Strona 2526 z 2559 PierwszyPierwszy ... 15262026242624762516252425252526252725282536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 25,251 do 25,260 z 25798

Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Podbijam!
    Człowiek nigdy nie wie kiedy mu się przyda...
    Cytat Zamieszczone przez Spokoloko Zobacz posta
    Pamiętam że ktoś pozbywał się u siebie rdzy z dolnych rantów drzwi i zrobił fajną fotorelacje a mnie czeka to samo. Ktoś się przyzna i podrzuci ?
    http://civicklub.pl/forum/showthread...wolone-D/page7

    Robiłem podobnie we wrześniu i jedną zimę już wytrzymało

  2. #2
    Użytkownik Awatar kubala95
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Jakub
    Auto
    MB3
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spokoloko Zobacz posta
    Pamiętam że ktoś pozbywał się u siebie rdzy z dolnych rantów drzwi i zrobił fajną fotorelacje a mnie czeka to samo. Ktoś się przyzna i podrzuci ?
    Łapcie wątek Poll'a:
    http://civicklub.pl/forum/showthread...wolone-D/page7

  3. #3
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubala95 Zobacz posta
    Mógłbym dodać wraz z rozwojem w tej dziedzinie, że lepiej byłoby tą dolną blachę odgiąć niż tak zjeżdzać, oczyścić i zagiąć ponownie ; ] Jeżeli ktoś czuje się na siłach to polecam. Jeżeli nie to zrobić tak, ale ściągnąć boczek i w środku też zrobić ;]
    Jeżeli chcecie w miarę tanio to najlepszą farbą prosto na korozję jest STALOCHRON. A tak do trawić kwasem i podkładem malować. Warto też zamiast P1 kupić spray P2 z zawleczką, że przed malowaniem uwalnia się drugi składnik.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    MC2/EK3-4D/EK4
    Posty
    340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poll Zobacz posta
    ... Warto też zamiast P1 kupić spray P2 z zawleczką, że przed malowaniem uwalnia się drugi składnik.
    Chyba chodziło o K2, czyli dwuskładnikowy. Pewnie, że lepszy bo byle benzyna tak po prostu tego nie zmyje chociażby...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Podziękował

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam, mam zamiar wyciszyć matami bitumicznymi Honde MB1, chodzi mi tylko o zredukowanie szumów podczas jazdy i dźwięku tłumika, myślałem o obklejeniu nadkoli i daniu kilku plastrów do bagażnika i na podłogę oraz drzwi, bo z tego co widziałem w różnych autach nie jest jakoś szczelnie obklejone całe auto tylko wstawione paski co kilkanaście cm. A w środku takich samochodów jest dość cicho. Czy będzie to działało czy trzeba wszystko rzetelnie obkleić.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hen Zobacz posta
    Witam, mam zamiar wyciszyć matami bitumicznymi Honde MB1, chodzi mi tylko o zredukowanie szumów podczas jazdy i dźwięku tłumika, myślałem o obklejeniu nadkoli i daniu kilku plastrów do bagażnika i na podłogę oraz drzwi, bo z tego co widziałem w różnych autach nie jest jakoś szczelnie obklejone całe auto tylko wstawione paski co kilkanaście cm. A w środku takich samochodów jest dość cicho. Czy będzie to działało czy trzeba wszystko rzetelnie obkleić.
    Na pewno będziesz musiał sporo czasu poświęcić na ścianę grodziową, ewentualnie pokombinuj z uszczelkami, bo też swoje "hałasują"

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Perzon Zobacz posta
    Na pewno będziesz musiał sporo czasu poświęcić na ścianę grodziową, ewentualnie pokombinuj z uszczelkami, bo też swoje "hałasują"
    Myślałem pod dywanik wsadzić jeszcze warstwę filcu i ścianę grodziową od strony silnika zakleić wyciszeniem z jakiegoś diesla, ale nie wiem czy nie lepiej te bitumiczne plastry od strony wnętrza. Wydaje mi się, że mimo iż nie będzie bardzo szczelnie zaklejone wszystko to jednak jakaś robotę to zrobi i chociaż długie trasy będzie się pokonywało komfortowo. Aktualnie po 500km gdy wysiądę z samochodu to jestem lekko ogłuszony Przy okazji mam pytanie, jak zredukować ten świst na tłumiku przelotowym ? Mam od samego kolektora do końcowego przelot i fajnie mruczy, ale powyżej 2.5/3 tyś jest taki świst z tłumika i robi się dźwięk strasznie pusty, myślałem o wsadzeniu tłumika środkowego od B16/B18 bo z tego co wiem, któryś z tych silników w serii miał wydech 2 cale.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hen Zobacz posta
    Myślałem pod dywanik wsadzić jeszcze warstwę filcu i ścianę grodziową od strony silnika zakleić wyciszeniem z jakiegoś diesla, ale nie wiem czy nie lepiej te bitumiczne plastry od strony wnętrza. Wydaje mi się, że mimo iż nie będzie bardzo szczelnie zaklejone wszystko to jednak jakaś robotę to zrobi i chociaż długie trasy będzie się pokonywało komfortowo. Aktualnie po 500km gdy wysiądę z samochodu to jestem lekko ogłuszony Przy okazji mam pytanie, jak zredukować ten świst na tłumiku przelotowym ? Mam od samego kolektora do końcowego przelot i fajnie mruczy, ale powyżej 2.5/3 tyś jest taki świst z tłumika i robi się dźwięk strasznie pusty, myślałem o wsadzeniu tłumika środkowego od B16/B18 bo z tego co wiem, któryś z tych silników w serii miał wydech 2 cale.
    Rzuć okiem od str. 77 w moim wątku, zobaczysz co nieco nt. wygłuszania podłogi.
    Moim zdaniem ten "filc" (kupiony od forumowicza w dz. Giełda) niewiele daje (w każdym razie za mało, by się chwalić). Alubutyl (taki jak dawałem miejscowo) + pianka, choć droższe, są zdecydowanie lepsze. A roboty z rozbrajaniem/uzbrajaniem wnętrza (wyciąganie dywanu) tyle samo. W necie masz sporo podpowiedzi na ten temat, doradzą też w bitmat.pl.
    Ściana grodziowa - musisz zwalić deskę rozdzielczą. Gdybym się na to decydował, to już tylko alubutyl + pianka po całości.
    Pytałeś wcześniej o wygłuszanie pasami, zamiast po całości. Widziałem m.in. na YT, że tak robią. Jednak profesjonaliści (zwłaszcza audiofile) wyklejają całość.
    Sam zanim zdecydowałem się na całościowe wyklejenie drzwi (gdzieś pod koniec mojego wątku) miałem przyklejonych po kilka kawałków alubutylu na zewnętrze blachy drzwi. Nie wygłuszały jak trzeba, ale odczuwalnie tłumiły drgania blach, w połączeniu z wyklejeniem boczków drzwi pianką, dawało to już jakiś efekt na +.

    Na koniec - mam wygłuszone drzwi, sufit, podłogę (głównie filc), bagażnik, nadkola, dodatkowe uszczelki między drzwiami (sporo dały przy większych prędkościach) i... to jeszcze nie to, zwłaszcza jeśli chodzi o "ryk D14Z4"
    Zatem najpierw pomyśl o cichym wydechu, potem podłoga, ściana grodziowa, drzwi, itd, itp i będzie pan zadowolony!

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Rzuć okiem od str. 77 w moim wątku, zobaczysz co nieco nt. wygłuszania podłogi.
    Moim zdaniem ten "filc" (kupiony od forumowicza w dz. Giełda) niewiele daje (w każdym razie za mało, by się chwalić). Alubutyl (taki jak dawałem miejscowo) + pianka, choć droższe, są zdecydowanie lepsze. A roboty z rozbrajaniem/uzbrajaniem wnętrza (wyciąganie dywanu) tyle samo. W necie masz sporo podpowiedzi na ten temat, doradzą też w bitmat.pl.
    Ściana grodziowa - musisz zwalić deskę rozdzielczą. Gdybym się na to decydował, to już tylko alubutyl + pianka po całości.
    Pytałeś wcześniej o wygłuszanie pasami, zamiast po całości. Widziałem m.in. na YT, że tak robią. Jednak profesjonaliści (zwłaszcza audiofile) wyklejają całość.
    Sam zanim zdecydowałem się na całościowe wyklejenie drzwi (gdzieś pod koniec mojego wątku) miałem przyklejonych po kilka kawałków alubutylu na zewnętrze blachy drzwi. Nie wygłuszały jak trzeba, ale odczuwalnie tłumiły drgania blach, w połączeniu z wyklejeniem boczków drzwi pianką, dawało to już jakiś efekt na +.

    Na koniec - mam wygłuszone drzwi, sufit, podłogę (głównie filc), bagażnik, nadkola, dodatkowe uszczelki między drzwiami (sporo dały przy większych prędkościach) i... to jeszcze nie to, zwłaszcza jeśli chodzi o "ryk D14Z4"
    Zatem najpierw pomyśl o cichym wydechu, potem podłoga, ściana grodziowa, drzwi, itd, itp i będzie pan zadowolony!
    Rozumem dzięki za wskazówki, a tak orientacyjnie ile dodatkowej masy wpada do samochodu po takim zabiegu wyciszania ? Oraz mniej więcej koszt takiej operacji, bo gdy będę wygłuszał miałem zamiar dodatkowo zrobić remont po całości samochodu i nie chcę aby się okazało, że w połowie prac zabraknie mi funduszy aby autko poskładać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •