Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 233

Wątek: Od czego zaczac???????

  1. #21
    Oczekujący Awatar jajacek
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    Evo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    jedna podstawowa sprawa:
    zabić się można na rowerze- motocykle same nie zabijają.

    Wybierając motocykl pamiętajcie o tym, że nie sztuką jest motocykl rozpędzić, tylko sztuką jest motocykl zatrzymać, panować nad nim, składać się w zakrętach, zachować się w sytuacji niebezpiecznej.

    Nie wiem skąd w polakach bierze się przekonanie, że jak ktoś jest wysoki, to musi kupić przynajmniej 1000cc- dzisiejsze motocykle klas 600/1000 nie różnią się znacznie. 1000 są rzecz jasna bardziej masywne ale to tyle...

    Nie kumam jeszcze jednej rzeczy- zobaczcie: w PL kupuje się tylko takie motocykle jakimi wszyscy jeżdżą- nie szuka się motocykla, który spełniłby nasze oczekiwania, o odpowiedniej pojemności, właściwościach. U nas kupuje się motocykle sportowe :lol:
    A na zachodzie? są i sportowe, klasyki, nakedy, enduro, customy... i od c**** małych pojemności, dzięki którym człowiek nabiera ogłady w poruszaniu się motocyklem...



    edit:
    uważam, że zakup motocykla sportowego dużej pojemności kusi *****iście- człowiek cały czas chce odkręcać... to jest jak seks...
    jak już włożysz, to nie chcesz wyjąć... na motocyklu jak zaczniesz *******alać, to nie chce Ci się zwalniać...

  2. #22
    Ramzes
    Gość

    Domyślnie

    generalnie to chyba wszyscy macie racje ale ja jestem zdania podobnego jak arek801 czyli 600cc a 1000cc to i to zabija, wszystko zalezy od ilosci oleju i to nie w silniku... poprzednik pisal o wzroscie i wlasnie to tez ma wplyw na wybor mojego motocykla bo jestem wysoki 194cm i ktos mi juz pisal ze na 600 to bede wygladal jak na kocie ;/

  3. #23
    Oczekujący Awatar jajacek
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    Evo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ramzes
    poprzednik pisal o wzroscie i wlasnie to tez ma wplyw na wybor mojego motocykla bo jestem wysoki 194cm i ktos mi juz pisal ze na 600 to bede wygladal jak na kocie
    ponieważ 600cc jest bardziej filigranowym motocyklem, to żeczywiście możesz wyglądać na za dużego, ale powtarzam, że pozycję zajmiesz taką samą jak na 1000cc- motocykl na pewno nie będzie na Ciebie za duży...
    Cytat Zamieszczone przez Ramzes
    600cc a 1000cc to i to zabija, wszystko zalezy od ilosci oleju i to nie w silniku
    zabija brak umiejętności przede wszytkim (większość osób, które niestety giną na motocyklach, ginie z braku umiejętności i wiedzy o tym, jak może zachować się motocykl w wybranej sytuacji...) a po drugie zabija nieumiejętne operowanie dużymi pojemnościami motocykli sportowych...

    wybór jak najbardziej należy do Ciebie...

  4. #24
    Użytkownik Awatar surf_star
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ9
    Skąd
    Legionowo
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek801
    Kolego ja ci coś powiem jak masz kasę na 1000 to cię nie zastanawiaj nad 600, bo ja to nie mogę pojąc jak ktoś pisze że 1000 to za duża ?????? o co chodzi!!!! nie wiem koledzy każdy motor który może osiągną ci 100km można się zabić, jeżeli chodzi o prędkość to 1000 od 600 jest szybszy o jakieś 30km no tyle że r1 szybciej może cię nakryć czyli jak dasz za dużo gazu lecisz na plecy, ale jak nie masz oleju w głowie to czy to będzie 1000 czy 600 czy MZ to się wywalisz i połamiesz, ja przesiadłem się z komarka na r600 bo też mi tak każdy gadał 1000 to za dużo, ale żałowałem strasznie i od razu sprzedałem i kupiłem GSXR1000 i jeszcze nie miałem żadnej wywrotki
    Zgadzam się z opinią. Ja na pierwsze moto kupiłem 1000RR i nie żąłuję wyboru.
    Nie miałem żadnej gleby,a dawalem rure ostro. wysarczy odrobina rozwagi i dasz radę.
    Co do rozmiaru motocykli, w sencie 600 czy 1000 to one wymiarami juz sie nie roznia.
    Usiadz sobie na K5 ze swoim wzrostem i tez bedziesz snieszie wygladal bo K5 wydaje sie nie duza.
    Kupuj 1000!!

  5. #25
    Użytkownik Awatar zakri
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Ann
    Auto
    ED9 D16Z5
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    605

    Domyślnie

    witajcie,

    chcialam reanimowac temat.

    Nosze sie z zamiarem zakupu motoru, niestety niekoniecznie Hondy z powodu ograniczonych finansow.

    Jezdzilam jakis czas na kawasaki zxr 400, na poczatek bardzo udany motorek.
    Obecnie mysle o czyms wiekszyc 600 albo 750.

    Moze macie jakis pomysl, na co moglabym sie przesiasc?
    Od razu zaznaczam, ze tylko sporty mnie interesuja...
    A kasa jaka dysponuje to cos kolo 13 tys.

    Za pomoc z gory dziekuje.

  6. #26
    Oczekujący Awatar jajacek
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    Evo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakri
    Jezdzilam jakis czas na kawasaki zxr 400, na poczatek bardzo udany motorek.
    hehe, nie powiedziałbym, że to taki bardzo dobry motocykl na początek, bo można na nim bardzo dużo zdziałać i potrafi zaskakiwać. btw. nie pękła Ci rama? hehehe

    Cytat Zamieszczone przez zakri
    niekoniecznie Hondy z powodu ograniczonych finansow
    i tu się mylisz, bo lepiej kupić starszą Hondę niż nowsze Suzuki czy Kawasaki...
    na ten przykład: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M364446 ...

    Cytat Zamieszczone przez zakri
    600 albo 750
    pisząc, że myślisz o 750 zdradzasz swoje zamiary zakupu Suzuki :bicie: , no chyba, że jesteś przy kasie i stać Cię na Hondę NR700 :hinczyk:

    podsumowując- sugerowałbym zakup CBR 600F- idealny motocykl do wszystkiego. Bardzo wygodny do miasta, dobra konstrukcja owiewek, nieograniczająca widoczności w korkach, świetnie kładzie się w zakręty, nawet bez amortyzatora, wygodna kanapa dla plecaka, który będzie siedział z tyłu, idealny do sportowej turystyki... testowałem, polecam :afro:

  7. #27
    Użytkownik Awatar zakri
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Ann
    Auto
    ED9 D16Z5
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jajacek
    hehe, nie powiedziałbym, że to taki bardzo dobry motocykl na początek, bo można na nim bardzo dużo zdziałać i potrafi zaskakiwać. btw. nie pękła Ci rama? hehehe
    jakos nie pekla, i o dziwo motocykl sluzyl bezawarujnie prawie 2 latka.

    Cytat Zamieszczone przez jajacek
    i tu się mylisz, bo lepiej kupić starszą Hondę niż nowsze Suzuki czy Kawasaki...
    na ten przykład: http://www.otomoto.pl/ind...show&id=M364446 ...
    bardzo fajna propozycja, dziekuje za nia..

    prawdopodobnie wlasnie na nia sie zdecyduje

    Honda to Honda.


    Cytat Zamieszczone przez jajacek
    pisząc, że myślisz o 750 zdradzasz swoje zamiary zakupu Suzuki , no chyba, że jesteś przy kasie i stać Cię na Hondę NR700
    Akura suzuki jest na koncu listy motorow, ktore mnie interesuja.

    Piszac o 750 mialam na mysli wlasnie kawe.

    Chetnie kupiłabym cbrke rr, albo r6 wlasnie.. ale narazie jak pisalam finanse lekko ograniczone.


    Tak czy siak, bardzo dziekuje za pomoc.

  8. #28
    Użytkownik Awatar michwil
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    Michał
    Auto
    był CTR 30TH
    Posty
    815

    Domyślnie

    ja zaczynam kompletnie od podstaw od CBR 600 RR także myślę, że 600 Hondy to dobra propozycja.

  9. #29
    Użytkownik Awatar Vassago
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    S2000, Accord, CBR
    Skąd
    Warszafka
    Posty
    933

    Domyślnie

    taka f4 to chyba najrozsadniejsza propozycja. Model nowsza (taka jak moja) jest juz na wtrysku ale automatycznie jest kilka tysi drozsza... W porównaniu z f3 jest sporo nowoczesniejsza...

    w porownaniu do r6 i RR efka ma jedna ogromna przewage... wygodę

  10. #30
    Oczekujący Awatar jajacek
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    Evo
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    i RR w porównaniu do R6 to stosunkowo komfortowa pozycja i prowadzenie vs. pseudo sportowa pozycja i łamanie się w zakrętach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •