Ostatnio montowałem u siebie shortshifter i w trakcie robiłem zdjęcia więc się podzielę nimi z krótkim opisem. Nie widziałem podobnego tematu.

Zaczynamy:

Wjeżdżamy na kanał, wchodzimy pod auto i odkręcamy pierwszą śrubę używając dwóch kluczy najlepiej jednego nasadowego i drugiego nasadowego tylko że z grzechotką( ja miałem tylko nasadowy i płaski):


Pałąk który odkręciliśmy opadnie ale będzie się trzymać z drugiej strony której nie ruszamy


Następnie najlepiej byłoby odkręcić śruby zaznaczone na poniższym zdjęciu

ale potrzeba do tego pomocnika który przytrzyma śruby od góry

Ja pomocnika akurat nie miałem więc musiałem odkręcić całość i pokaże do w dalszej części:

Odkręcamy więc dwie śruby zaznaczone na poniższym zdjęciu:


i kolejną z drugiej strony:


Już nic nie trzyma lewarka więc możemy go dołem wyciągnąć, tak wygląda:


Zostały jeszcze dwie śruby do odkręcenia trzymające sam lewarek. Z jednej strony zalecam użyć klucza płaskiego 12(jeżeli odkręcamy te śruby będąc w aucie płaskim tam raczej nie chwycimy, więc musimy użyć jakieś kombinerek którymi ciężko przytrzymać)



Wyjmujemy lewarek. Ja miejsce w którym siedział lewarek wyczyściłem benzyna ekstrakcyjną i dałem trochę smaru grafitowego ( pewnie niepotrzebnie )



Zakładamy nowy lewarek i skręcamy dwie śruby, wcześniej je smarując smarem miedzianym:



Zakładamy całość do auta w odwrotnej kolejności i cieszymy się shortem


Jeszcze później dodam jakieś zdjęcia. Jeżeli coś zrobiłem nie tak przy wymianie pisać. Pochwały też mile widziane :P