Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 125

Wątek: nakrętki do felg

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    423

    Domyślnie nakrętki do felg

    Witam
    Gdzie na neci moge kupic w miarew tanio jakies fajne nakretki do felg mam zcarne felgi ze srebrnym rantem..gdzie dostane jakies ciekawe nakretki niebieskie albo jakies inne?? allegro?? itd?? prosze o linki z gory dzieki bo szukalem i nic

  2. #2
    Użytkownik Awatar sssikor
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic EJ9
    Skąd
    Lubin / Wrocław
    Posty
    2,253

    Domyślnie

    Tanio nie kupisz nowych kolo 200 zl musisz liczyc za komplet...

    Prosze dwa przyklady na allegro:

    http://moto.allegro.pl/niebieskie-al...378074582.html

    http://moto.allegro.pl/kute-nakretki...374988993.html

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    423

    Domyślnie

    aha a jakies nie firmowe?? badz uzywane

  4. #4
    Użytkownik Awatar sssikor
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic EJ9
    Skąd
    Lubin / Wrocław
    Posty
    2,253

    Domyślnie

    Raczej kolorowych niefirmowych nie znajdziesz, bynajmniej nie wiem o takowych...
    A uzywki musisz po prostu szukac, ostatnio na forum ktos pamietam sprzedawal muteki tylko, ze nie niebiskie

  5. #5
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    ja swoje czerwone imbusowe, ktore dostane z advanami z grupowego bede sprzedawac bo ich nie bede potrzebowac

    PS prosze o czytanie ze zrozumieniem bo wiele osob do mnie pisze abym wyslal foto nakretek, ktore chce sprzedac.

    WIEC DO TYCH OSOB - NAKRETKI KTORE SA GRATIS DO ADVANOW - WIEC JAK MAM WYSLAC ZDJECIA SKORO ALUSY I NAKRETKI BEDA DOPIERO W LUTYM????
    Ostatnio edytowane przez Infi ; 27-12-10 o 12:29

  6. #6
    Użytkownik Awatar milycoupe
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Adam
    Auto
    EJ6 D16Y7 / Z6 + :)
    Skąd
    Pułtusk
    Posty
    829

    Domyślnie

    http://jarusnet.pl/category/main/vision/
    200 z wysyłką. Zakupiłem, ale jak na razie tylko przymierzałem, wyglądają ciekawie a i podobno są dość wytrzymała pod względem otarć itd.

  7. #7
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Taki update nakrętek Volk Racing wyszedł właśnie spod moich rąk...
    Ogólny zamysł osoby która chciała je przerobić było zabezpieczenie przed dostaniem się do właściwego zabezpieczenia nakrętki które znajduje się pod czarną nasadką przykręcaną w oryginale na zwykły imbus.
    Ja nasadkę troszkę przerobiłem, dorobiłem odpowiednie adaptery, efekty poniżej.
    Aparat nie najlepszej jakości, nasadki trochę paluchami ubrudziłem, ale widać co trzeba.










  8. #8
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    bardzo fajna opcja, jakies szczegoly jak to wykonales?

  9. #9
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Oryginalnie ta nakrętka składa się z trzech części. Kadłub (chyba nierdzewny, nie sprawdzałem), aluminiowy element stykający się ze stożkiem felgi (można założyć pewnie inny np. ze sferycznym wykończeniem), oraz także aluminiowa nakrętka zamykająca całość od czoła fabrycznie odkręcana przez zwykły imbus.
    Wymierzyłem dokładnie tą małą nakrętkę, dałem kumplowi żeby na tokarce wytoczył z pręta kwadratowego jej dolną część, a więc gwint M12x1,5 i miejsce na oring (uszczelnia i zapobiega odkręceniu). Część nakrętki będącą górą nie ruszał. Zrobił tak 20 sztuk.
    Ja w tym czasie w aluminiowym płaskowniku na frezarce CNC porobiłem 20 otworów gwintowanych M12x1,5.
    Powkręcałem wytoczone elementy w ten płaskownik (miałem za co bo mogłem kręcić za kwadrat półfabrykatu) i obrobiłem resztę, a więc kołnierz, kształt "H" oraz fazki żeby to jakoś wyglądało i by się nie pokaleczyć.
    Równolegle za drugiej frezarce w nierdzewce zrobiłem adapter do odkręcenia, którym na końcu odkręciłem z płaskownika gotowe elementy.
    Generalnie do zrobienia to banał, ale parę godzin musiałem na całość poświęcić.
    Po wszystkim zostały poddane anodowaniu na czarno.






  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    piotr
    Auto
    K24 ac
    Skąd
    rzeszow
    Posty
    1,588

    Domyślnie

    ale jaja moje nakretki :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •