Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324
Pokaż wyniki od 231 do 232 z 232

Wątek: Wydech od Rover 2.0 do Civic ?

  1. #231
    Użytkownik Awatar chudypiter
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotr
    Auto
    sedan B18
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    942

    Domyślnie

    Panowie podpowiedzcie z czego można zaadoptować tłumik końcowy do civic sedan z b seria z jak najmniejszą ilością przeróbek. Aktualnie mam końcowy przelotowy z kwasówki, ale głośny jest, dodatkowo chce,aby sprzęt wyglądał bardziej na cichociemnego. Planuję środek z rovera benzyny czyli 2 cale, a końcowy może firmy POLMOSTRÓW z civica 1.6 d seria czyli 77 kW tylko obawiam się czy nie będzie za wąski??

  2. #232
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Końcowy z Rovera 420 benzyna 96-00 powinien pasować po małych kombinacjach z wieszakami i połączeniem z rurą od środkowego.
    Jest to tłumik komorowy z wejściem 50mm i wyjściem 45mm.
    Polmostrów do d16 jest taki sam jak do innych serii D czyli cienka słomka bodajże 45mm na wejściu.

    Na Rovera benzynę uważaj bo często sprzedają 55mm jako 50. Poza tym ten tłumik nie pasuje bez przerabiania - załamanie ma nie w tą stronę co oryginał i w tunelu robi się bardzo ciasno i krzywo, oraz wieszaki są w trochę innych miejscach.
    Na środek polecam gotową rurę z firmy kadex z Allegro (tak dla wyjaśnienia nie jestem z nimi w żaden sposób związany, po prostu kupiłem i jestem zadowolony). Maja rurę z tłumikiem AWG wątpliwej jakości lub bez tłumika. Tą drugą warto kupić i wstawić sobie jakiś lepszy tłumik lub nawet jeździć bez środkowego. Rura jest dostarczana w dwóch częściach do zespawania ale pasuje idealnie jak oryginalny środkowy tłumik. Do dospawania tylko wieszaki. Może być 50mm lub 55 jak ktoś woli.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •