Strona 2493 z 2580 PierwszyPierwszy ... 149319932393244324832491249224932494249525032543 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 24,921 do 24,930 z 25797

Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!

  1. #24921
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Elo, wiecie może czy da się wymienić te osłonę rozrządu bez zdejmowania koła oraz paska? Silnik D16Y2. Pozdro


  2. #24922
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichałCK Zobacz posta
    Elo, wiecie może czy da się wymienić te osłonę rozrządu bez zdejmowania koła oraz paska? Silnik D16Y2. Pozdro

    Nie da się

  3. #24923
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    MA8 D14A2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    60

    Domyślnie

    Siemka, pojawiła mi się woda po wymianie klapy bagażnika, zamontowałem klapę z lotką, wcześniej problem nie występował. Czy jest możliwość że pod lotką leci woda? Czy raczej od wycieraczki? A może macie inne pomysły. Wiem że temat wałkówany 100 razy, trzymam za Was kciuki

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  4. #24924
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiu.let1997 Zobacz posta
    Siemka, pojawiła mi się woda po wymianie klapy bagażnika, zamontowałem klapę z lotką, wcześniej problem nie występował. Czy jest możliwość że pod lotką leci woda? Czy raczej od wycieraczki? A może macie inne pomysły. Wiem że temat wałkówany 100 razy, trzymam za Was kciuki

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka
    Może lecieć otworami od lotki (również tym od kabla jeśli masz lotke ze stopem). Może źle przylega klapa (uszczelki / docisk zamka).
    Kolejne możliwości - nieszczelność tylnich lamp lub sączenie na łączeniu blach pod listwami dachowymi (na samych końcówkach rynienek).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #24925
    Użytkownik Awatar misiek1
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic D14Z4
    Skąd
    Krosno
    Posty
    813

    Domyślnie

    Panowie taki problem, jakiś czas temu miałem problemy z wywalaniem płynu ze zbiorniczka wyrównawczego i przegrzewaniem się silnika. Została zdemontowana głowica i oddana do zakładu na sprawdzenie. Przy okazji zostały wymienine uszczelniacze. Nowa uszczelka pod głowicą, nowy pasek rozrzadu, pompa wody, termostat. Chwilę, tzn.jakieś 1000km było wszystko ok. Teraz jest jak poprzednio, problemy z temperaturą (bez wyrzucania płynu ze zbiorniczka) a dodatkowo silnik pobiera spore ilości oleju (wcześniej nie było z tym problemu). Co może być problemem, czy przy pracach z głowicą coś zostało zpaprane, czy mógły puścić pierścienie akurat po robocie UPG?

  6. #24926
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek1 Zobacz posta
    Panowie taki problem...
    Miałem podobne objawy, ale bez zwiększonego zużycia oleju.
    Opisane na kilku stronach od tego miejsca -> http://civicklub.pl/forum/showthread...=1#post2561177
    Rzuć okiem, mało prawdopodobne, ale może coś skorzystasz

  7. #24927
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek1 Zobacz posta
    Panowie taki problem, jakiś czas temu miałem problemy z wywalaniem płynu ze zbiorniczka wyrównawczego i przegrzewaniem się silnika. Została zdemontowana głowica i oddana do zakładu na sprawdzenie. Przy okazji zostały wymienine uszczelniacze. Nowa uszczelka pod głowicą, nowy pasek rozrzadu, pompa wody, termostat. Chwilę, tzn.jakieś 1000km było wszystko ok. Teraz jest jak poprzednio, problemy z temperaturą (bez wyrzucania płynu ze zbiorniczka) a dodatkowo silnik pobiera spore ilości oleju (wcześniej nie było z tym problemu). Co może być problemem, czy przy pracach z głowicą coś zostało zpaprane, czy mógły puścić pierścienie akurat po robocie UPG?
    A termostat byl sprawdzany przed zamontowaniem? Wentylator smiga?

  8. #24928
    Użytkownik Awatar misiek1
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic D14Z4
    Skąd
    Krosno
    Posty
    813

    Domyślnie

    Termostat wymieniłem profilaktycznie na mahle czy coś takiego, wentylator śmiga

  9. #24929
    Użytkownik Awatar Shcopek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    FK2
    Skąd
    Myszków
    Posty
    5,473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pushup76 Zobacz posta
    Witajcie!!!

    Czy ktoś zna/wie gdzie w Częstochowie i okolicy można za w miarę rozsądne pieniądze i dobrze wymienić przewody hamulcowe tył i paliwowe plus tarcze i klocki tył w MB 1999 ??
    Przewody hamulcowe, paliwowe, tarcze, klocki mam. Dokupię przewody elastyczne tył.
    Generalnie u każdego mechanika. Dobry mechanik będzie się cenił, a jak masz trochę pojęcia w głowie, dobry podnośnik, kobyłki, ewentualnie kanał, to sam to ogarniesz. Jak nie mieszkasz w samej Częstochowie, a gdzieś bliżej Myszkowa, to podjedź sobie do MagCars (Słowackiego 94A, Myszków). Na wiosnę robiłem u nich kompletnie hamulce od A do Z

  10. #24930
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Daniel
    Auto
    Areodeck VTI
    Skąd
    Oswiecim
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy zastąpie poduszkę 50842-ST3-E51 której nie ma nigdzie tą 50842-ST0-N10 są na alledrogo ??????

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •