Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 233

Wątek: Od czego zaczac???????

  1. #131
    Użytkownik Awatar mayday-82
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Patryk
    Auto
    D15+VTEC & EG3
    Skąd
    CRAtown
    Posty
    1,692

    Domyślnie

    http://allegro.pl/honda-cb600-hornet...589466878.html
    prawie, że na miejscu warto obejrzeć przejechać się i sam ocenisz jakie są wrażenia z jazdy

  2. #132
    Użytkownik Awatar sivy
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Sławek
    Auto
    is250 awd
    Posty
    2,377

    Domyślnie

    moze i warto obejrzeć ale za bardzo przekracza mój pułap finansowy

  3. #133
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    honda civic
    Skąd
    Zagnańsk/ kielce
    Posty
    32

    Domyślnie

    Wg mnie do 7 tys fajnego Honreta kupisz... sam mam zamiar się właśnie tym modelem zainteresować... z tego co z ludźmi rozmawiałem to fajna maszynka ekonomiczna mało awaryjna i do tego jak wygląda

  4. #134
    Użytkownik Awatar sivy
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Sławek
    Auto
    is250 awd
    Posty
    2,377

    Domyślnie

    no wygląda rewelacyjnie

  5. #135
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    CB500 a CB600 to dwa różne motocykle! CB500 wygląda tak:


    i za 5 koła już kupisz taki sprzęt: http://allegro.pl/honda-cb500-cb-500...579154505.html

  6. #136
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    No jasne, ze tak. A zeby bylo jeszcze ciekawiej to fajnym wyposrodkowaniem miedzy nimi jest cbf600. Bodajze 78konikow, a nie 100wka jak cb600, ale juz 2 tarcze z przodu i nowsza konstrukcja. Sam w pazdzierniku o takim myslalem, bo pelno bylo ofert cbf600 z UK w super cenie za 2005r, ale tak jak pisalem, prawdopodobnie po kurierach.. No ale wybralem cebre i nie zaluje

  7. #137
    Użytkownik Awatar nyndz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Kacper
    Auto
    Impreza
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,509

    Domyślnie

    hehe, czlowiek zyje juz troche na forum a ten dzial sie przede mna uchowal

    hmm powiem tak, chce zaczac przygode z drogowymi motorkami, mysle o zaczeciu od czegos co sprawi przyjemnosc z jazdy, bedzie bezawaryjne i bedzie malo palilo - w sezonie letnim chce tym pomykac na uczelnie. w oko wpadla mi kawa ninja 250r, nowy model, bardzo mi sie podoba optycznie, ceny dobre jak za mlody motorek, silnik bardzo ekonomiczny i dynamiczny, 33km z 250 to juz cos - a i kreci sie wyzej. gdzie nie szukam opini to same dobre na temat tego motorka - takze odnosnie prowadzenia i dzwieku na wyzszych obrotach
    http://otomoto.pl/kawasaki-zx-250r-n...-M2267348.html

    zapytacie czemu taka mala pojemnosc - otoz przezylem zderzenie z drzewem juz raz w zyciu, mialem duuuuuuuuzo szczescia i pomijajac ze z hondy (a jakze!) crf 450 wiele nie zostalo to mi poza urazem stawow lokciowych ktore razem z amorem wziely na siebie uderzenie to nic mi nie bylo. no, moze poza parocentymetrowym kawalkiem kory ktory wbil mi sie w ramie na jakies 3-4 cm nie spieszy mi sie do powtorki z rozrywki, a wiem ze czasami trudno mi sie oprzec adrenalinie, tak wiec wole slabsze moto na poczatek, zeby ogarnac technike jazdy, brania zakretow itp (jakze w koncu rozna niz na moto typu cross)...
    ..
    pozniej marzy mi sie triumph speed triple, myslalem nawet o wersji 675ccm zamiast literka, jako pierwszy/drugi moto ale budzet troche jeszcze nie ten...
    Ostatnio edytowane przez nyndz ; 15-05-11 o 23:36

  8. #138
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    ta 250tka szybko ci sie znudzi - mała moc i duża masa :-/ Tyle że wygląda 'rasowo'. A do NINJI to ma tyle, że może stała obok prawdziwej NINJI Ogólnie - pojeździsz miesiąc/dwa i będziesz czuł niedosyt. Jeszcze jak zechcesz wziąć pasażerkę to już całkiem kupa... No i drogi sprzęt. A znając początki każdego - pewnie będzie (odpukać!) kilka lekkich małych gleb - chociażby zapomnisz rozłożyć podnóżek w garażu i moto padnie jak szmata. A że moto ładne i drogie to szkoda... Dlatego ja na początek radzę coś używanego - np CB500 - tanie moto, którego nie szkoda a jeździ w miarę OK (i koleżankę da się wziąć )

    Btw. CRF 450 to już prawdziwy wymiatacz więc nie dziwie ci się, że jak nie umiesz jeździć to wydzwoniłeś...

  9. #139
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Dokładnie Nie chcesz czegoś mocniejszego, to za tą kaskę kup CBF 600 lub CB 500 i będziesz zadowolony A jak jesteś zakochany w plastikach, to bierz Cebrę Fakt, czasami kusi, ale da się jeździć powoli. Chyba, że faktycznie sobie nie ufasz... Wygodne się siedzi, ładnie radzi sobie w koreczkach i wygląda przepięknie Za taką kaskę będziesz miał F4i w super stanie. No, ale jak przebolejesz brak owiewek, zacznij od cb500 z jakiegoś młodego rocznika i też będzie fajnie, przynajmniej będziesz mógł z pasażerem pojechać..

  10. #140
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    I polecam założyć crash cage na początek - napewno się przyda

    Zakupić takowy można na stronie www.smfighters.pl (strona mojego znajomego). Widzę, że obecnie jest w budowie ale podał maila więc można się z nim kontaktować. Ewentualnie kontakt przezemnie. Koszt klatki to z 400pln ale napewno się zwróci Zwykłe crash-pady nie dają rady nawet jak motor padnie na postoju...

    P.S.
    Z takich anegdotek to koło mojego miasta, na wsi jechało dwóch chłopów na jednym komarku (taki motorower Romet 50ccm). Chłopaki bez kasków i wpadli do rowu przy może 30-40km/h. Jeden trup a drugi jeżyna (leży ale nie kontaktuje i sam nie oddycha).
    Także apeluję do ludzkiego rozumu - zabić można się nawet na rowerze! Wcale nie potrzeba mieć 160KM pod tyłkiem aby tego dokonać... Trzeba po prostu jeździć z głową! Jeżdżąc motocyklem trzeba myśleć za siebie i za innych uczestników drogi! Poza tym nie można być mistrzem prostej ale trzeba ogarnąć jazdę po zakrętach i ostre hamowania... Ot cała filozofia!
    Znam na pęczki ludzi 'cwaniaczków' co w wieku 20-30 lat kupili pierwsze i to pojemności 600-1000ccm. Zero fantazji podczas jazdy. Pojeździli max pół roku i tak wydzwonili że się połamali. Odrazu motocykle posprzedawali i skończyło się cwaniactwo. Za to znam też ludzi co jeżdżą kupę lat ale z 'głową' i póki co nie mieli jeszcze żadnego ostrego przypadku (i oby tak dalej)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •