Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Pytanie o dywaniki gumowe do 5D

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie Pytanie o dywaniki gumowe do 5D

    Witam!
    Aktualnie w szczawiu mam dywaniki z weluru, ale chciałbym je zmienić na gumowe (raz że ten od strony kierowcy jest już trochę wytarty, dwa idzie "mokry sezon" więc guma będzie jak znalazł). Problem w tym, że dywanik po stronie kierowcy jest zaczepiony do podłogi o dwa wystające z niej koło siedzenia bolce - próbowałem załączyć fotkę, ale po jej zmniejszeniu do dopuszczalnego rozmiaru nic nie było widać, mam jednak nadzieję że z opisu większość właścicieli 5D zorientuje się o co mi chodzi. I teraz pytanie: czy udało się komuś z Was namierzyć gumowe zamienniki z dziurami na te bolce? Wiem że jest tego trochę na allegro, ale albo nie mają otworów albo ich rozstaw nie pasuje (przynajmniej na zdjęciu) chociaż rzekomo są do naszej wersji. W ASO para przednich tylko gum kosztuje 112PLN. Gdyby to był komplet, pewnie bym olał temat i kupił, ale wołać ponad stówę za dwa kawałki gumy to trochę przegięcie.
    I drugie pytanie: te bolce są na metalowej listewce która jest w jakiś sposób przytwierdzona do podłogi. Można ją jakoś łatwo odkręcić? Bo u mnie wygląda na to, że mocowanie jest gdzieś pod wykładziną, choć szczerze przyznaję, że za dokładnie to nie "lookałem" co i jak. Gdyby się jednak dało - wtedy można właściwie kupić byle jakie wycieraczki i problem byłby z głowy.
    Z góry thx i pzdr - Artur S.

  2. #2
    Użytkownik Awatar carno
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic 5D 1.8 Sport '09
    Skąd
    z domu
    Posty
    137

    Domyślnie

    Dywaniki gumowe sa dość grube i ciężkie na tyle że obejdzie się bez mocowania, ja mam i wogóle sie nie przemieszczają. Jak już na upartego chcesz przymocować to co za problem zrobić dziurkę

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Auto
    EP4
    Skąd
    Waw/Wro/Gda
    Posty
    39

    Domyślnie

    Sam posiadam gumowe dywaniki i jestem z nich bardzo zadowolony, raz że się nie brudzą tak, jak welur, a dwa że nie przemieszczają się pod nogami Ja tam żadnych bolców mocujących do dywaników nie mam i (chyba) nie miałem

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    u ojczulka w UFO nie są o nic zaczepione i nie latają także możesz kupowac i takie bez mocowania.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    No dobra, ale czy to mocowanie (czyli metalową listewkę z bolcami) które teraz jest da się jakoś odkręcić? Ktoś to robił?
    Pzdr - Artur S.

  6. #6
    Użytkownik Awatar h16v
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    2.2 i-CTDi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    możesz kupowac
    A możesz polecić coś - allegro, jakieś sklepy?

  7. #7
    Użytkownik Awatar lokocool
    Dołączył
    Oct 2009
    Auto
    Civic 5D 2010 Comfort
    Posty
    52

    Domyślnie

    hmm u mnie w 5D dywniki nie sa niczym przymocowane .. na lato mam hondowskie, na zime jakies no name ( ktore dali mi jak kupowalem samochod) i nic nie lata, takze bez problemu mozesz kupic jakies najtansze i jezdzic. Zeby bylo smieszniej u mnie nie ma zadnej listewki tylko dziurki gdzie ( prawdopodobnie) taka listwe mozna przykrecic, wiec podejrzewam ze sa to zwykle sroby ktore mozna poprostu wykrecic.

  8. #8
    Użytkownik Awatar szubek
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic 1.8 EXE
    Skąd
    Łódź
    Posty
    340

    Domyślnie

    Tak można tą listwę metalową z bolacami odkręcieć. Zdejmujesz ochronę plastikową mocowania fotela kierowcy i tam jest śruba do której jest przykręcony ten płaskownik z bolcami.

  9. #9
    Użytkownik Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    620

    Domyślnie

    Ja kupiłem fajne u gościa z Allegro ale teraz szukałem i nie ma ich wystawionych. Generalnie gościu ma sklep na Zaciszu ja kupiłem za 80 zł. Sa mega wytrzymałe kupiłem je równo rok temu i śmigam cały rok, zero przetarć, nie wylewa sie z nich. Przy każdym myciu auta je tez myje i za każdym razem są jak nowe. Poszukam jeszcze gościa i dam jakiś namiar.

    Dywaniki wyglądają dokładnie tak:
    http://moto.allegro.pl/dywaniki-samo...237096841.html
    Ostatnio edytowane przez geo ; 06-10-10 o 14:31

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    301

    Domyślnie

    [QUOTE=geo;1128086]Ja kupiłem fajne u gościa z Allegro ale teraz szukałem i nie ma ich wystawionych. Generalnie gościu ma sklep na Zaciszu ja kupiłem za 80 zł. Sa mega wytrzymałe kupiłem je równo rok temu i śmigam cały rok, zero przetarć, nie wylewa sie z nich. Przy każdym myciu auta je tez myje i za każdym razem są jak nowe. Poszukam jeszcze gościa i dam jakiś namiar.

    Dywaniki wyglądają dokładnie tak:
    http://moto.allegro.pl/dywaniki-samo...237096841.html[/QUOT

    Kupiłem ostatnio takie same, jak na gumowe fajnie wyglądają (i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu), czekam jeszcze ze zmianą aż będzie bardziej mokro...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •