Strona 2542 z 2580 PierwszyPierwszy ... 15422042244224922532254025412542254325442552 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25,411 do 25,420 z 25797

Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!

  1. #25411
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Imię
    Rob
    Auto
    d15z8 aerodeck
    Skąd
    Lbn
    Posty
    97

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=7F7T8jD_qA4

    az specjalnie wrzucilem swoj filmik jak mi sworzen zaczal skrzypiec, stalo sie to z dnia an dzien po deszczu wiec u Ciebie na pewno problem lezy gdzies indziej, dzwiek jest jakby tarcie gumy, musisz namierzyc "na sluch" i sprawdz czy na podniesionych kolach tez "skrzypi"

  2. #25412
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    u mnie już rozwiązane - rozmontowałem plastiki pod kierownicą, na kolumnie jest takie "ucho" z białego plastiku. Psiknąłem tam smarem i cisza

  3. #25413
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    "Element pochłaniający energię zderzenia", czyli ta plastikowa, kwadratowa puszka w boczkach tylnych drzwi - było to już rozkminiane?
    Coś to daje w razie wypadku? Czy jeno "talizman"?

  4. #25414
    Użytkownik Awatar assire
    Dołączył
    Nov 2016
    Imię
    Jędrzej
    Auto
    D14A2 MA8
    Skąd
    DW/GS
    Posty
    799

    Domyślnie

    Im więcej jest elementów które mają możliwość sie deformować tym więcej energii przy zderzeniu taka konstrukcja może pochłonąć. Więc coś tam pewnie daje, ale jak na dzisiejsze standardy to fura i tak jest z kartonu xD

    Moje pytanie, coś mi z dnia na dzien zaczelo skrzypieć z przodu, "gdzieś pod kierowcą". Tylko jak przejeżdżam przez progi zwalniające, ewentualnie jakieś duże poprzeczne koleiny. Na co spojrzeć?

    Sworzeń raaaaczej nie, wnioskuje po filmiku wyżej, bo zupelnie nie zależy od położenia i ruchu kierownicy.

  5. #25415
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez assire Zobacz posta
    Im więcej jest elementów które mają możliwość sie deformować tym więcej energii przy zderzeniu taka konstrukcja może pochłonąć. Więc coś tam pewnie daje, ale jak na dzisiejsze standardy to fura i tak jest z kartonu xD

    Moje pytanie, coś mi z dnia na dzien zaczelo skrzypieć z przodu, "gdzieś pod kierowcą". Tylko jak przejeżdżam przez progi zwalniające, ewentualnie jakieś duże poprzeczne koleiny. Na co spojrzeć?

    Sworzeń raaaaczej nie, wnioskuje po filmiku wyżej, bo zupelnie nie zależy od położenia i ruchu kierownicy.
    Jak ponacisksasz auto z zewnątrz to cisza ? popros kogos zeby nasłuchiwał czy z zewnątrz to słychać, czy tylko Ty w środku

  6. #25416
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Masz dwa sworznie - jeden właśnie będzie skrzypiał od kierata, czyli zwrotnicy, drugi spina wahacz i będzie piszczał na nierównościach ;]

  7. #25417
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Jak skrzypi to zaraz się urwie.

  8. #25418
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez assire Zobacz posta
    Im więcej jest elementów które mają możliwość sie deformować tym więcej energii przy zderzeniu taka konstrukcja może pochłonąć. Więc coś tam pewnie daje, ale jak na dzisiejsze standardy to fura i tak jest z kartonu xD
    Że karton to wiadomo. Ale chciałbym żeby mnie ktoś przekonał, że tak ukształtowany kawałek plastiku, przykręcony 3 wkrętami do wewnętrznej strony boczka, jest w stanie cokolwiek pomóc. Po coś to przykręcali, a właśnie to usunąłem, bo wygłuszałem drzwi (na razie jedne, tylne prawe). Gdyby był to np. element poszycia drzwi/konstrukcji itp, pewnie wątpliwości miałbym mniejsze...

  9. #25419
    Użytkownik Awatar assire
    Dołączył
    Nov 2016
    Imię
    Jędrzej
    Auto
    D14A2 MA8
    Skąd
    DW/GS
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Perzon Zobacz posta
    Jak ponacisksasz auto z zewnątrz to cisza ?
    Cisza. Słychać tylko jak najeżdżam na progi zwalniające a i to nie zawsze. Dzisiaj na przykład nie skrzypiało. Dolny sworzeń?

  10. #25420
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie



    Czy taka 3-ramienna kierownica wychodziła w wersji z airbagiem ? Ewentualnie czy ktoś ma wiedzę, czy kiera z HR-V podejdzie do MB ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •