Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: mam problem z uszczelka pod glowica w D15B2

  1. #11
    Użytkownik Awatar stanik16
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Rafi
    Auto
    4G D16Z6
    Skąd
    czestochowa
    Posty
    24

    Domyślnie

    siemka
    a wymieniales pierscienie (bo to jest w 70% przyczynal ze olej pali) bo ja bede teraz wymienial ale mam teraz dylemat jaka uszczelke zalozyc. a Ty gdzie kupiles uszczelke ta metalowa z gatesa. na tej metalowej przejechales 11000 (tys.) kilometrow.
    ps. czy my sie chyba nie znamy z WOLKI od Waskiego???

  2. #12
    Tomi CVEG4 - 13
    Gość

    Domyślnie

    Siema stanior to znowu ja Warwas, a więc mnie rozgryzłeś, ogulnie ciężko taka uszczelkę dostać mają w intercarsie podobną z firmy erling za 200zł aj kupiłem gatesa bo mieli na miejscu bez zamawiania z rabatem mojego szefa dałem 160 zł. Ps przypomnij mi jakie pierścienie mam kupić do hani wiem że mi muwiłeś ale jakoś wyleciało mi z głowy pozdro Tomek :604:

  3. #13
    Użytkownik Awatar stanik16
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Rafi
    Auto
    4G D16Z6
    Skąd
    czestochowa
    Posty
    24

    Domyślnie

    pierscienie z firmy "SM" albo "CTI" niemieckie znalazlem je na warszawskiej w sklepie "TLOKI PIERSCIENIE"
    a uszcelka na serwisie orginal metalowa kosztuje ok. 280zl jutro jade zamowic a sruby do glowicy 300zl. w detalu takze widzis nie oplaca sie kupowac zamieników
    planowałes blok pod ta metalowa uszczelke
    pozdro RAFI

  4. #14
    Tomi CVEG4 - 13
    Gość

    Domyślnie

    Nie planowałem bloku bo był prosty głowija miałe lekkie dołeczki zebrano 0,07mm dociągłem głowice, i po przejechaniu 1000km dla pewności zżuciłem dekiel i dociagłemm jeszcze raz dla pewności choć nic nie poszło.
    A jeśli chodzi o pierścionki to wyczytałem na tym forum ze przyczyną brania oleju moga być poprzywieszane pierścienie i że może pomóc płukanka do silnika iwo:
    wlałem płukanke STP engine flusch dostaniesz ja w Tarmagu na Piotrkowskiej, i po zalaniu świeżego oleju zrobiłem już 500km, zero kopcenia i nic jeszcze nie dolałem
    Goraco pozdrawiam :hinczyk: Tomek

  5. #15
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomi CVEG4 - 13
    A jeśli chodzi o pierścionki to wyczytałem na tym forum ze przyczyną brania oleju moga być poprzywieszane pierścienie i że może pomóc płukanka do silnika iwo:
    wlałem płukanke STP engine flusch dostaniesz ja w Tarmagu na Piotrkowskiej, i po zalaniu świeżego oleju zrobiłem już 500km, zero kopcenia i nic jeszcze nie dolałem
    Goraco pozdrawiam :hinczyk: Tomek

    moim zdaniem to krótkotrwałe "leczenie"..... barnie oleju wróci...


    Cytat Zamieszczone przez Tomi CVEG4 - 13
    Siema stanior to znowu ja Warwas, a więc mnie rozgryzłeś, ogulnie ciężko taka uszczelkę dostać mają w intercarsie podobną z firmy erling za 200zł aj kupiłem gatesa bo mieli na miejscu bez zamawiania z rabatem mojego szefa dałem 160 zł. Ps przypomnij mi jakie pierścienie mam kupić do hani wiem że mi muwiłeś ale jakoś wyleciało mi z głowy pozdro Tomek :604:
    po co kupowac cos co sie potem wymienia po 3 razy jak mozna poszukac w archeo i kupic uszczelke w ASO- ok 240-280pln, która raczej nikomu(kto ja załozył prawidłowo) nie padla...


    są czesci, które niestet zaleca sie kupic w ASO (Cukierki/uszczelniacze zaworów/uszczelka pod głowice/pierscienie/itd) żeby nie kupowac tego 2 razy... Kupowanie zamiennika w tych przypadkach to pozorna oszczędnosc

    Cytat Zamieszczone przez Tomi CVEG4 - 13
    Ps mam mały problem po wymianie uszczelniaczy uspokoiło się ale nadal bierze jakieś 3 litry oleju na wymiane olej wymieniam co 10 tys, jeżdze na półsyntetyku Castrol RS 10w60. Co mamdalej z tym robić ?! pozdro Tomek

    moim zdaniem wymiana pierscieni
    z zamienników ludzie biora RIK-320pln/CTI-170pln
    z oryginałów RIK - 900pln

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    WWL
    Posty
    26

    Domyślnie

    A ktos używał może uszczelki KP? (podobno to orginał tylko zapakowany w nielogowane przez HONDE opakowanie) Jeździłem na taakiej przez cały poprzedni sezon około 2-2,5tys km ale obecnie musiałem rozebrac silnik więc kupiłem taką samą bo była w miarę OK (za krótki czas żeby ocenic)

    [ Dodano: Pią 12 Sty, 2007 ]
    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    z zamienników ludzie biora RIK-320pln/CTI-170pln
    z oryginałów RIK - 900pln
    Czym sie różnik Rik orginał od Rik zamiennik??? Ja np. kupiłem Teikoku Japan.

  7. #17
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rolek

    [ Dodano: Pią 12 Sty, 2007 ]
    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    z zamienników ludzie biora RIK-320pln/CTI-170pln
    z oryginałów RIK - 900pln
    Czym sie różnik Rik orginał od Rik zamiennik??? Ja np. kupiłem Teikoku Japan.
    na pewno cena!!!!!!
    a tak na powaznie to nie wiem...
    w jednej hondzie mam RIK oryginały a w drugiej te zamienniki
    obie na razie jeżdza ok-nie biorą oleju

  8. #18
    Użytkownik Awatar stanik16
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Rafi
    Auto
    4G D16Z6
    Skąd
    czestochowa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomi CVEG4 - 13
    wlałem płukanke STP engine flusch dostaniesz ja w Tarmagu na Piotrkowskiej, i po zalaniu świeżego oleju zrobiłem już 500km, zero kopcenia i nic jeszcze nie dolałem

    to jest rozwiaznie krotko trwale i kopcenie prawdo podobnie powruci

    [ Dodano: Nie 28 Sty, 2007 ]
    siemka
    hania juz zlozona i narazie chodzi fajnie
    wymiana uszczelki orginal z ASO 2 tygodnie czekania jest calkiem inna o polowe grubsza i jest jakas grafitowa (270zl) pierscienie z firmy TP (170zl) sruby nowe kpl (180zl) no i reszta uszczelek zobaczymy czy bedzie kopcic mam nadzieje ze nie!!!
    pozdra

  9. #19
    zayonnc
    Gość

    Domyślnie

    Jakim cudem po płukance do silnika może wrócić kopcenie? Przecież STP engine flush silnik oczyszcza z osadów i generalnie przy wymianie oleju powinno się to robić, przecież to nie jest uszczelniacz do silnika (bo są też taki wynalazki i to one powodują chwilowy zanik problemu). Po tym STP (czy po podobnym płynie motula) prędzej by właśnie zaczął kopcić niż przestał...
    Pozdr

    P.S. Jeżeli chodzi o uszczelkę głowicy to podobno dużo zależy od człowieka, który to montował (kolejność odkręcania i dokręcania śrub, porządne oczyszczenie bloku i głowic z pozostałości po starej uszczelce i innych syfów i odpowiednie momenty dokręcania).

  10. #20
    Użytkownik Awatar nitro20
    Dołączył
    Mar 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    907

    Domyślnie

    No tak tylko jak wymyjesz cały osad, który się tam groamdził jakiś czas bo nasze hanie mają przejechane juz troche, to jak cały nagar dobrze już do końca wypłucze mogą powstać luzy które wcześniej jakoś ten nagar dotykał i branie oleju może powórcić ze zdwojoną siła. To coś na zasadzie jeżdzenia na mineralce i zalanie syntetyka, ale moge się mylić, mechanikiem nie jestem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •