Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zegary Rover 45 --> do civic MB

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    191

    Domyślnie Zegary Rover 45 --> do civic MB

    panowie orientuje się ktoś z was czy da się przeszczepić zegary z Rover 45 do Civica 5D ? kostki wyglądają bardzo podobnie, jedyna różnica na pierwszy rzut oka to niebieska kostka w zegarach Rovera, wydaje mi się że może być od elektronicznego licznika kilometrów pytanie czy było by dużo zachodu aby ten wyświetlacz w pełni działał w civicu ?

    oto linki z zegarami :
    civic http://aukcjewp.wp.pl/licznik-honda-...387994087.html

    Rover http://aukcjewp.wp.pl/licznik-zegar-...378700295.html

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJ6 > B18C4
    Skąd
    KMI****
    Posty
    764

    Domyślnie

    co chcesz osiagnac? przelozyc sie da, kwestia ile sam zrobisz, moze dzialac tak po prostu jak przelozysz a nie musi

  3. #3
    Użytkownik Awatar demonobiker
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    Ma8 D14A2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    869

    Domyślnie

    dołóż do tego inny inny obrotomierz i to że od civica są ładniejsze...

    zamiast wymiany strzel sobie wskazówki podświetlane w civicu

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Z góry wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale mocno mnie zainteresował ten temat - elektroniczny licznik km i podświetlane wskazówki to to, co chciałbym mieć. Od razu pomińmy wszelkie kwestie estetyczne (nie o tym chcę mówić). Na którymś forum Rovera znalazłem jeden jedyny post, w którym autor twierdzi, że wszystko pasuje jak należy łącznie z wyświetlaczem elektronicznym kilometrów i fotką z zamontowanym budzikiem.
    Jako że to jedyna informacja jaką znalazłem o działaniu, szukam innych osób, które potwierdzą tego moda. Podjąłbym się tego przy okazji wolnych środków pieniężnych i nikomu nie zawracał głowy, ale nie zwróciłem uwagi, że Civic 1.4 5d ma wyskalowany licznik do 220, za to Rover do 240 przy czym widać, że położenie cyfr na blacie jest inne. I mam duże obawy o prawidłowe pokazywanie prędkości. Przy czym autor twierdzi, że:
    "Prędkościomierz i elektroniczny licznik kilometrów sprawdzony z nawigacją działają perfekcyjnie (na próbę zrobiłem mały dystans z nawigacją w celu dokładnego sprawdzenia prędkości i przeliczania kilometrów)."
    Jeśli ktoś ma jakieś info, bardzo proszę o pomoc.

  5. #5
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    Licznik jest inaczej wyskalowany ale tez inaczej skalibrowany. Nie wymieniasz tylko tarczy, ale cały licznik. W Vg ludzie kupują liczniki jdm na których jest top speed 180 i wskazuje dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •