[center:6b96a19aa5]Autor tekstu Mclimak[/center:6b96a19aa5]


Hejka,
dzis przedstawie FAQ jak zrobic sobie podgrzewanie lusterek i nie tylko Z uwagi na to ze lusterka należy zdemontowac to od razu je pomalowałem, a jak to zrobiłem to od razu pomalowałem klameczki itd.
Ok., zaczynamy,
Fotka nr 1 pokazuje lustereczko w autku (próbowałem wczesniej wcisnąć i się samo zepsulo czyli sie peklo )

Fotka nr 1


Aby zdemontowac lustereczko, z wewnątrz zdejmujemy plastik fotka nr 2 i oczom nam się ukaze fotka nr 3 , Przed tym jak odkręcimy widoczne 3 srubki i odlaczymy kostke od sterowania elektrycznego - fotka nr 4, musimy elektrycznie odchylic szklo lusterka by moc się do niego potem dostac – fotka nr 5.

Fotka nr 2


Fotka nr 3


Fotka nr 4


Fotka nr 5


Szklo wyjmujemy na dwa sposoby, zalezy jakie mamy lustereczko, wszystko jest pokazane na fotce nr 6 (u mnie jedno lusterko było jednego typu, drugie drugiego). Nie powinno być problemu, wkrętakiem podwazamy lustro i przy trzpieniu i wszystko ladnie schodzi. Jak wyjdzie lustro z trzpienia to mocniejszym ruchem musimy zdjąć lusterko z 2 bialych plastikow, regulatorow lusterka.

Fotka nr 6


Pokaze nam się fotka nr 7, i odkręcamy widoczne srubki, w tym momencie lusterko jest rozebrane. Wystarczy jeszcze od dolu odkręcić obudowe lusterka (3 srubki) – fotka nr 8

Fotka nr 7


Fotka nr 8


Poniżej pokazuje jak wyglada wyciągnięte lusterko z ramka pierwszego typu fotka nr 9 a na kolejnej fotce lusterko drugiego typu, fotka nr 10, fotka nr 11.

Fotka nr 9


Fotka nr 10


Fotka nr 11


Podobnie robimy z drugim lusterkiem, tu jest prościej bo nie ma tych białych plastikow do regulacji, podwazamy srobokretem i spokojnie wyskakuje z zaczepow. Ok, zdjęliśmy wszystko idziemy do domciu, rozkladamy elementy i widzimy fotke nr 12

Fotka nr 12


Jak widac na powyższej fotce, z boczku zdejmujemy widoczna oslone gumowa, i odkręcamy 2 srubki mocujące kostke elektryczna, fotka nr 13

Fotka nr 13


Żeby odczepic obudowe lusterka od boczku, przecialem kabelki od sterowania elektrycznego, potem wystarczy je zlutowac , zaizolowac i będzie oki . Jeżeli chodzi o samo malowanie to najpierw papierem sciernym matowimy caly element, nastepnie benzyna ekstrakcyjna odtłuszczamy. Fotka nr 14 i nr 15 pokazuje zmatowione elementy.

Fotka nr 14


Fotka nr 15


Nastepnie musimy element spryskac specjalnym lakierem na elementy plastikowe, na fotce nr 16 pokazałem 2 puszki, rozni producenci ale sa jednakowo dobre – po prostu jeden mi się skończył i musialem dokupic drugi - Pomalowałem tym lakierem elementy poprzez 2 warstwy, tzn malowanie, schniecie 20 min i 2 warstwa.

Fotka nr 16


Nastepnie malowałem kolorem właściwym, niestety w motipie nie było dokladnie takiego nr lakieru w sprayu, a jedynie w pędzelku, to musilem sam dobrac na oko baaaaaardzo podobny odcien Dla mnie jako daltonisty to ten sam odcien ale lakier ma inny numer Lakierem , fotka nr 17, malowałem 3 razy a wiec 3 warstwy, z tym ze odstępy miedzy warstwami to godzinka, by dobrze schlo.

Fotka nr 17


Nastepnie pozostalo zrobic 2 wastwy lakierem bezbarwnym, fotka nr 18. Warto zawsze pryskac z większej odległości a nie z bliska by nie robic zaciekow, to taka uwaga na przyszłość

Fotka nr 18


Po całonocnym schnieciu wyszlo mi to tak Fotka nr 19, nr 20

Fotka nr 19


Fotka nr 20


Wracając do lusterek, jak wyjmiemy szklo w czarnej oprawce, to musimy je z niej wyjac, jak? Szklo jest wcisciene w oprawke na zasadzie ramki, należy włożyć cale lusterko do miski i zalac wrzatkiem, po 3, 4 minutach plastik staje się plastyczny i spokojnie odchylamy jego konce i lusterko nam wyjdzie. Fotka nr 21 pokazuje sama ramke.

Fotka nr 21


Jak już mamy wyjęte szklo to wypada zamontowac na nim mate grzewcza. Jeżeli chodzi o mate to na allegro kupilem 2 maty za 12 zl plus przesylka 4.50 – jedna mata 6zl. Fotka nr 22 pokazuje mate.

Fotka nr 22


Maty sa roznego rodzaju (rozmiar), ja kupilem optymalna do mojego lusterka, i taka polecam , rozmiar 140x80. Przed przyklejeniem maty na tyl lustra, musimy lusterko odtłuścić benzyna ekstrakcyjna i naklejamy Fotka nr 23 pokaze co jak wyglada

Fotka nr 23


Nastepnie bierzemy kabelek 2 zylowy i montujemy na koncach wsuwki aby moc sie wpiąć w mate. Kabelek wystarczy długości 30 cm, pozniej się dosztukuje. Teraz najgorsze co może być, a wiec włożyć lusterko w plastikowa oprawke. Tzn tak się tylko wydaje bo to wcale nie jest trudne Z pierwszym lusterkiem się męczyłem w ten sposób ze wrzątek , w nim plastik i co chwila walka ze szklem by wsunąć, próbowałem z nagrzewaniem plastiku nad kuchenka itd., udalo się ale masakryczna robota… Przy drugim lusterku pomyslalem, i jak ramka była we wrzatku to po wyjeciu zacząłem odginac ja kombinerkami, (same kanty). W ten sposób zaoszczecdzilem godzine i w ciagu 3 minut zamontowałem szklo Szklo weszlo bez problemu, wiec polecam ta metode. Balem się ze z kablami, ze zlaczka od maty będzie stanowic problem by wsunąć szklo do lusterka, nic bardziej mylnego, wszystko ladnie siedzi Fotka nr 24 pokazuje co i jak

Fotka nr 24


Jak juz to zrobimy możemy montowac lusterko w odwrotnej kolejności Ale pamiętajmy by polutowac kabelki od elektrycznej regulacji. Kabel od ogrzewania wrzucilem w oslone od tych kabelkow i wyprowadziłem tam gdzie jest kostka od elektrycznego sterownia (fotka nr 3). Na razie dalem sobie spokoj z dalsza robota, pomalowałem jeszcze klamki, co ktos uważny mogl zobaczyc na wcześniejszych fotkach…
Aby moc się dostac do klamek, musimy zdemontowac caly boczek, fotka nr 25

Fotka nr 25


Najpierw odkręcamy śrubkę, widzimy ja od gory w kieszeni, dzieki temu możemy zdjąć cala kieszen , odpinając kostke od elektrycznych szyb. Fotka nr 26 i nr 27

Fotka nr 26


Fotka nr 27


Nastepnie zdejmujemy oslone głośnika (jest na wcisk) i odkręcamy 3 sruby mocujące głośnik, fotka nr 28 i nr 29.

Fotka nr 28


Fotka nr 29


Nastepnie wykręcamy śrubkę przy otwieraniu drzwi i zdejmujemy plastikowa obudowe, fotka nr 30, nr 31

Fotka nr 30


Fotka nr 31


Nastepnie podwazamy boczek od gory i odpinamy boczek, Fotka nr 32 pokazuje gdzie sa w boczku zaczepy. Na dole jeszcze musimy odpiąć koste od głośnika, fotka nr 33 i przy odpietym boczku zdejmujemy go podnosząc do gory.

Fotka nr 32


Fotka nr 33


Naszym oczom pokaze się sam boczek i gole drzwi, fotka nr 34 i nr 35

Fotka nr 34


Fotka nr 35


Aby dostac się do klamki, musimy odkleic kawalek folii, fotka nr 36

Fotka nr 36


Najpierw odkręcamy dwie sruby mocujące klamke, nasadowa 10 , fotka nr 37 i nr 38

Fotka nr 37


Fotka nr 38


Nastepnie zsuwamy metalowa blaszke, zdejmujemy ciegno od zabezpieczenia zamykania drzwi, i zdejmujemy metalowy drucik, fotka nr 39, nr 40, nr 41.

Fotka nr 39


Fotka nr 40


Fotka nr 41


Nastepnie należy zdjąć metalowy pierścień który trzyma bębenek zamka i klamke oraz te jasna blache – to oslona bębenka zamka. Należy ja zdecydowanie zdjąć, ja niestety w 1 klamce tego nie zdjalem i jakos na sile wszystko wysunąłem co niestety zemscilo się to na mnie gdy klamke montowałem, pogielo się troche ciegno od zamykania drzwi i drzwi mi się zamyakały a nie chcialy się otwierac albo odwrotnie – generalnie ponad 2 godziny z tym walczylem, wiec przestrzegam Aby wymontowac klamke najpierw zdejmujemy to oslone, śrubokrętem ladnie nam zejdzie pirscien, fotka nr 42 pokazuje gdzie to jest a fotka nr 43 pokaze o czym mowie

Fotka nr 42


Fotka nr 43


Jak już to nam zejdzie, zostanie tylko wykrecenie lacznika z ciegan zamka który otwiera drzwi. Oczywscie teraz klamke możemy wyjac na zewnatrz i przekręcić by nam było latwiej Najlepiej zapamiętać ile pelnych obrotow był on wkręcony, aby moc składając nie mieć problemu z kalibracja tego elementu i zeby nie mieć problemu z otwieraniem i zamykaniem drzwi. Ja sobie zaznaczyłem markerem ale nie polecam takiego roziwazania bo po odkręceniu sladu po markerze nie było dobrze ze liczyłem pelne obroty … Fotka nr 44

Fotka nr 44


Wazne by zamowic sobie wczesniej w ASO plastikowa tulejke w która wchodzi lacznik a z kolei która to wchodzi w klamke. Jest to element jednorazowy i wszedzie zaleca się by wymieniac na nowy, u mnie w ASO kosztowalo to 13 zl u kogos innego 9zl. Niestety musiałbym czekac 5 dni na to badziewie wiec domowym sposobem naprawilem sobie te plastikowe tuleje (musialem dnia nastepnego opuscic nie swój garaz), ale zalecam wczesniej się zaopatrzyc w nowki i nie mieć problemow i kombinacji jak by to naprawic Fotka nr 45 i nr 46 pokazuje ocb…

Fotka nr 45


Fotka nr 46


Jak mamy wyjęte klameczki, fotka nr 47, to idziemy do domciu i malujemy dokladnie tak samo jak lusterka

Fotka nr 47


W tak zwanym miedzy czasie, wyjąłem sobie boczne kierunki (wystarczy podważyć śrubokrętem i odłączyć kostke elektryczna) i przyciemniłem je. Oczywiście najpierw odtłuściłem benzyna elektryczna, a potem specjalny lakier Blacklight (2 warstwy, nie wiecej!!!) i zrobione Mimo ze kierunki sa ciemne, to swieca normalnie na pomarańczowo, taki lakierek Fotka nr 48 pokazuje lakier a fotka nr 49 pokazuje pomalowane kierunki.

Fotka nr 48


Fotka nr 49


Wracamy, do lusterek, a bardziej do kabli. Wyprowadziłem kabelki do kostki przy lusterku, nastepnie dosztukowałem kabel i chciałem pościć go przez drzwi do srodka. Niestety jest maly problem, kostka montażowa :/ pokazana na fotce nr 50 i nr 51 (fotki od strone wewnetrznej drzwi), fotka nr 52 (fotka od strony zewnetrznej drzwi)

Fotka nr 50


Fotka nr 51


Fotka nr 52


Jedni radzili próbować przejść przez nia za pomoca drutu, inni rozwiercic. Niestety fatalne dojscie zmusilo mnie do zdjęcia drzwi – dzieki za porady dla Owcy! Do zdjęcia drzwi potrzebne sa min 2 osoby, nigdy nie robic tego samemu !

Na fotce nr 53 widzimy ogranicznik drzwi (jedna sruba od strony auta do wykrecenia)

Fotka nr 53


Nastepnie mamy lepsze dojscie do nieszczesnej kostki. Najpierw zdejmujemy gume, a pozniej z kostki wyjdzie nam bialy plastik, tez ladnie nam za pomoca śrubokręta odejdzie. Zostanie nam sama kostka która aby zdjąć należy od gory wcisnąć śrubokrętem zaczep. Dzieki temu kostka nam się rozdzieli na 2 czesci (fotka nr 54).

Fotka nr 54


Nastepnie możemy odkręcić 2 zawiasy od drzwi a w każdym z nich sa 2 sruby do odkręcenia (przykładowy zawias dolny, fotka nr 53)

U mnie nie moglem daleko odłożyć drzwi od auta z uwagi na to ze miałem jeszcze tam 2 kable od alarmu, które były przełożone przez ta kostke (fotka nr 54), i dlatego staly one obok progu Na kolejnej fotce nr 55, widzimy drzwi już z bez kostki.

Fotka nr 54


Fotka nr 55


Nastepnie bierzemy pilnik i pilujemy otwor na przeprowadzenie kabli, (będą one przechodzic pod kostka, a nastepnie wejda nad białym plastikiem w szyb gumowy. Nie będzie nic widac gdyz otwor z nowymi kablami będzie zasłonięty zewnetrzna guma która wchodzi na kostke. Po wypilowaniu otworu należy go zabezpieczyc przed rdza ja odtłuściłem benzyna ekstrakcyjna i psiknalem lakierem (fotka nr 56). Przy calej robocie puściłem od strony drzwi nie tylko kabelki od ogrzewania lusterek ale od razu dalem nowe kable do głośników. Kupuje za jakis czas radyjko wiec wolalem zmienic seryjne kable na grubsze. Nie będę używał zadnego wzmacniacza itd. wiec wrzucliem kable 1.5mm2, powinno mi to wystarczyc, na tyl kiedys wrzuce 2.5mm2. W sumie nie zmieniam teraz głośników z seryjnych na inne ale jak mi kiedys się zachce nie będę musial robic wszystkiego od nowa z przeciąganiem kabli Oczywiście na odcinku gdzie przechodza kable pod kostka zostaly one owinięte izolacja by się nie przetarly.

Fotka nr 56


Nastepnie kable od lusterek zostaly dosztukowane i w ten sposób sa kabelki z lusterka doprowadzone do kabiny autka (fotka nr 57).

Fotka nr 57


Oczywiście z 2 drzwiami postepujemy analogicznie. Mamy już kable w autku, teraz należy je przeciągnąć do przycisku od ogrzewania szyby tylnej.

Proponuje rowniez dokupic plastikowy peszel (dwa na 2 drzwi), powiedzmy 1m długości, bo nowe kable nie wejda w istniejący peszel do autka (druga strona gumowego szybu w którym to już sa nowe kable przeciągnięte). To kolejne zabezpieczenie przed przetarciem kabli. Jeżeli nie wiadomo o co mi chodzi to pokazuje jak wyglada zapelniony oryginalny peszel kablami, fotka nr 58.

Fotka nr 58


Ja zrobiłem tak ze kabel od drzwi kierowcy wchodzący do autka wlozylem w 10 cm peszel, przy wejściu kabla do srodka auta. Natomiast z drugiej strony caly odcinek kabla mam w peszlu, tam jest wiecej miejsca i nie trzeba kombinowac jak poprowadzic kabel (Fotka nr 59). Od strony kierowcy trza prowadzic pod belka itd, itp, jak nam się chce . Azeby dojsc kablami do przycisku od ogrzewania tylnej szyby należy zdjąć konsole srodkowa – o wiele latwiej się dostac do nieszczesnego przycisku. Jak zdjąć konsole? Oto link do faq z którego korzystałem wiec nie robilem już fotek i opisow by nie dublowac informacji.

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3147

Fotka nr 59


Ok, mamy kable obok przycisku i teraz musimy się wpiąć w istniejące kable. Na fotkach nr 60 i 61 zaznaczylem pod które 2 kable należy się podpiac. Laczymy po 1 kabelku z 2 lusterek i laczymy je razem w jedno nr 1 lub nr 2, oczywiście obojętnie które. Niestety mogą być male problemy z podpinaniem się pod kabelki (długość kabli) dlatego min nie przecinałem je (bo po co ciac) a zdjalem nożykiem izolacje i skrecielm z kabelkami od lusterek.

Fotka nr 60


Fotka nr 61


Od tej chwili zima moim lusterkom nie grozna Troszke roboty ale wszystko dziala

Fotki nr 62, 63 i 64 pokazuja jak wyglada autko z pomalowanymi lusterkami, klamkami i przyciemnionymi kierunkami.

Fotka nr 62


Fotka nr 63


Fotka nr 64


pozdro