Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: szyby cieżko chodzą

  1. #1
    glizda1989
    Gość

    Domyślnie szyby cieżko chodzą

    Siemqa!
    Mam mały problem z szybami. zamulają przy zamykaniu, jakby silniczki nie miały moce, Czy ktoś wie co można z tym zrobić???

    gg:9917695

  2. #2
    Użytkownik Awatar Sławek
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Sławek
    Auto
    Leon Top Sport ARL+
    Skąd
    Piła
    Posty
    1,252

    Domyślnie

    Przesmaruj cały mechanizm podnoszenia szyb, szczególnie zębatkę przy silniczku, i te miejsca gdzie ramiona podnośnika się zginają, a prowadnice szyb popsikaj silikonem w sprayu.

  3. #3
    glizda1989
    Gość

    Domyślnie

    Dziex bardzo!!

  4. #4
    Użytkownik Awatar BRNK
    Dołączył
    Feb 2006
    Skąd
    Łask
    Posty
    193

    Domyślnie

    tez mam problem z szybami ale wyglada to tak iż szyba od strony słupka idzie w gore a od strony listerka tez idzie ale słabiej i wolniej przez co mi z tylu wypada szyba z gumowej prowadnicy i musze ją ręką naprowadzać...
    moze regulacja prowadnic by pomogła ale nie wiem kto sie zajmuje takimi rzeczami..
    mechanik nie chciał, elektryk też nie... jakby ktos polecił zaklad w łodzi to bede wdzieczny

  5. #5
    Użytkownik Awatar Hikiel
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG4B18
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    975

    Domyślnie

    Mozesz sprawdzic tez uszczelki...

  6. #6
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    popsikaj pozadnie gumowe prowadnice, silikonem do uszczelek
    szyby zacinaja sie, nie chodza równomiernie, rpzez co moga wychodzic ponad uszczelke. Zacznij wlasnie od tego. Mialem ten problem, a od killku dni od zabiegu nic takiego nie wystapilo
    SPPJ Member

  7. #7
    Użytkownik Awatar KuBiK
    Dołączył
    Sep 2004
    Auto
    GOLF CABRIO mk1
    Skąd
    Gocław
    Posty
    932

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LIO
    popsikaj pozadnie gumowe prowadnice, silikonem do uszczelek
    szyby zacinaja sie, nie chodza równomiernie, rpzez co moga wychodzic ponad uszczelke. Zacznij wlasnie od tego. Mialem ten problem, a od killku dni od zabiegu nic takiego nie wystapilo
    to ciesze sie ze ten zabieg pomogl
    najlepiej kupic silikon z taka slomka w komplecie jak daja do WD-40 bo bez slomki to ciezko bedzie.
    szyby w dol->psikasz w prowadnice szyb i powinno pomoc

    kolejny do listy zadowolonych:
    Paweł
    tieesto
    Przemo82
    LIO
    no i ja

  8. #8
    Użytkownik Awatar mighty
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    GS300
    Skąd
    Gostyń
    Posty
    3,972

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuBiK
    kolejny do listy zadowolonych:
    Paweł
    tieesto
    Przemo82
    LIO
    no i ja n
    plus ja

  9. #9
    Użytkownik Awatar Tonny
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    6

    Domyślnie

    a ja spsikalem całość WD-40 i tez pomogło tylko nie wiem na jak długo u mnie jeszcze mały problem bo poprzedni wlasciciel nie zwracal na to uwagi : mianowicie szyba wygina mi uszczelke znaczy sie kawalek uszczelki zamiast wchodzic pod nia to ja zgniata co blokuje mi szybe i nie domyka mi jej minimalnie 2 milimetry ale drażni mnie to .... nie wiem jak to zrobic recznie musial bym za kazdym razem wysiadac z auta po zamknieciu szyby i prostowac uszczelke.. moze ja potraktowac suszarką (opalarką) naprostowac i nie ruszac przez tydzien ? bo juz sam nie wiem

  10. #10
    Użytkownik Awatar MTI
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    414

    Domyślnie

    ja zrobilem tak samo... wd-40 w prowadnice pionowe( czyt. uszczelka ) i w te prowadnice na dole bo tylko tam moglem dotrzec... popsikalem jeszcze te zebatki przy silniku ale nie moglem nic dokladniej bo strasznie ciezko tam sie dostac..... widzialem ze mam juz male luzy na laczenie ramieni ale nie moge sie w zaden sposob dostac zeby to przykrecic... wiec chyba zostawie narazie tak jak jest ... jakies pomysly??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •