Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: pytanie o łożyska w skrzyni...D16Z6 Vgen.

  1. #1
    Użytkownik Awatar Mattmax
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    anywhere;)
    Posty
    110

    Domyślnie pytanie o łożyska w skrzyni...D16Z6 Vgen.

    Panowie 8) mam pare pytań do Was otóz jesli skrzynia wyje to z tego co wyczytałem są to łożyska...rzekomo dwa łożyska głowne??(na wałku sprzegłowym- jesli sie myle prosze mnie poprawić :P )!Mógłby mi ktos to wytłumaczyć?? :P :mrgreen: z tego co wyczytałem,podobno są to 2 łożyska i uszczelniacz do wymiany tak? na :roll:
    Otóż moje pytanie dotyczy tego czy warto to wymienić czy np.lepiej kupuic używaną skrzynie?z drugiej strony boje sie ze używka zacznie znowu wyć np.po przejechaniu 5-10 tys.:]
    Mysle ze łożyska to nie jest jakis strasznie wielki koszt(oprócz ASO bo tam cena jest zaporowa :x )
    Chciałbym zapytac gdzie mozna takowe łózyska kupic?(prócz ASO) i czy móglby mi ktos podać numery tych łożysk(nie chodzi mi o numery katalogowe ASO H0NDA)
    na każdym łożysku jest wybity typ i numer łożyska...jesli ktos miałby takowe pod ręką byłbym bardzo wdzięczny za informacjeZa jakie kolkwiek odp.na moj post także :grin:
    Za zbyt małą precyje przepraszam :wink:
    Pozdrawiam

    PS.chodziło mi o skrzynie manualną

  2. #2
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    uzytkownik carlose chyba sprzedaje jakies łozyska do skrzyni...
    zapytaj co i jak...
    a co do wymiany-pytanie: ile rzeczy umiesz sam ogarnac...(włozenie/wyjecie/rozłozenie/wtmiana/złozenie)

  3. #3
    Użytkownik Awatar Mattmax
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    anywhere;)
    Posty
    110

    Domyślnie

    wyjęcie + włożenie...co do rozłożenia skrzyni to lepiej nie :mrgreen: mam zamiar wyjąc skrzynie,zawiezc do mechanika i niech on sie zajmie wymianą łożysk!Owszem,Carlose ma chyba 6-gena D16Y7 a nie wiem czy tam była skrzynia S20 i czy te łożyska podpasują?
    Moja niewiedza na ten temat mnie przytłacza... :wink: w moim miescie cieżko znależć klocki hamulcowe na tył("bo tarcz nie było w civicu napewno...tylko bębny" ) a co dopiero łożyska do skrzyni :| :grin: ) dlatego prosze WAS :mrgreen: o jakies informacji,porady etc.itp.itd. 8)
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Awatar carlose
    Dołączył
    Sep 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mattmax
    Carlose ma chyba 6-gena D16Y7
    d16y2 teoretycznie tosamo co z6 ale głowy nie dam uciąć że łożyska są takie same, ale raczej tak

  5. #5
    Użytkownik Awatar Sławek
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Sławek
    Auto
    Leon Top Sport ARL+
    Skąd
    Piła
    Posty
    1,252

    Domyślnie

    Tutaj masz troche o skrzyni i łożyskach :arrow: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8823
    Może ci się przyda.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Mattmax
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    anywhere;)
    Posty
    110

    Domyślnie

    moze by sie któryś z Panów od hybrydowych skrzyń wypowiedział ???bede wdzieczny...przeciez to dla Was chleb powszedni :P pozdrawiam

    Wyczytałem to...
    Obydwa rodzaje skrzyń występują w dwóch wariantach łożyskowania, roznice polegaja na średnicy zewnętrznej łożysk i tym samym średnicy otworow ustalających w obudowie, Skrzynie z tzw dużymi łożyskami w 6generacji posiadaly silniki D15Z6, D15Z7, D16Y4, D16Y5, D16Y8, D16Y9, w piątej generacji silniki D16, reszta silnikow była wyposażona w skrzynie z "małymi " łożyskami, rodzaj zastosowanych łożysk wpływa na wytrzymałość i trwałość skrzyni, Jeśli decydujemy się zbudować hybrydowa skrzyni zdecydowanie lepiej jest to zrobic opierając się na skrzyni z dużymi łożyskami, NIE MOŻNA przełożyć łożysk do innego rodzaju skrzyni, jednak można przełożyć kompletny zestaw przełożeń i dyfer.
    Czyli wyglada na to ze łożyska od Carlose nie podejdą do D16xx?? Mogłby sie ktos wypowiedziec na ten temat??
    I w koncu jakie to mają być łożyska(typ,numer)??? :neutral:

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    łozyska od skrzyni carlosa beda pasowaly, potrzeba ci lozyska ze skrzyni typu b000, jesli skrzynia poza tym jest w dobrym stanie tzn, nie ma luzu na "lewarku",luzu na dyfrze, synchra ogarniaja, to warto je wymienic i miec spokoj. Co do numerow to jesli trafie jakos do garazu i bede pamietam to spisze i tu zamieszcze.

  8. #8
    Użytkownik Awatar carlose
    Dołączył
    Sep 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rem36
    łozyska od skrzyni carlosa beda pasowaly,
    więc jak coś czekam na privie :lol:

  9. #9
    Użytkownik Awatar emg
    Dołączył
    Aug 2004
    Auto
    k & k
    Skąd
    www.dohcvtec.pl
    Posty
    2,927

    Domyślnie

    ja do skrzyni B16 kupowałem nówki NTN (oryginały) w sklepie mniej więcej 90-100zł/szt

  10. #10
    Użytkownik Awatar Mattmax
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    anywhere;)
    Posty
    110

    Domyślnie

    dobrze...biegi wchodza,przy duzym obciązeniu i wysokich obrotach także-nie zgrzyta,chrupie itd. :grin: z tym jest wszystko ok.wsteczny wchodzi zawsze bez problemów!olej wymieniany systematycznie!jednak mam luz na lewarku,tzn.od jakiegos czasu moge sobie mieszac lewarkiem jak diabeł hu...m w kotle :wink: zużycie którego elementu jest tego przyczyną???lub elementów???(chciałbym ogarnąc to wszystko za jednym zamachem)
    (bo to jest przypadłosc chyba w wielu autach np.w drugim aucie passat 2001r lewarek tez juz zaczyna miec luzy)
    Rem36 bede wdzieczny za podanie numerów tych łożysk...
    a Carlose do Ciebie to sie chyba niedługo odezwe :mrgreen:

    Z góry dziekuje za wszystkie odp.dotychczasowe i przyszłe

    [ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 ]
    no i temat chyba umarł... :evil: a ja jestem nadal w kropce i zyje w niewiedzy ale cóz... jednak nadal prosze o jakies wypowiedzi,wskasówki etc.pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •