Strona 2573 z 2580 PierwszyPierwszy ... 1573207324732523256325712572257325742575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25,721 do 25,730 z 25797

Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!

  1. #25721
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzulff Zobacz posta
    koledzy. Potrzebuję wiedzieć jakie są potrzebne zaroweczki do panela środkowego od pokretel ciepło zimno prędkości nawiewu i pozycji wiem że 2 szt ale nie mogę znaleźć oznaczenia a w internecie znalazłem sprzeczne informacje. Dzięki za pomoc
    w2w t5

  2. #25722
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Kiedyś skorzystałem, więc posyłam dalej, niech służy:


  3. #25723
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SkylineGTR Zobacz posta
    2. Czy da się bez problemu przełożyć szybę z klapy '00 (stop na górze szyby) do klapy '98 (stop na dole szyby z zaślepkami w szybie) i ile zamiana szyb może kosztować w warsztacie, jeśli bym podjechał dwoma samochodami i chciałbym zwyczajnie zamienić - instalację przełożyłbym samodzielnie?
    Koszt przełożenia w warsztacie musisz sprawdzić sam, ja jedynie mogę podpowiedzieć że:
    - Moim zdaniem tylna jest wklejona mocniej niż przednia, więc za robotę mogą sobie policzyć (ale sprawdź)
    - Skąd wiem? Ano kupiłem całą klapę "w kolor" (170 zł z transportem, jeśli dobrze pamiętam), z przyciemnianą szybą (bez stopu, ten jest w spoilerze, bo to z vti, uświadomił mnie lookaty, opis gdzieś w moim wątku). Swoją kompletną klapę (z niewielką wgniotką) wystawiłem na "oddam za darmo" (na forum i olx), przez klika miesięcy nikt się nie zgłosił, więc postanowiłem wywieźć na złom. A tam zonk - tylko metal, bez szyby i plastików. No to to do gminnego punktu zbiórki odpadów - nie przyjmują części samochodowych. Rozwiązanie - plastiki do żółtego pojemnika, a szybę... młotkiem! (gdyby ktoś to robił, niech uważa i podłoży pod spód jakąś płachtę, będzie łatwiej zbierać tysiące drobnych szkieł...) Teraz już mogłem oddać klapę na złom
    - Morał - sprawdź czy może bardziej opłaca się kupić całą klapę? Może znajdziesz w bdb stanie? (wymiana jest prosta, ale warto mieć pomocnika)
    Dla przykładu - https://www.otomoto.pl/oferta/klapa-...ID6CMYlb.html?

  4. #25724
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Koszt przełożenia w warsztacie musisz sprawdzić sam, ja jedynie mogę podpowiedzieć że:
    - Moim zdaniem tylna jest wklejona mocniej niż przednia, więc za robotę mogą sobie policzyć (ale sprawdź)
    - Skąd wiem? Ano kupiłem całą klapę "w kolor" (170 zł z transportem, jeśli dobrze pamiętam), z przyciemnianą szybą (bez stopu, ten jest w spoilerze, bo to z vti, uświadomił mnie lookaty, opis gdzieś w moim wątku). Swoją kompletną klapę (z niewielką wgniotką) wystawiłem na "oddam za darmo" (na forum i olx), przez klika miesięcy nikt się nie zgłosił, więc postanowiłem wywieźć na złom. A tam zonk - tylko metal, bez szyby i plastików. No to to do gminnego punktu zbiórki odpadów - nie przyjmują części samochodowych. Rozwiązanie - plastiki do żółtego pojemnika, a szybę... młotkiem! (gdyby ktoś to robił, niech uważa i podłoży pod spód jakąś płachtę, będzie łatwiej zbierać tysiące drobnych szkieł...) Teraz już mogłem oddać klapę na złom
    - Morał - sprawdź czy może bardziej opłaca się kupić całą klapę? Może znajdziesz w bdb stanie? (wymiana jest prosta, ale warto mieć pomocnika)
    Dla przykładu - https://www.otomoto.pl/oferta/klapa-...ID6CMYlb.html?
    Dzięki za info, no ja mam klapę zdrową, prostą, najchętniej bym ją zostawił, a znajomy ma civica z 2000 r. i ma szybę z ostatniego lifta z ledowym stopem na górze i przyciemnianą szybę, ale klapę pordzewiałą i z wgnieceniami.
    A w mojej klapie nie podobają mi sie te zaślepki w szybie i wolałbym stop na górze oraz chciałem przyciemniać szybę. Tylko właśnie nie wiem jak z kosztami...

  5. #25725
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SkylineGTR Zobacz posta
    Dzięki za info, no ja mam klapę zdrową, prostą, najchętniej bym ją zostawił, a znajomy ma civica z 2000 r. i ma szybę z ostatniego lifta z ledowym stopem na górze i przyciemnianą szybę, ale klapę pordzewiałą i z wgnieceniami.
    A w mojej klapie nie podobają mi sie te zaślepki w szybie i wolałbym stop na górze oraz chciałem przyciemniać szybę. Tylko właśnie nie wiem jak z kosztami...
    No to pewnie warto powalczyć o podmianę. Nie będę tu radził jak to zrobić, bo sam uczestniczyłem tylko w wycinaniu przedniej (i stłuczeniu tylnej)
    Może ew. uda Ci się wyciąć samemu, a zawieźć do zainstalowania do warsztatu?
    Ale zacząłbym od sprawdzenia, ile cała operacja, gdzie nie musisz nic robić poza ew. rozebraniem plastików i wycieraczki, kosztuje u "szybowców" w twojej okolicy.

  6. #25726
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Żeby się dostać do mechanizmu ręcznego, trzeba rozebrać zacisk na części pierwsze.

  7. #25727
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Civic FK
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    102

    Domyślnie

    Cześć.
    Jeśli ktoś potrzebuje to mam tylną klapę (uszkodzoną) z całą szybą do civic 5D 1998, klapa do wyrzucenia. Szyba cała ze światłem stop na dole plus silniczek do wycieraczki.
    Oddam za darmo - zalega mi. Okolice Rzeszowa. Szczegóły na pv. Odbiór tylko osobisty.

  8. #25728
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez braun Zobacz posta
    Cześć.
    Jeśli ktoś potrzebuje to mam tylną klapę (uszkodzoną) z całą szybą do civic 5D 1998, klapa do wyrzucenia. Szyba cała ze światłem stop na dole plus silniczek do wycieraczki.
    Oddam za darmo - zalega mi. Okolice Rzeszowa. Szczegóły na pv. Odbiór tylko osobisty.
    http://civicklub.pl/forum/showthread...-darmo!/page44

  9. #25729
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Cześć,
    jak odróżnić krótszą maglownicę z MC2/MB6 od maglownicy występującej w słabszych modelach z D serią/Roverach?

  10. #25730
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SkylineGTR Zobacz posta
    Cześć,
    jak odróżnić krótszą maglownicę z MC2/MB6 od maglownicy występującej w słabszych modelach z D serią/Roverach?
    Jak masz ją na stole - policzyć liczbę obrotów wałka w stosunku do przesuwu listwy. W innym przypadku tylko numery z magla pomogą.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •