Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Remont tanim kosztem czy to mozliwe?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22

    Domyślnie Remont tanim kosztem czy to mozliwe?

    Witajcie!

    Moja Honda silnik d15B2 spala olej jakis litr na 500km. Temat oleju juz byl wałkowany wiec pisze dalej o co mi chodzi. Otoz wymienilem uszczelniacze zaworów. Niewiele to pomoglo jak wyrokowali niektorzy na forum ale coz zawsze to cos. Doczytale juz ze trzeba pewnie pierscienie i doczytalem ze zabawa w orginalne jest tak droga ze lepiej poszukac nowego silnika. Mysle o tym na wiosne moze. Tymczasem jednak zastanawiam sie czy dalo by rade sprobowac tanim kosztem uratowac silnik chociaz na troche. Jezdze na badziewnym polsyntetyku PLATINUM z orlenu. Myslalem zeby go zlac i wymienic na poządny olej mam na mysli Mobil 1 S 10w40. Jak myslicie wymiana oleju duzo zmieni? Pozatym zanim go zleje myslalem zeby przeplukac silnik tym cudem Liquid Moly czy jakos tak a potem jak juz bede mial nowy dobry olej to zalac to cudo co sie zwie CERAMIZER. Teraz pytanie czy ktos juz prubowal tak ratowac silnik w sumie niskie koszy nie ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    NICZYM nie płukaj silnika bo będziesz miał fontanne i spalanie oleju 2 razy większe przez wycieki i tego typu sprawy.

    Ja bym zrobił tak:

    1) Zalewamy olej mineralny
    2) Nie traktujemy silnika żadnym uszczelniaczem, jeśli chcemy z niego trochę pokorzystać. Nie chce sobie wyobrażać co taka maź może zrobić :/
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  3. #3
    Użytkownik Awatar the-one
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Prelude BB6
    Skąd
    DSW
    Posty
    213

    Domyślnie

    W takim razie ile wyniosl by koszt wymiany pierscieni?

  4. #4
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    To zależy głównie od mechnika.

    Jeśli chodzi ceny części to nie pomogę, bo nie wiem która firma robi dobre pierścienie. Możesz przestudiować www.intercars.pl
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  5. #5
    Użytkownik Awatar the-one
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Prelude BB6
    Skąd
    DSW
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dzieki... a co do wymiany silnika na nowy... uzywany to tez nie masz pewnosci czy zakupiony silnik bierze olej i w jakich ilosciach chyba ze sprzedajacy daje gwarancje.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22

    Domyślnie

    Same pierscienie orginalne to podobno cos okolo 1200zl. ale zostawmy to. Interesuja mnie te dodatki do oleju. Podono liquid ma wyplukac aly syf nagar czy jak to sie tam zwie a ceramizer potem ma wejsc w szystkie szczeliny i to uszczelnic. Podobno starcza to na jakies 50tys km. No i sam olej chce przejsc z tego badziewia na Mobil 1 S lub Castroll Magnatec tez 10W40. No i to mnie glowinie meczy ktory olej i czy warto zabawic sie z tymi cudami. Zwlaszcza ze kolec ktory to sprzedaje nie ma zadnego negatywa i same pozytywy wiec chyba cos w tym jest. Mysle tez ze ktos to juz probowal i chetnie bym zobaczyl jego odpowiedz wsrod innych. a co do mineralnego oleju mam 165tys km wiec dopuki nie przetestuje czy na jakim mobilu nie bedzie lepiej to nie zalewam mineralnego bo dlamnie to ostatecznosc i pogodzenie sie ze juz nic z silnika nie bedzie.

  7. #7
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Ale czemu sie uparles na oryginalne pierscieine?
    Za pierścienie Rikeny czyli co to jest w oryginale to koszt 300zł, CTI 180zł. Do tego uszczelka pod głowice (200zł), miski (20zł) i razem za 400zł mozesz sobie samemu zrobic remont i bedzie pieknie.
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  8. #8
    Użytkownik Awatar uboat
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Piotr
    Auto
    Coupe SI K20Z3
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Ale czemu sie uparles na oryginalne pierscieine?
    Za pierścienie Rikeny czyli co to jest w oryginale to koszt 300zł, CTI 180zł. Do tego uszczelka pod głowice (200zł), miski (20zł) i razem za 400zł mozesz sobie samemu zrobic remont i bedzie pieknie.
    skąd masz te ceny bo byłbym zainteresowany. Niestety jestem w trakcie remontu i m.in wymiany pierścieni.

  9. #9
    Członek honorowy SCKP Awatar Furious
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    EG3 K20A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    9,236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uboat
    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Ale czemu sie uparles na oryginalne pierscieine?
    Za pierścienie Rikeny czyli co to jest w oryginale to koszt 300zł, CTI 180zł. Do tego uszczelka pod głowice (200zł), miski (20zł) i razem za 400zł mozesz sobie samemu zrobic remont i bedzie pieknie.
    skąd masz te ceny bo byłbym zainteresowany. Niestety jestem w trakcie remontu i m.in wymiany pierścieni.
    normalne ceny za zamienniki jak wszedzie.....
    chociazby tu:
    http://www.japanauto.waw.pl/
    Sprzedaz, modyfikacja komputerow OBD1 i strojenie Hond (Crome D,B,H-seria oraz Hondata K-seria)
    w w w . s t r o j e n i e h o n d . p l

  10. #10
    Użytkownik Awatar uboat
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Piotr
    Auto
    Coupe SI K20Z3
    Posty
    472

    Domyślnie

    Planowałem kupić oryginały. czy poza ceną są inne różnice?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •