Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Ogrzewanie postojowe

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    mam mały problem,
    proszę o podpowiedź.
    chodzi o sterowanie wentylatorem. Mam PWM ale nie pasuje mi stała prędkość obrotowa wentylatora.
    chciałem podłączyć się pod po sterownik klimatyzacji i tu pojawia się problem.
    Podanie napięcia na pin zasilania modułu IG2 powinno uruchomić panel i wysterować wentylator.
    w schematach jest jednak nieścisłość.
    W schematu zasilanie modułu jest na pinie 31 (biały przewód) z bezpieczniaka nr 36 pod deską.
    niestety u mnie pin jest wolny.
    po podaniu napięcia na pin wyjściowy bezpiecznika moduł startuje, ale oprócz tego załącza się też jakiś przekaźnik.(tym bezpiecznikiem zabezpieczone jest kilka układów)

    Chciałem to ominąć i podpiąć bezpośrednio pod moduł, próbowałem zlokalizować odpowiedni pin. Niestety po podaniu napięciana bezpiecznik 36 we wtyczce modułu napięcie pojawia 3 się pinach. ( nie chce wypinać przewodów z kostki by sprawdzić który to pin) i bądź tu mądry......

    czy ktoś wie który pin w rzeczywistości to zasilanie panela klimatyzacji?

    .................................................. ......
    chyba już wszystko wiem.......... po przejrzeniu kilku schematów "rozkminiłem" te nieścisłości
    Ostatnio edytowane przez daromc ; 04-10-14 o 23:23 Powód: poczytalem trochę

  2. #32
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Odgrzewam temat,

    Czy jest ktoś kto posiada ogrzewanie postojowe Eberspacher Hydronic T , R+ jak na poniższym zdjęciu:




    Chodzi mi konkretnie o funkcję przewietrzania/wentylacji kabiny w okresie letnim( druga ikona z wiatraczkiem). Dopiero niedawno zacząłem się wczytywać w funkcje z instrukcji obsługi. Testowałem już wiele razy ogrzewanie zimą (z pilota włączenie działa nawet z odległości 600m przez ściany pokoju) sprawdza się bdb. natomiast wentylacji/przewietrzania jeszcze nie i ciekaw jestem czy spełnia swoją funkcję w gorące dni ?
    Ostatnio edytowane przez Civmann ; 10-03-16 o 23:15

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civmann Zobacz posta
    i ciekaw jestem czy spełnia swoją funkcję w gorące dni
    to tak jakbyś włączył wentylator na 3 stopień przy wyłączonym silniku.
    ciekawe jak masz podłączone sterowanie nawiewem: pod moduł klimatyzacji czy pod sam wentylator za pomocą PWM?

  4. #34
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Nie zagłebiałem się w temat jak to jest podłączone. Poprzedni właściciel to zakładał. Na początku po uruchomieniu urządzenie działa na niższych obrotach a później się rozkręca, działa zgodnie z ostatnim ustawieniem kierunków nawiewu i chyba z pozostawioną siłą dmuchawy. Generalnie przy obecnej aurze jestem z tego urządzenia zadowolony nawet mając garaż jest przydatne zwłaszcza jak ktoś ma małe dzieci.
    Według poniższego wpisu sprzyja też silnikowi(zimny start) bo ponoć go podgrzewa:
    ...
    PS nie mogę skopiować linku bo jest w PDF ale można wygugloać po haśle: Eberspacher Honda Plaza
    http://www.hondaplaza.pl/upload/hond...postojowe_3pdf
    Spójrzcie na cennik po rabatach.
    Ostatnio edytowane przez Civmann ; 11-03-16 o 09:08

  5. #35
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civmann Zobacz posta
    http://www.hondaplaza.pl/upload/hond...postojowe_3pdf
    Spójrzcie na cennik po rabatach.
    Dla tych którym nie wchodzi, cytuje:

    System Ogrzewania Postojowego Honda - Eberspächer Civic 3d/5d 1.4, 1.8
    Cena regularna brutto z montażem PLN Cena promocyjna brutto z montażem PLN
    EasyStart R+ 10343 6599
    EasyStart R 10009 6199
    EasyStart T 9326 5499
    Tanioszka

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, odświeżę trochę temat. Chciałbym założyć ogrzewanie postojowe w silniku 2.2 i-Cdti, czy jest to możliwe? Jakie części muszę kupić by działało to prawidłowo? Ktoś montował? Może ktoś widział lub słyszał?

    Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •