[center:abdb3a7d47]Autor tekstu Theszatan[/center:abdb3a7d47]


Operacja: Zmiana podświetlenia zegarów w EG9
Narzędzia i koszty:
- Śrubokręt(y)
- Zmywacz do paznokci (1,6 PLN)
- Pałeczki kosmetyczne 200 szt. (2,4 PLN)
- 5 niebieskich + 1 czerwona dioda W5W (18 PLN)
Cel: Ładny efekt
Poziom trudności: 2/5... 2 ze względu na poświęcony czas

No, więc do roboty...

01. Odkręcamy 2 górne śrubki mocujące osłonę zegarów :arrow: patrz zdjęcie.



02. Ostrożnie podważamy i wyjmujemy osłonę.Wyjmujemy zegarek okrecamy srubke mocujaca oslone i dopiero ja wyjmujemy Następnie odłączamy kostkę zegarka i kostkę awaryjnych.



03. Odkręcamy 2 śruby z lewej i 2 śruby z prawej strony mocujące konsole zegarów.



04. Odłączamy prawą i lewą kostkę za konsolą, a następnie wyjmujemy całą konsolę.



05. Odczepiamy 3 zaczepy na górnej i 3 na dolnej części konsoli.



06. Największy problem w moim przypadku to było zdjęcie "cycka" z "drutu" zerującego licznik, aby zdjąć kompletnie osłonę zegarów. Należy go "kręcąc ściągnąć"



07. Zacznijmy od prędkościomierza. Odkręcamy z tyłu konsoli 3 śruby mocujące i wyjmujemy zegar.



08. Polecam odkręcić także wcześniej wspomnianego "druta"



09. Bierzemy pałeczkę do ręki i moczymy ... w zmywaczu i zaczynamy zmywać farbę naniesioną na liczby zegara.



10. Następnie bierzmy się za obrotomierz. Odkręcamy z tyłu konsoli 3 śruby mocujące i wyjmujemy zegar.



11. Powtarzamy czynność z braniem pałeczki do ręki oraz moczeniem Tak samo zmywamy farbę do uzyskania czystej powierzchni.



12. Tarczę ze wskaźnikami paliwa oraz temperatury silnika zostawiamy nie ruszoną, ponieważ po okręceniu tarczy od konsoli okazuje się, że nie ma tam dojścia. Na szczęście farba na odwrocie tarczy jest niebieska, więc będzie dobrze wyglądać po założeniu samej diody



13. Osobiście chciałem czerwone światło skupić tylko i wyłącznie na obrotomierzu ostatnich tysięcy, więc zastosowałem plastikową płytkę która rozdziela obrotomierz od prędkościomierza



14. Teraz tylko kwestia wymiany żarówek na diody. Jak na zdjęciu odpowiednio diody kolorami



15. Teraz tylko wystarczy wszystko złożyć do kupy. Należy nie zapominać o posprzątaniu po sobie :P

16. Efekt końcowy. Niestety nie dopracowany. Brakło mi jednej niebieskiej diody oraz światło nie jest rozproszone jak miało być. Myślę nad patentem zamoczenia diody w kleju z pistoletu który rozproszy światło. Jak poprawię efekt to na pewno uaktualnię zdjęcie w opisie. Ogólnie podoba mi się bardziej niż seria



Powodzenia