kompa i wgranie nowych ustawień załatwi sprawę no i się mylili jestem już umówiony na drugą wizytę, ale wydaje mi się że to nie będzie ostatnia bo w serwisie patrząc na ich miny nie mają pojęcia o co chodzi.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Dabrowa Gornicza
    Posty
    23

    Domyślnie

    Na Angielskim forum mnostwo osob zglasza ten problem ale jeszcze nikt nie byl z tym w serwisie. Jedni mowia ze moze byc to wadliwie dzialajacy zawor EGR.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Otwock
    Posty
    120

    Domyślnie

    Na angielskim forum również pojawiła się koncepcja, że ma to ścisły związek z ilością oleju w silniku. U niektórych problem znika, po uzupełnieniu oleju do pełna, jeśli tylko trochę brakuje, zaczyna się podobno czkawka???

    Ja na razie tego u siebie nie stwierdziłem, ale przejechałem dopiero około 5000km. Jak do tej pory /odpukać/ nie stwierdziłem ubytku oleju.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •