Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Ogrzewanie postojowe

  1. #21
    Użytkownik Awatar CMC
    Dołączył
    Jul 2013
    Auto
    UFO 2.2 i-CTDi
    Skąd
    PL
    Posty
    399

    Domyślnie

    nie to, że nikt nie montuje, bo miałem Mazdę 6 poprzedniej generacji - Diesla - mają fabrycznie montowaną zubożoną wersję Webasto, którego niczym się nie obsługuje tylko po prostu poniżej bodajże 7 stopni przy odpaleniu na zimnym silniku automatycznie się włącza i praktycznie po 2 minutach leci ciepłe powietrze z nawiewów i można od ręki odmrozić przednią szybę bez dodatkowej chemii czy drapania, dopiero za dopłatą dawali pełne, programowalne Webasto

  2. #22
    Użytkownik Awatar luckie
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    BMW G30 Alfa 916 S
    Skąd
    Bawaria
    Posty
    840

    Domyślnie

    stary, ale to nie jest ogrzewanie postojowe..

  3. #23
    Użytkownik Awatar Maciek_20
    Dołączył
    Aug 2006
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic EJ9
    Skąd
    Zielonka
    Posty
    731

    Domyślnie

    szkoda ze nie ma nikogo kto miał by to w 8 Gen no ale skoro mówicie ze super komfort to tak musi być

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    84

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was miał praktyczny kontakt z ogrzewaniem elektrycznym. Np. coś takiego http://www.intercars.com.pl/?id=321&lang=PL&
    Zastanawiałem się w tamtym roku i znów się zastanawiam, żeby kupić chociaż samą grzałkę plus okablowanie. Wyjdzie ok. 320zł. Mam możliwość podłączenia tego pod gniazdko koło domu. Zależy mi głownie żeby silnik szybciej złapał temp, i żeby szybciej leciało ciepło. Dodatkowo mam gaz więc zawsze trochę można ograniczyć zużycie benzyny po rozruchu.

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie Montaż Webasto w Civicu 5D

    Wiem, że temat nie jest na czasie, ale...
    Czy ktoś montował Webasto ThermoTop w Civicu 5D 1.8MT?
    Wstępnie mam swoje pomysły, ale wolę się upewnić, by nie wyważać otwartych drzwi.
    Interesuje mnie:
    miejsce montażu pieca (mam już swoje typy)
    sposób podłączania przewodów płynu
    jak zwiększona pojemność układu wpływa na nagrzewanie samochodu

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    Powoli ma się ku zimie, więc potrzebuje kilku informacji:

    1) kierunek przepływu cieczy przez nagrzewnicę? ( gdzie jest zasilanie - wydaje mi się że górny przewód)

    2) jaka jest średnica wewnętrzna przewodów gumowych do nagrzewnicy?

    3)który przewód paliwowy to nadmiar/powrót

    4) jak jest średnica przewodu nadmiaru paliwa?

    3) czy ktoś używał trójników z termostatem z by podłączyć webasto równolegle?

  7. #27
    Użytkownik Awatar Bodzlo
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic
    Skąd
    Poznań
    Posty
    305

    Domyślnie

    Zwiększona pojemnością sie nie masz co przejmować bo nawet tego nie odczujesz to zaledwie ok litra więcej wyjdzie

    jeśli chodzi o przewody paliwowe to nie możesz wpinać się w te które są trójnikami bo nie będzi eto działać tak jak powinno , musisz zastosować specjalną rurkę i pociągnąć bezpośrednio ze zbiornika

    reszte znajdziesz tu


    http://doc.webasto-russia.ru/Car/hon...06_1.8_b_e.pdf

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bodzlo Zobacz posta
    Zwiększona pojemnością sie nie masz co przejmować bo nawet tego nie odczujesz to zaledwie ok litra więcej wyjdzie

    jeśli chodzi o przewody paliwowe to nie możesz wpinać się w te które są trójnikami bo nie będzi eto działać tak jak powinno , musisz zastosować specjalną rurkę i pociągnąć bezpośrednio ze zbiornika

    reszte znajdziesz tu


    http://doc.webasto-russia.ru/Car/hon...06_1.8_b_e.pdf
    dzieki,
    Jesteś wielki

    -co do pojemności układu: w starym ej9 po dołożeniu ogrzewnia czas nagrzewania silnika sporo się wydłużył.
    Przy jeździe na krótkich odcinkach to ma znaczenie.
    -myślałem o zastosowaniu elektrozaworu z forda, który zmniejszałby pojemność układu.
    Koncepcja z BW 50, które ma swój zintegrowany zbiorniczek upadła.... chciałem je wątpiąc nadmiar paliwa.... a w tym modelu civica nadmiaru nie ma....

    szukam tehermo top z oddzielną pompką
    Ostatnio edytowane przez daromc ; 11-08-14 o 17:51

  9. #29
    Użytkownik Awatar Bodzlo
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic
    Skąd
    Poznań
    Posty
    305

    Domyślnie

    widocznie miałes cos nie tak , miałem w ek3 postojowe które potem tez powędrowało do forestera i w żadnym nie było problemów , to tylko 1m przewodu więcej więc przy odpowietrzonym układzie nie powinno byc problemu ale ważne jest tez samo umiejscowienie piecyka . fakt iz ja nie miałem webasto tylko eberspracher


    myślałem ze juz masz urządzenie ale jeśli nie to nie upieraj sie na webasto , osobiście jakoś wole eberspracher bo sam piecyk jest troche mniejszy
    Ostatnio edytowane przez Bodzlo ; 11-08-14 o 19:07

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    montowane było prawidłowo, tylko w ej9 jak już znalazłem miejsce to się okazało, że trzeba było dodatkowe 3 l płynu (przewody po 1,5m)

    mam cały komplet thermo top bw50 z zegarem
    kupię sam piecyk z pompką paliwa a resztę przełożę.
    piecyk bw 50 trzeba będzie opchnąć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •