Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Smiech na sali - zmiana żarowki w VII gen

  1. #1
    borkomar
    Gość

    Domyślnie Smiech na sali - zmiana żarowki w VII gen

    Witam.
    Jadac zauwazylem ze mi sie zaroweczka spalila - mowie sobie zerkne i ja wyjme.Zatrzymalem sie na stacji benzynowej otwieram maske , odpinam kabel z zarowki i co dalej :?: Dziwnie wszystko ladnie zakonserwowane itd ale, nie ma zadnego drucika ani podobnej rzeczy zeby wypiac zarowke ktora sobie wystaje z klosza zalozylem kabelek spowrotem i dojechalem do domu - jutro mam zamiar tam zagladnac - moze cos przeoczylem a nie chce nic tam urwac przez przypadek - pierwszy raz widze taki patent :P .Moze ktos sie z tym juz meczyl :?: Jakies wskazowki :?:

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kras
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Soichiro
    Auto
    Szaraczek
    Skąd
    Zza kiery, zioom :)
    Posty
    4,196

    Domyślnie

    Przeoczyłeś...instalka jest jak w każdej innej Hondzie (no może oprócz xenonowej).

  3. #3
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie, wszystko standardowo i bez problemow :wink:

  4. #4
    borkomar
    Gość

    Domyślnie

    Hmm . to moja pierwsza Honda i napewno nie ostatnia wiec moze to one maja jakos dziwnie to zrobione - nic za mala godzinke ide powalczyc.

    [ Dodano: Sob 14 Paź, 2006 ]
    Ok , i po problemie - tak myslalem ze trzeba ta gume sciagnac - dziwne ciagadla sa (ciekawe kiedy sie to urwie) zmienilem zaroweczki na Philipsa - ktory to znacznie lepiej swieci i znacznie bielszym swiatlem od fabrycznego OSRAM'a.Stwierdzam to po tym , iz na poczatku zmienilem jedna zarowke po czym zauwazylem roznice w sile i kolorze swiatla - dokupilem druga taka sama i po klopocie - na jak dlugo :?: To sie okaza - H1 lubia sie palic niestety , ale przynajmniej sa tanie

  5. #5
    Użytkownik Awatar DORIS
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    Dorota
    Auto
    Accord V gen
    Skąd
    WuWuA
    Posty
    1,717

    Domyślnie

    tak, polecam wymiane żarówek na białe philipsy night vision- chyba ze ktos ma jeszcze lepszy patent
    ja zmienilam ostatnio i roznica jest nieporownywalna w widoczności- swiatlo jest naprawde jasne a nie sikawkowo-zółte
    nawet jakby sie mialy przepalac co pol roku to i tak warto zainwestowac...

  6. #6
    borkomar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DORIS
    tak, polecam wymiane żarówek na białe philipsy night vision- chyba ze ktos ma jeszcze lepszy patent
    ja zmienilam ostatnio i roznica jest nieporownywalna w widoczności- swiatlo jest naprawde jasne a nie sikawkowo-zółte
    nawet jakby sie mialy przepalac co pol roku to i tak warto zainwestowac...
    Dokladnie tak.
    Swiatlo znacznie bielsze i ze zwiekszona sila swiecenia.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Przepaliła mi się żarówka ( civic '05 sport) w światłach mijania. Kupiłem nową H1 Philipsa i zabrałem się za rozbieranie. Tak jak w civicu przed fl odpiąłem wtyczkę, ściągnąłem gumową osłonę i nie wiem co dalej
    Jest tam jakiś kawałek druta trzymający chyba żarówkę przykręcony jedną śrubką czy trzeba to odkręcić??

  8. #8
    Użytkownik Awatar lukas-comp
    Dołączył
    Aug 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    różne :-)
    Skąd
    Libiąż/Katowice/
    Posty
    1,089

    Domyślnie

    nie jest nic przykrecone...
    odpinasz kabel, sciagasz gume, drucik do gory sciagasz z zatrzaskow i wyjmujesz zarowke
    nastepnie zakladasz drucik, gume i podpinasz kabel...
    cala operacja wymiany zarowki nie powinna zajac wiecej niz 10min (od strony aku), a od strony kierowcy jeszcze mniej...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki jak jutro wydobrzeje to spróbuje

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    6

    Domyślnie

    Trochę zwątpiłem czytając poprzednie posty.
    Piszecie o wymianie H1.
    Mam civa 2004 po fl (od niedawna i nie zaglądałem do lampek) i właśnie się przymierzałem do zakupu zapasowych żarówek, tylko że w instrukcji piszą, że w reflektorach są H4 a nie H1 :628:
    Muszę chyba zejść i zaglądnąć w końcu do środka...
    Pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •