Strona 2578 z 2580 PierwszyPierwszy ... 1578207824782528256825762577257825792580 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25,771 do 25,780 z 25797

Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!

  1. #25771
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2022
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Pomyśl, zamiast zadawać idiotyczne pytania.
    Reszta j.w.
    Albo akceptujesz i stosujesz zasady, które są takie same dla wszystkich użytkowników tego forum albo robisz bezpowrotny wypad.
    Trzeci raz nie powtórzę.
    Zadaję idiotyczne pytania bo nie interesowałem sie nigdy motoryzacją, nie miałem na to czasu, nie musisz się tak unosić dumą ze względu na to że spędzałeś swój czas na czymś innym, fora polegają na tym, że bardziej doświadczeni ludzie pomagają laikom. Pozdrawiam cię serdecznie.

  2. #25772
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikickievitch Zobacz posta
    Zadaję idiotyczne pytania bo nie interesowałem sie nigdy motoryzacją, nie miałem na to czasu, nie musisz się tak unosić dumą ze względu na to że spędzałeś swój czas na czymś innym, fora polegają na tym, że bardziej doświadczeni ludzie pomagają laikom. Pozdrawiam cię serdecznie.
    Ty nie jesteś laikiem tylko ignorantem, który nie rozumie co się do niego mówi/pisze. To, że ktoś się na czymś nie zna nie zwalnia od logicznego myślenia.
    Znajdź sobie w internecie te 2 nadwozia i porównaj i jak nie jesteś niewidomy albo upośledzony to będziesz wiedział, zamiast tworzyć "posty o dupie Maryni".
    Szkoda że nie zapytałeś czy od Kamaza może pasuje.

    Cytat Zamieszczone przez Mikickievitch Zobacz posta
    fora polegają na tym, że bardziej doświadczeni ludzie pomagają laikom.
    Mylisz forum z przedszkolem.

    Cytat Zamieszczone przez Mikickievitch Zobacz posta
    Pozdrawiam cię serdecznie.
    Trudno i jednakowo bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  3. #25773
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikickievitch Zobacz posta
    Zadaję idiotyczne pytania bo nie interesowałem sie nigdy motoryzacją, nie miałem na to czasu, nie musisz się tak unosić dumą ze względu na to że spędzałeś swój czas na czymś innym, fora polegają na tym, że bardziej doświadczeni ludzie pomagają laikom. Pozdrawiam cię serdecznie.
    Honda Civic 5D produkowana w latach 95-00. Potocznie zwana angielką w nadwoziu liftback bądź aerodeck (kombi). Nadwozia o oznaczeniu MA/MB/MC.
    Co do błotnika to musisz szukać tylko i wyłącznie do angielki. Z żadnej innej japonki (hatchback, sedan, coupe) nie podejdzie. Dobrze by było gdybyś jeszcze wiedział czy masz przedlift (95-96) czy polift (97-00) bo to też ma znaczenie. Chcesz wiedzieć większe info napisz PW - pomogę.

  4. #25774
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Civic 5D D15z3
    Posty
    1

    Exclamation Problem panewki d15z3

    Wymiana panewek w D15z3, luzy na starych panewkach były do wymiany według manuala (dopuszczalne 0,05 - korbowe miały +/-0,06, główne delikatnie powyżej 0,05). Kupiłem nominał Taiho założyłem sprawdziłem i korby wyszły 0,035 (manual nominał: 0,018-0,038), a problem okazał się na głównych ponieważ wyszło 0,05. Stare panewki główne nie wyglądały na bardzo zużyte, po wymianie luz zmniejszył się o niecałe 0,01mm. Nie znalazłem też manuala do dokładnie d15z3 wzorowałem się na luzach z d15z6. Podsumowując korbowy wyszły ok a główne praktycznie bez różnicy, na granicy dopuszczalnych wartości. Podpowiecie coś, może ktoś dysponuje wartościami luzów do z3? Załączam zdjęcie panewek głównych, po prawej najgorsza sztuka.
    [IMG][/IMG]

  5. #25775
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2022
    Auto
    Civic VI mb3
    Skąd
    Kielce
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak w temacie, czy ktoś wie czy komputer z silnika d15z8, będzie działał w silniku d15z3??
    Ostatnio edytowane przez login ; 15-07-22 o 08:29

  6. #25776
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Raczej nie
    Tzn może da się odpalić ale będzie to nie zdrowe dla silnika

  7. #25777
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VI D14A8
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cześć, mam dziwny problem , który zaczyna mnie przerastać, a może ktoś miał podobnie albo coś podpowiedzieć. Mianowicie Hanka w lpg seria d14 ma problem z wahaniami temperatury, moje podejrzenia są dwa nagrzewnicę z którą walczę bo była albo nadal jest zatkaną i pompa wody bo podczas dodania gazu na luzie czy sprzęgle temperatura idzie w dół, jedzilem, ponad tydzień czyli ok 800 km z otwartym zaworem, próbując wykluczyć zapowietrzenie, ale problem nie znika , sam nie wiem upg też biorę pod uwagę ale noe ubywa oleju ani płynu silnik też nie kopci, jakieś pomysły może nadal zapowietrzenie? Bo z nagrzewnica są nadal problemy
    Ostatnio edytowane przez login ; 25-07-22 o 21:21

  8. #25778
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Paweł Ireneusz
    Auto
    Civic VI Mb2 d14z4
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    d14a8? czy ten silnik nie miał problemów z upg? Odpowietrzanie szybko sprawdzisz uruchamiając silnik na zimnym do załączenia wentylatora przy wykręconym korku chłodnicy. Jeśli płyn jest pod korek i nic nie dolejesz to ok, dolewasz do pełna, uzupełniasz wyrównawczy do połowy, zakręcasz korek. Nie ubywa płynu to upg wykluczone. Na upg lubią wypadać zapłony i silnik szarpie

  9. #25779
    Użytkownik Awatar Ash
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MC2
    Skąd
    Katowice
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Miko20 Zobacz posta
    Cześć, mam dziwny problem , który zaczyna mnie przerastać, a może ktoś miał podobnie albo coś podpowiedzieć. Mianowicie Hanka w lpg seria d14 ma problem z wahaniami temperatury, moje podejrzenia są dwa nagrzewnicę z którą walczę bo była albo nadal jest zatkaną i pompa wody bo podczas dodania gazu na luzie czy sprzęgle temperatura idzie w dół, jedzilem, ponad tydzień czyli ok 800 km z otwartym zaworem, próbując wykluczyć zapowietrzenie, ale problem nie znika , sam nie wiem upg też biorę pod uwagę ale noe ubywa oleju ani płynu silnik też nie kopci, jakieś pomysły może nadal zapowietrzenie? Bo z nagrzewnica są nadal problemy
    Ja bym jednak obstawiał upg, możesz to sprawdzić testem na obecność spalin w układzie chłodzenia.

  10. #25780
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VI D14A8
    Posty
    19

    Domyślnie

    Aktualnie jestem tam d14a2 z d14a8 wtryski i aparat zapłonowy, zmiana była bo ramtem pił olej i jeszcze potem upg gdzie taki syf mi zaczol krążyć w układzie że chyba zatkał nagrzewnice. Bo nie działa praktycznie wcale, uksd płukałem woda destylowana i kilka razy płynem, bo walczyłem z ogrzewaniem nagrzewnice wycisglem i płukałem cienieniem natomiast to nie pomogło grzania dalej nie ma prawie wcale, odpowietrzalem do 2 załączeń Wenta, i tedy temertura stoi ok. Problem pojawia się tylko w upały, i tylko po dłuższej jedzie, co dzień właśnie temertura spada nawet gdy stoję i dodam gazu na oko 4 tys silnik wraca do normy, dlatego nie wydaje mi się to na upg, lecz mogę się mylić. Czy zatkana nagrzewnica może powodować takie problemy? Mi się wydaje że poprostu uniemożliwia mi to odpowetrzebie układu. Tester pewnie kupię i zrobię, ale poprostu te nie typowe objawy dają mi nadzieję że to nie uszczelka bo silnik pracuje ładnie i nie kopci płynu raczej nie ubywa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •