Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Remont tanim kosztem czy to mozliwe?

  1. #11
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    u mnie ceny sie tak kształtowały:

    http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic...r=asc&start=80

  2. #12
    Użytkownik Awatar Martin_urs
    Dołączył
    Apr 2008
    Imię
    Martin
    Auto
    Civic Eg8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekxp
    Interesuja mnie te dodatki do oleju
    ok, mnie też to interesuje, bo u mnie spalanie oleju to około 0.5 litra na 1000 kilometrów.

    Nie mówię o motodoktorze ale o środkach firm takich jak VALVOLINE lub BILSTEIN...
    http://allegro.pl/item351097573_valv...treatment.html

    http://allegro.pl/item347602053_bils...importera.html

    Czy to może chociaż trochę pomóc?

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    Krosno
    Posty
    107

    Domyślnie

    ja nie wiem jak moze silnik brac przy 160-ciu tysiacach 2 litry na 1kkm. Mi bierze 200ml na 10kkm. Ja bym sprobowal na twoim miejscu zalać jakis badziewny olej mineral typu lotos i jezdzic. JAk nie bedzie roznicy to zmieniac pierscienie. Taki zabawki typu uszczelniacze to są tylko zabawki. chociaz sprobowac mozna, ale tylko na mineralnym oleju. semisyntetyk jest za rzadki.

  4. #14
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cbool67
    ja nie wiem jak moze silnik brac przy 160-ciu tysiacach 2 litry na 1kkm
    silniki mogą brać znacznie wiecej ,i to przy dużo mniejszych przebiegach :agent:

  5. #15
    Użytkownik Awatar GAWRON
    Dołączył
    Dec 2006
    Auto
    MC2B18C4, EJ9D14B7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    427

    Domyślnie

    moj ojciec pare lat temu w mega starym niemieckim aucie jak już silnik ledwo dyszał i mechanicy powiedzieli ze to już koniec dolał do oleju całe opakowanie uszczelniacza firmy STP czyli raczej z tych lepszych. Po tym zabiegu auto przejezdziło jeszcze ok 5 lat i nowy właściciel nadal sie nim cieszy. Regularnie przy kazdej wymienie oleju dolewany był ten uszeczlniacz. Z tym ze to był bardzo duży wielocylindrowy i niskoobrotowy (bęzynowy) silnik a nie wiadomo jak sprawa będzie sie miała w wyżyłowanym Japońcu.
    Skoro i tak masz zamiar wymieniać silnik to może warto sprobować.
    A jeśli chodzi o to wypłukanie silnika z nagaru to gwarantuję CI ze to tylko pogorszy sprawę spalania oleju bo ceramizery to bujda jakich mało.

  6. #16
    Użytkownik Awatar Skoti
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    D13B2
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    Jak auto ci dobrze słuzy warto zrobic generalke ale najpierw poszukac dobrego sprawdzonego mechanika. Remont generlny bardziej sie opłaca od kupna silnika bo nie wiesz co kupisz i co w nim siedzi. Może się udać a może wtopisz. Pamiętaj że Hania bierze olej jak ją wysoko krecisz.

  7. #17
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skoti
    Jak auto ci dobrze słuzy warto zrobic generalke ale najpierw poszukac dobrego sprawdzonego mechanika. Remont generlny bardziej sie opłaca od kupna silnika bo nie wiesz co kupisz i co w nim siedzi. Może się udać a może wtopisz. Pamiętaj że Hania bierze olej jak ją wysoko krecisz.
    trudno powiedzieć, że w tym temacie coś sie lepiej opłaca.....
    bo:
    - nie wiadomo jaki silnik swapujesz...
    lub
    - nie wiadomo jak sie uda remont...

    Każdy powinien sam przekalkulować swoje ryzyko... Ja robiłem remont-nie narzekam już 30tys km... Kosztował mnie mało bo sam wiele (wszystko prawie) zrobiłem.. Ale czasem swap bywa korzystniejszy.......

  8. #18
    Użytkownik Awatar Skoti
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    D13B2
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    jak najbardziej się z tobą zgodzę, Z góry przepraszam ale nie wziołem pod uwage mechanika którego mam zaufanego i robi porządną robote za nie wielka kase. Mialem też na myśli wymiane silnika na ten sam. W tym temacie decyzja należy do kierownika

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •