Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Mega problem z Hanią D13b2 na gazie

  1. #61
    Użytkownik Awatar spamior00
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mati
    Auto
    Czarna Strzała
    Skąd
    okol. Kielce
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nie chciało mi się czytać dokładnie całego wątku, ale czy masz zaślepiony wężyk numer 8 jak ktoś już wcześniej wspominał, to ten który otwiera klapkę puszczającą ciepłe powietrze z kolektora wydechowego. Jeśli go nie odłączysz to ta klapka będzie się co jakiś czas otwierać zmieniając podciśnienie w dolocie i obroty mogą falować i ni cholery gazownik nie dojdzie ładu, a gaz nie potrzebuje ciepłego powietrza(spadek mocy wg mnie). Ja dodatkowo wywaliłem również klapkę ssania, zwężkę, odblokowałem 2-gą przepustnicę(od 3,5k sie otwiera), przerobiłem pokrywę filtra(dla mixera w standardowej jest troche ciasno). Ustawiłem gaz po swojemu i na 15tkach alusach (przód 195/50, tył 205/55) spaliła mi ok 6,8 l gazu(na 28 litrach zrobiłem 410 km na trasie) przy butowaniu na miejscu poniżej 10l spala. Dawniej spalała mi ponad 10 na trasie (14 miasto) i była słaba, po moich przeróbkach idzie niewiele gorzej niż na benie

  2. #62
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Honda Civic EG3
    Skąd
    Kolno
    Posty
    34

    Domyślnie

    Sorki za tak długi kawałek czasu nie odzywania się ale niestety pracuje :P Z moją Hanią jest prawie wszystko OK Tylko duużo pali. Przy naprawde bardzo spokojnej jeździe 90-110 miasto/trasa spaliła mi ok 10,5 l/100 a przy deptowaniu non stop 140-160 ok 14l/100, czyli trochę sporo. Gazownik ustawia mi ją za każdym razem inaczej, ale to prawie nic nie zmienia. spamior00, a który to jest dokładnie wężyk nr 8 ? Mógłbyś zrobić zdjęcie i pokazać i zdjęcie przerobionej pokrywy filtra? Muszę coś ogarnąć z tym samochodem....

  3. #63
    Użytkownik Awatar spamior00
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Mati
    Auto
    Czarna Strzała
    Skąd
    okol. Kielce
    Posty
    33

    Domyślnie

    To fotka tego zaślepionego wężyka, wypiąłem też przewód którym idzie ciepłe powietrze:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c1358ee45.html
    Puszkę przerobiłem, ponieważ mam mikser w puszce i wg mnie pokrywka była za blisko niego od góry zwężając przepływ, więc dorobiłem denko, u Ciebie to nic nie da bo mikser masz pod pokrywą, ale zamieszczę fotę, jakby ktoś był ciekawy:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7436cb2cc.html
    Mam nadzieję że dojdziesz do ładu, bo mi spalała podobne ilości, ale sam musiałem obczaić dlaczego.

  4. #64
    Użytkownik Awatar paweld
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic D15Z6 Turbo
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    98

    Domyślnie

    Z tego co widzę na foto to mikser jest za duży co powoduje za małe podciśnienie i niestabilną pracę LPG jeżeli jest więcej niż 40mm to proponuje wstawic zweżkę w dolot najlepiej gdzieś na początku np przy błotniku srednica 40 - 45mm cały układ musi być szczelny i odłączmy ciepłe powietrze podawane rurą idącą od kolektora wydechowego, najłatwiej odłączyć podciśnienie od klapy znajdującej się w obudowie filtra (trzeba potem zaślepic węzyk). Wszelkie zmiany podciśnienia w dolocie, jak i temperatury powietrza potęgują niestabilną pracę LPG.

    Tak dla jasności można założyć drugą generację do gaźnika. Gen I od II różni się głównie obecnością silniczka krokowego w celu ustalania przez niego mieszanki z informacji dostarczanych przez sondę lambda. System przełączania nie ma znaczena.

    Jeżeli występuje takie kino jak mówisz to założenie II gen niewiele zmieni silniczek nie nadąży z korekcją mieszanki.

    Pozatym Twój mechanik to raczej powinien zmienic zawód na coś łatwiejszego bo mechaniki to nie ogarnia...

    Mam w rodzinie d13 z LPG i frówa normalnie, odpala na LPG do -5

  5. #65
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Honda Civic EG3
    Skąd
    Kolno
    Posty
    34

    Domyślnie

    a z czego zrobiłeś zwężkę do dolotu?

  6. #66
    Użytkownik Awatar paweld
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic D15Z6 Turbo
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    98

    Domyślnie

    z wałka plastiku kupionego w okolicznym sklepie z takimi tematami

  7. #67
    Użytkownik Awatar psemeq
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Przemek
    Auto
    del Sol '96 D16Y8
    Skąd
    Łódź
    Posty
    206

    Domyślnie

    mam identyczny mikser. u mnie też muli strasznie. i zalewa. mam wstawioną klapkę nad mieszalnik, by nie zdmuchiwało gazu. jak Ci zalewa gaz, zmniejsz mieszankę. ja tak metodą prób i błędów doszedłem do w miarę optymalnej mieszanki. wywal całe ciepłe powietrze i powinno być ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •