Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 111

Wątek: Manual - wymiana sworznia wahacza górnego.

  1. #21
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ant00n
    macie jakies namiary na Fortuna Line - inne niz te na stronce bo za groma nie mogę się dodzwonić i mail mi zwraca..
    pzdr
    Strona FL jest tak średnio oktualna. W tego co widac na stronie to jedynymi dystybutorami sa ABC Auto i JC Auto ale w wawie ABC zostala przejeta przez JC ale nie wiem czy wszystkie w polsce czy tylko w warszawskim przypadku tak sie stało. Wejdz na strone JC i tam znajdziesz najblizszy sklep.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    14

    Domyślnie

    Wlasnie dzwonilem do sklepu zajmujacego sie sprzedarza wysylkowa czesci samochodowych z zapytaniem o sworznia gornego wahacza. Z uzyskanych informacji dowiedzialem sie, ze taki sworzen firmy 555 kosztuje 37zl. Jak myslicie, czy to czasem nie za malo? Czy to aby TA firma? Dodam moze, ze jak zapytalem jakiej firmy jest wahacz, to uzyskalem odpowiedz, ze "chyba jakiejs (firmy) 555"

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    10

    Domyślnie

    servee mozesz podac namiar na ten sklep

  4. #24
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez servee
    Wlasnie dzwonilem do sklepu zajmujacego sie sprzedarza wysylkowa czesci samochodowych z zapytaniem o sworznia gornego wahacza. Z uzyskanych informacji dowiedzialem sie, ze taki sworzen firmy 555 kosztuje 37zl. Jak myslicie, czy to czasem nie za malo? Czy to aby TA firma? Dodam moze, ze jak zapytalem jakiej firmy jest wahacz, to uzyskalem odpowiedz, ze "chyba jakiejs (firmy) 555"
    Hmm, sworzen 555 za 37 zł. Byłbym bardzo ostrożny, ciezko w to uwierzyć. Obawiam sie ze to jakies chinskie podrobki.

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ant00n
    servee mozesz podac namiar na ten sklep
    Nie pamietam jaka to byla strona, ale jak ja tylko znajde, to podam linka. Przegladarka nie zapisuje mi historii, wiec nie mam nawet jak wygrzebac.
    Zastanawiam sie tez nad sworzniem firmy Fortuna Line. Co o nim sadzicie? Mozna go kupic za 46 zl i za przesylke nie musze placic, bo znalazlem go u mnie w Kraq.

  6. #26
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez servee
    Cytat Zamieszczone przez ant00n
    servee mozesz podac namiar na ten sklep
    Nie pamietam jaka to byla strona, ale jak ja tylko znajde, to podam linka. Przegladarka nie zapisuje mi historii, wiec nie mam nawet jak wygrzebac.
    Zastanawiam sie tez nad sworzniem firmy Fortuna Line. Co o nim sadzicie? Mozna go kupic za 46 zl i za przesylke nie musze placic, bo znalazlem go u mnie w Kraq.
    Ja mam załozoną Fortuna line. O trwalosci sie nie wypowiadam bo mam je od 2 miesiecy ale całkiem fajnie pasują z tym ze ciezko zawleczka wchodzi bo gniazdo wahacza jest za długie o milimetr (albo sworzen za krótki) ale tragedii nie ma.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ant00n
    servee mozesz podac namiar na ten sklep
    www.doaut.pl ale niestety 555 maja tylko w komputerze, na magazynie podobno sa sworznie calkiem innej firmy

    [ Dodano: Wto 19 Gru, 2006 ]
    Troche podzwonilem wczoraj i dzisiaj w sprawie tych sworzni i dowiedzialem sie kilku ciekawych rzeczy. Jesli mozecie to je zweryfikujcie. I tak...
    1. Fortuna Line jest firma "pakujaca" sworznie (inne czesci pewnie tez) innych firm i sprzedajacym pod swoim logiem. Wynikalo by z tego, ze to jakiej jakosci dostaniemy sworzen zalezy od przypadku (rozny producent, rozna jakosc i trwalosc sworznia).
    2. Podobno nie mozna kupic sworznia wahacza firmy 555. Z tego co sie dowiedzialem od kilku osob, to oni sprzedaja cale wahacze razem ze sworzniem. Ale na ten temat to juz rozne wersje slyszalem. Jesli mielibyscie symbol samego sworznia od 555 to podajcie go.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    Poznań/Buk
    Posty
    17

    Domyślnie Luźny sworzeń

    mam pytanko czy wam podczas zakładania nowego sworznia wszedł on wam luźno czy musieliście go wbijac..??? bo u mnie wszedł luźno i nawet po założeniu zawleczki dało nim rade cieżko bo cieżko ale szło krecic i tak np założyłem nacieciem w strone koła a on sam po przejazdzce ustawił sie o 30 stopni w prawo??? pytałem sie wielu mechaników i powiedzieli ze nie jest to normalne ale sie czasami zdarza i wtedy pozostaje albo przyspawac do wachacza (problem w tym ze sa tam plastiki i gumki które moga ale nie musza sie wypalic) albo wymiana całego wachacza! Informuje również tych co maja taki sam problem co ja (jak to powiedział mój znajomy mechanik jak chcesz życ to wymien go na nowy....!

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    MA8 d14a2
    Skąd
    Ustroń
    Posty
    30

    Domyślnie

    U mnie sworzeń wchodził z lekkim oporem, miałem obawy czy aby nie zza lekkim?? zwłaszcza że stary wychodził ciężko i był punktowo przyspawany do wachacza było to pół roku roku temu (sworzeń jakiejś firmy TEKNOROT nawiasem mówiąc) jak narazie jest OK sworzeń górny bardziej pracuje na boki stąd to nacięcie odnoszące się do montażu, nie przenosi zbyt dużych obciążeń ale nie powinien się obracać w wachaczu bo go szybko szlag trafi!!! na twoim miejscu albo punktowo spawnąć albo cały wachacz ale to koszty 555 to około 200zł

  10. #30
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie Re: Luźny sworzeń

    Cytat Zamieszczone przez Jacek,
    mam pytanko czy wam podczas zakładania nowego sworznia wszedł on wam luźno czy musieliście go wbijac..??? bo u mnie wszedł luźno i nawet po założeniu zawleczki dało nim rade cieżko bo cieżko ale szło krecic i tak np założyłem nacieciem w strone koła a on sam po przejazdzce ustawił sie o 30 stopni w prawo??? pytałem sie wielu mechaników i powiedzieli ze nie jest to normalne ale sie czasami zdarza i wtedy pozostaje albo przyspawac do wachacza (problem w tym ze sa tam plastiki i gumki które moga ale nie musza sie wypalic) albo wymiana całego wachacza! Informuje również tych co maja taki sam problem co ja (jak to powiedział mój znajomy mechanik jak chcesz życ to wymien go na nowy....!

    Nie ma prawa sie ruszać. Sworzen nie jest symetryczny. Na łbie sworznia jest naciecie które ma być w strone koła. Jezeli sie przekreci to przy mocniejszym bujnięciu szlag trafi sworzen a przy odrobinie "szczescia" gałka moze wypasc ze swojego miejsca i kaplica.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •