Strona 2406 z 2580 PierwszyPierwszy ... 1406190623062356239624042405240624072408241624562506 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 24,051 do 24,060 z 25797

Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!

  1. #24051
    Użytkownik Awatar dejwid
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Dejwid
    Auto
    Mazda6 GH
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    892

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FilipMB2 Zobacz posta
    Ponawiam pytanie, wtryski i przepustnica zostały stare. Z tego co mi poradzono wypnę sondę lambda i zobaczę czy to coś da, w następnej kolejności podmienię sondę i map sensor. Dobry pomysł czy odpuścić?
    Dodam jeszcze że słychać dźwięk jakiegoś świstu, jakby coś sie lało.
    Proponuję się przyjrzeć gdzie świszczy (pod maską? pod autem? w bagażniku? w czasie jazdy? na postoju?), może faktycznie się coś leje, na przykład benzyna z przewodu.

    Podmianka sondy lambda jak najbardziej dobry pomysł.

  2. #24052
    Użytkownik Awatar Turbodymomen
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Monika
    Auto
    EG4 -> EJ9 -> MB9
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    Witajcie moi Drodzy :-)
    Mam do Was pytanie co do mojego MB9. Otóż,jak kupowałam samochód to poprzednik zamontował coś w stylu "stożka". Jest to widać domowa samoróbka,bardzo marnie zamontowana i kiepskiej jakości. Postanowiłam zrezygnować z takich rozwiązań i kupiłam na forum ori dolot, całą puchę.
    I teraz pytanie,czy doloty w wersjach 1.4, 1.5 VTEC-E i VTI są takie same? Chodzi mi głównie o rure w miejscu gdzie łączy się z kolektorem ssącym.O ile mocowania,wielkość itp są idealne, o tyle mam wrażenie,że rura w ori dolocie nie wejdzie na ssak. W week postaram się to przymierzyć dokładnie,ale nie kupię filtra dopóki nie będę mieć pewności,że jest OK.

    Hmmmm?

  3. #24053
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Czy uszczelka pokrywy zaworów oryginalna nr OEM 12341-P2F-A00 podejdzie do D16Y2?
    Z tego co wiem ktoś kupował ją pod D16W4 więc chyba pokrywy zaworów oraz styk z głowicą powinny być takie same?

  4. #24054
    Użytkownik Awatar Turbodymomen
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Monika
    Auto
    EG4 -> EJ9 -> MB9
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    I drugie pytanie, skoro na tamto nie było odpowiedzi :P

    Pytanie trochę,hmmm,matematyczne. Opony letnie,nowe mają ok. 8-9 mm bieżnika. Moje,zeszłoroczne mają ok.6mm. I teraz pytanie. Wybieram się autem do Włoch, łącznie do pokonania 3500 km (już z jazdą na miejscu). Głównie prędkości autostradowe i celem osiągnięcia jak najniższego spalania, nie szybciej niż 120 km/h.
    Obecne opony wytrzymają czy bawić się stricte w nowe? Od czasu założenia aktualnych opon, przejechane może z 10 tys km.

    Co myślicie?

  5. #24055
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Turbodymomen Zobacz posta
    I drugie pytanie, skoro na tamto nie było odpowiedzi :P

    Pytanie trochę,hmmm,matematyczne. Opony letnie,nowe mają ok. 8-9 mm bieżnika. Moje,zeszłoroczne mają ok.6mm. I teraz pytanie. Wybieram się autem do Włoch, łącznie do pokonania 3500 km (już z jazdą na miejscu). Głównie prędkości autostradowe i celem osiągnięcia jak najniższego spalania, nie szybciej niż 120 km/h.
    Obecne opony wytrzymają czy bawić się stricte w nowe? Od czasu założenia aktualnych opon, przejechane może z 10 tys km.

    Co myślicie?
    Na takich kartoflach jechac tak daleko?!
    Kup nowe!

  6. #24056
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Auto
    Aerodeck D14Z4 LPG
    Skąd
    K-ce
    Posty
    332

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Turbodymomen Zobacz posta
    I drugie pytanie, skoro na tamto nie było odpowiedzi :P

    Pytanie trochę,hmmm,matematyczne. Opony letnie,nowe mają ok. 8-9 mm bieżnika. Moje,zeszłoroczne mają ok.6mm. I teraz pytanie. Wybieram się autem do Włoch, łącznie do pokonania 3500 km (już z jazdą na miejscu). Głównie prędkości autostradowe i celem osiągnięcia jak najniższego spalania, nie szybciej niż 120 km/h.
    Obecne opony wytrzymają czy bawić się stricte w nowe? Od czasu założenia aktualnych opon, przejechane może z 10 tys km.

    Co myślicie?
    Nie świruj! Moim zdaniem, że możesz spokojnie jechać, swoją drogą przy wymianie warto również brać pod uwagę wiek opony. Na letniej oponie masz wskaźnik zużycia, w przypadku letniej opon to jest znacznie mniej niż to 6mm, a przy jeździe jak wspominacz zużycie będzie żadne, 3,5 tys. km to nic.

  7. #24057
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    Na takich kartoflach jechac tak daleko?!
    Kup nowe!
    Weź, bo kupi. Możesz jechać ; P

    P.S. Do Włoch to się leci samolotem za 400-500 zł w obie strony a po Włoszech autobkiem i zwiedza widoczki. Za 25 ełro jechałem sobie 350 km autobkiem z klima, jeszcze kawka ; P A nie taką Hondą ; P

  8. #24058
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Btw, 9mm to chyba w maszynach rolniczych.

  9. #24059
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Auto
    Aerodeck D14Z4 LPG
    Skąd
    K-ce
    Posty
    332

    Domyślnie

    Pytanko, jak zdjąć to listwę nad szybą czołową, czym ona jest zamocowana, jak się trzyma? Zima się jeszcze nie skończyła, ale widzę, że spod tej gumy wyszły jakieś dwie kropki, chciałbym to zabezpieczyć, ale chyba najlepiej zobaczyć co tam się dzieje pod nią.

  10. #24060
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    tam są spinki

    zaczerpnięte z http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
    Ostatnio edytowane przez alienek ; 17-02-17 o 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •