Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: Mega problem z Hanią D13b2 na gazie

  1. #21
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Swoją drogą ciekawe jak on to chce zrobić na przekaźniku czasowym, skoro benzyna wypala się różnie i różny okres czasu...?

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Honda Civic EG3
    Skąd
    Kolno
    Posty
    34

    Domyślnie

    Bo u mnie na niskich obrotach, bez dodawania gazu benzyna wypala się ok 2 min i ten przełącznik jest taki, że jak sie paliwo wypali, to przekaźnik automatycznie przełącza hanie na gaz, Więc znalazł on przekaźnik z czasem opóźnienia conajmniej 2 min i teraz tylko niemoże go zdobyć, bo nigdzie go niema ;/ i koniecznie m i jest taki potrzebny ;/

  3. #23
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    To znaczy, że będziesz czekał na postoju 2 minuty, aż się wypali paliwo? Przecież dokładnie to samo możesz robić ręcznie, bez przekaźnika. Poza tym przy jeździe czas wypalenia nie jest stały i obstawiam, że będziesz miał z taką konfiguracją niezłe przygody. Ja bym zamiast tego dał raczej sterownik np. Voila Plus AEB 170 i sterowanie przełączaniem ręczne.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Honda Civic EG3
    Skąd
    Kolno
    Posty
    34

    Domyślnie

    ale niestety nie moge mieć ręcznego, bo kompa mi dodatkowo wsadzi do instalacji i musi być niestety ten przekaźnik, a nie będę musiał stać, żeby paliwo się wypaliło, bo przekaźnik przełącza do jakiegoś max czasu, ale nie zależnie od tego czy tyo będzie powiedzmy minuta, czy dwie, w trakcie jazdy, przekaźnik odcina paliwo i automatycznie paliwo się wypala z gaźnika i przełącza na gaz. Przynajmniej ja mechanika tak zrozumiałem

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D13B2 Noblesse
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    14

    Domyślnie

    Skoro Twój gazownik nie potrafi ogarnąć I generacji gazu to wątpię żeby opanował II gen + jeszcze jakieś dodatkowe przekaźniki. W jaki sposób ten przekaźnik wychwyci moment całkowitego wypalenia benzyny? Będzie szarpało,kaszlało i nie wiadomo co jeszcze. Przez takiego gazola zrazisz się tylko do LPG.

    Pokaż nam jaki masz mikser pod sitkiem.
    Ostatnio edytowane przez xmatii ; 14-08-10 o 08:54

  6. #26
    Użytkownik Awatar yautja
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,371

    Domyślnie

    Według mnie to to nie zadziała. Na Twoim miejscu zostawił bym jednak "gołą" I generację oszczędzając sobie nerwów. No ale zobaczymy, co ten "fachman" od przekaźników wyrzeźbi - ciekaw jestem.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    D13B2 Noblesse
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    14

    Domyślnie

    Może wystarczy kontroler sondy lambda STAG2-L (pseudo II gen. jest śruba wspomagana krokowym)i przełącznik STAT2-G z pozycją 0.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    Honda Civic EG3
    Skąd
    Kolno
    Posty
    34

    Domyślnie

    No ja mam przełącznik z pozycją zero. A co do miksera to w poniedziałek rano walne fotkę i podrzucę, a co do LPG to ja już sie chyba zraziłem, bo zacząłem szukać jakiegoś dizelka, ale oczywiście tylko honda wchodzi w grę, ale po jakimś czasie uświadomiłem sobie że diesel to nie dla mnie i jednak sama benzyna albo LPG wchodzi w grę. A co do tego przekaźnika, to on był kiedyś montowany w volkswagenach właśnie. Wpieniają mnie tacy zasr*** "fachowcy" wrrrr przez to i już niechęć mnie wzięła do mojej hani, bo chciałem się z nią troszeczkę pobawić i dopieścić

  9. #29
    Użytkownik Awatar JunkieXL
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D16T
    Skąd
    Kleczew k./Konin
    Posty
    1,443

    Domyślnie

    kolego ja tez mialem problem z gazem, podobnie jak Ty, sam sobie wyregulowałem na cacy, pali na cyknięcie, a spalanie na trasie ponizej 7 litrów! a wolno nie jeżdze, ponizej 120 nieraz nie schodzi, ile masz km od kolna do konina? moze jakos bym Ci pomógł

  10. #30
    Użytkownik Awatar psemeq
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Przemek
    Auto
    del Sol '96 D16Y8
    Skąd
    Łódź
    Posty
    206

    Domyślnie

    U mnie są problemy z gazem, ale dlatego, że gazownik uciął rurę dolotu. Na początku jeździ normalnie, ale jak w komorze silnika zrobi się gorąco, jest mniej tlenu i kicha, ledwo idzie. Jutro zmieniam położenie parownika i zakładam normalną rurę. Może to jest u Ciebie też problemem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •