Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Civic 6gen. 1.6 VTi czy może SWAP???

Mieszany widok

  1. #1
    omnipower
    Gość

    Domyślnie Civic 6gen. 1.6 VTi czy może SWAP???

    Zasatanawiam się nad zakupem civica 6 genreracji z silnikiem B16A2. Niestety musiało ich być bardzo niewiele, bo szukam, szukam, szukam... i nic
    Może ktoś wie w jakich przedziałach cenowych wahają się takie civici? W gre wchodzi nawet sprowadzenie z np Nieniec.

    Czy może lepiej by było kipić z silnikiem np. D14 i zrobić swap na B16A2?

    Czy będzie dużo dłubania? Czy może taniej mnie wyniesie poszukanie cifa VTi?

  2. #2
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    1. Podaj choc rok z ktorego cie interesuje bo cena 6gen wacha sie IMO w zaleznosci od stanu samochodu i jego historii od 25k do 40-50k pln (ostatnie lata produkcji, Type-S, tuning itp)
    2. SWAP - sprawdz archiwum bo pare osob sie juz w to bawilo, generalnie kupa roboty. Musisz miec kase, cierpliwosc i mocne nerwy. I nie chodzi mi tu o problemy techniczne ale szukanie czesci, uzeranie sie z handlarzami itp. Co do ilosci dlubania wsio znajdziesz w archiwum

  3. #3
    omnipower
    Gość

    Domyślnie

    rok raczej obojętny <96 ale 40k zł to jak dla mnie za dużo

    a w archiwum jest bardzo mało na temat swapu, a jak jest to raczej więcej pytań niż odpowiedzi

  4. #4
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Eee nie gadaj poszukaj dokladnie ewentualnie na forum.tuning.pl
    Pamietam sporo opisow co jak za ile itd
    Co do ceny to 96 rok w zaleznosci od stanu od 25k do 33k pln

  5. #5
    Użytkownik Awatar kosiniak
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Łomża
    Posty
    4,282

    Domyślnie

    no ja mam troche taniej :grin: jak jestes zainteresowany powaznie to wal na PW http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=491

  6. #6
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    i w tym momencie po komentarzu pana omnipowera w topiku Kosiniaka/ prosze zamknac topik jak nie stac go - do czego sie przyznal - to nie ma co robic mocnego OT
    Kosiniaka auto jest fajne pracy troche trzeba wlozyc nikt tego nie ukrywa ale bedzie przez to bardziej kochac wlasciciela

    ja chce kupic nsx za 30tys i nigdzie sie z moimi marzeniami nie afiszuje - to nie forum do snucia planow tak dalekosieznych - zbierz gotowke pomysl - doloz jeszcze z 5 tys pomysl znowu i zapodaj topik
    mecza mnie takie osoby majace pomysl na swapa albo VTI
    skad bierzecie pomysly ze VTI czy SWAP robi sie za tysiac zlotych? jak by tak bylo wszyscy bysmy mieli min b16
    EDIT
    jak sie komus nie chce czytac tego co pisze to dam obrazek ktory mowi wszystko co mysle o tym topiku

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    347

    Domyślnie

    Przemir nie denerwuj sie tak. Moze mu brakuje 2tysi tylko? albo 5...
    whatever.
    Jeszcze pare osob by sie wypowiedzialo w tym topicu i moznaby dodac do faq pod nazwa "seryjne vti VS swap na b16".
    Wiele osob moze z tego jeszcze skorzystac.

    Osobiscie wybralbym seryjne vti (oczywiscie w normalnym stanie).
    Oplaca sie zaplacic wiecej (jesli sie ma)

  8. #8
    Użytkownik Awatar przemir
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Fałtekowo
    Posty
    708

    Domyślnie

    do jakiego FAQ ? z jakiki informacjami? to jest taki sam temat rzeka jak n/a vs turbo! - denerwuje sie bo znalesc iVT czy VTi nie problem trzeba miec $$ jak ktos mysli ze nie trzeba to niech sobie zyje w swiecie marzen - jak mam okazje to go budze. Zasada jest prosta dobre kosztuje - nie wiem skad sie biora koncepcje ze nie !!
    jeden woli swapowac drugi nie - logika zadna - ja nie lubie swapowac na cos co mozna kupic
    podziwiam swapy jak np tencia czy artxa ale smieszy mnie jak ktos nie ma nic i chce kupwowac 1,4 co innego jak by to auto juz mial - dolicz hamulce, zawieszenie, silnik i koszta swapu i po co miec rzezbe skoro od reki mozna wziasc *******alake od Kosiniaka- cena jest naprawde bardzo fajna a zobaczcie jak dawno to idzie to samo bylo u Lukiego wszyscy by tylko robili co robi malpka - dopiescic i zapiepszac a energie wlozyc w ulepszanie serii a nie tracic na dochodzenie do tej seri /mysle seria - 160hp/
    kto powiedzial ze zabawa samochodami jest tania? ja rozumiem ze szuka sie taniej itp - ale jak ktos nie ma 22tys bo za tyle mysle ze Kosiniak by oddal a chce kupic VTi 6gen to ma nie rowno pod sufitem - przepraszam jezeli kogos obrazilem - nierobie tego celowo taki juz jestem ham i prostak

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    347

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemir
    do jakiego FAQ ?z jakiki informacjami?
    Do faq na gorze tego dzialu. Z informacjami ponizej. Wlasnie o to mi chodzilo

    Cytat Zamieszczone przez przemir
    to jest taki sam temat rzeka jak n/a vs turbo! - denerwuje sie bo znalesc iVT czy VTi nie problem trzeba miec $$ jak ktos mysli ze nie trzeba to niech sobie zyje w swiecie marzen - jak mam okazje to go budze. Zasada jest prosta dobre kosztuje - nie wiem skad sie biora koncepcje ze nie !!
    jeden woli swapowac drugi nie - logika zadna - ja nie lubie swapowac na cos co mozna kupic
    podziwiam swapy jak np tencia czy artxa ale smieszy mnie jak ktos nie ma nic i chce kupwowac 1,4 co innego jak by to auto juz mial - dolicz hamulce, zawieszenie, silnik i koszta swapu i po co miec rzezbe skoro od reki mozna wziasc *******alake od Kosiniaka- cena jest naprawde bardzo fajna a zobaczcie jak dawno to idzie to samo bylo u Lukiego wszyscy by tylko robili co robi malpka - dopiescic i zapiepszac a energie wlozyc w ulepszanie serii a nie tracic na dochodzenie do tej seri /mysle seria - 160hp/
    kto powiedzial ze zabawa samochodami jest tania? ja rozumiem ze szuka sie taniej itp - ale jak ktos nie ma 22tys bo za tyle mysle ze Kosiniak by oddal a chce kupic VTi 6gen to ma nie rowno pod sufitem - przepraszam jezeli kogos obrazilem - nierobie tego celowo taki juz jestem ham i prostak

  10. #10
    omnipower
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemir
    i w tym momencie po komentarzu pana omnipowera w topiku Kosiniaka/ prosze zamknac topik jak nie stac go - do czego sie przyznal - to nie ma co robic mocnego OT
    Kosiniaka auto jest fajne pracy troche trzeba wlozyc nikt tego nie ukrywa ale bedzie przez to bardziej kochac wlasciciela

    ja chce kupic nsx za 30tys i nigdzie sie z moimi marzeniami nie afiszuje - to nie forum do snucia planow tak dalekosieznych - zbierz gotowke pomysl - doloz jeszcze z 5 tys pomysl znowu i zapodaj topik
    mecza mnie takie osoby majace pomysl na swapa albo VTI
    skad bierzecie pomysly ze VTI czy SWAP robi sie za tysiac zlotych? jak by tak bylo wszyscy bysmy mieli min b16
    EDIT
    jak sie komus nie chce czytac tego co pisze to dam obrazek ktory mowi wszystko co mysle o tym topiku

    Do zrealizowania czegoś niezbędny jest PLAN, więc do tego prosze się nie czepiać!!!

    Do zrealizowania planu potrzebuje kilku miesięcy, a nie kilku lat - jak to się ma w Twoim przypadku(pewnie rodzice dają Ci za mało kiesząkowego i żal Ci dupe ściska jak widzisz bardziej ambitny pomysł od Twojego), a kilka miesięcy to nie jest dużo!!!

    Poza tym żeby za coś się zabierać trzeba jakieś informacje zebrać, więc Twoja wiadomość jest wszystkim zbędna i było mi bardzo przyjemnie jakby ktoś ją usunął

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •