Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Wątek: lekkie kolo zamachowe?

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Radek
    Auto
    FN2
    Posty
    154

    Domyślnie

    No jak koło jest idealnie wyważone to wibracji nie będzie bo skąd. A skoro otoczak robi to profi i tylu jest zadowolonych to nie ma co o jakości dyskutować. Trzeba tylko pamiętać że takie koło ma wady i zalety. Do jazdy po mieście na co dzień podobno masakra bo silnik na wolnych obrotach nie ma że tak powiem tej siły żeby ruszyć i gaśnie. Trzeba katować sprzęgło.

  2. #12
    Użytkownik Awatar zakit
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Silvia S12/Laguna
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baracuzzz Zobacz posta
    No jak koło jest idealnie wyważone to wibracji nie będzie bo skąd. A skoro otoczak robi to profi i tylu jest zadowolonych to nie ma co o jakości dyskutować. Trzeba tylko pamiętać że takie koło ma wady i zalety. Do jazdy po mieście na co dzień podobno masakra bo silnik na wolnych obrotach nie ma że tak powiem tej siły żeby ruszyć i gaśnie. Trzeba katować sprzęgło.
    jakos ja i wiele innych ludzi mamy normalne wolne obroty, i moze troszke gazu musze dodac ale bez tego tez da sie ruszyc, pozatym dodam ze na seryjnym kole bylo dokladnie tak samo? a to katowanie sprzegla to juz wogole...

  3. #13
    Użytkownik Awatar jasiek09
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Janek
    Auto
    EG4
    Skąd
    LBN
    Posty
    2,121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baracuzzz Zobacz posta
    No jak koło jest idealnie wyważone to wibracji nie będzie bo skąd. A skoro otoczak robi to profi i tylu jest zadowolonych to nie ma co o jakości dyskutować. Trzeba tylko pamiętać że takie koło ma wady i zalety. Do jazdy po mieście na co dzień podobno masakra bo silnik na wolnych obrotach nie ma że tak powiem tej siły żeby ruszyć i gaśnie. Trzeba katować sprzęgło.
    hahaha, mam koło 212mm 4.5 kg i jakbyś mi kazał ruszać moim autem a autem z seryjnym kołem to przy ruszaniu nie odgadłbym którym ruszam

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Radek
    Auto
    FN2
    Posty
    154

    Domyślnie

    Był kiedyś temat na honda Podkarpacie na temat wad i zalet takiego koła i to co opisałem wszyscy podawali jako wadę. Chętnie przejechał bym się takim autem z lekkim kołem to miałbym porównanie ale jakoś mi się nie chcę wierzyć że są same plusy bo producent sam by takie do auta wkładał. Sama nazwa koło zamachowe coś mówi.

  5. #15
    Użytkownik Awatar zakit
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Silvia S12/Laguna
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baracuzzz Zobacz posta
    Był kiedyś temat na honda Podkarpacie na temat wad i zalet takiego koła i to co opisałem wszyscy podawali jako wadę. Chętnie przejechał bym się takim autem z lekkim kołem to miałbym porównanie ale jakoś mi się nie chcę wierzyć że są same plusy bo producent sam by takie do auta wkładał. Sama nazwa koło zamachowe coś mówi.
    sa takie minusy, samochod szybciej traci swoja predkosc, a takze traci v maxa, ale jak dla mnie to ani jedno ani drugie w niczym nie przeszkadza, juz bylak iedys mowa o tym ze producent z pewnego powodu nie wklada lekkich kol, m.in dlatego ze komfort jazdy z za lekkim kolem nie jest fajny, a do sportu sie tych samochodow nie uzywalo...

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Radek
    Auto
    FN2
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakit Zobacz posta
    komfort jazdy z za lekkim kolem nie jest fajn.
    tz. jakie odczucia co do spadku komfortu odczuwasz? Czy to po prostu chodzi o ten spadek elastyczności co dla niektórych może być w ten sposób odczuwane.

  7. #17
    Użytkownik Awatar Chipsy2
    Dołączył
    Aug 2006
    Imię
    Daniel
    Auto
    sedan ej9 '99
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowi
    Posty
    1,964

    Domyślnie

    to 30% to chyba wyssał ale z palca bo u siebie mam fidanz-e i ona ma jakieś 3,30-3,80 nie pamiętam dokładnie w tej chwili i nic się nie dzieje

  8. #18
    Użytkownik Awatar jasiek09
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Janek
    Auto
    EG4
    Skąd
    LBN
    Posty
    2,121

    Domyślnie

    ja bym powiedział że elastyczność wzrasta,jedyny minus że auto szybciej hamuje silnikiem co może zwykłym użytkownikom przeszkadzać

  9. #19
    Użytkownik Awatar zakit
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Silvia S12/Laguna
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasiek09 Zobacz posta
    ja bym powiedział że elastyczność wzrasta,jedyny minus że auto szybciej hamuje silnikiem co może zwykłym użytkownikom przeszkadzać
    zwykłym, owszem, ja nie odczuwam zadnego, bo nie mam w samochodzie nawet wykladziny wiec nie przeszkadza mi nic w tym samochodzie

  10. #20
    Użytkownik Awatar Bogdan19
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bohdan
    Auto
    EG3, Volvo V40
    Skąd
    Nasielsk
    Posty
    3,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasiek09 Zobacz posta
    ja bym powiedział że elastyczność wzrasta,jedyny minus że auto szybciej hamuje silnikiem co może zwykłym użytkownikom przeszkadzać
    mojej dziewczynie to przeszkadza;]

    a tak to lekkie koło jak dla mnie same plusy. a otoczak robi naprawdę profi robote w rozsądnej kasie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •