Strona 19 z 52 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 511

Wątek: Komputerek pokładowy

  1. #181
    Użytkownik Awatar wojti
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    wojti
    Auto
    Honda Accord CH6 F
    Skąd
    RADOM(iak)
    Posty
    709

    Domyślnie

    ile CIe wyniósl taki zestaw? zrobisz jakiegoś manuala na ten temat?

  2. #182
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojti Zobacz posta
    zrobisz jakiegoś manuala na ten temat?
    No ba..... czytaj 1 cm niżej... jak to mówią - mówisz-masz!

    Jeśli chodzi o instrukcję to ograniczę się do informacji jak podłączyć poszczególne przewody potrzebne do działania komputerka. Jak je podłączyć - odsyłam do instrukcji od Telwis. Jest bardzo jasno i przystępnie napisana i każdy przy odrobinie chęci da radę i nic nie spali . Aczkolwiek z instrukcji korzystasz na własną odpowiedzialność

    Potrzebne materiały:
    - Instrukcja montażu komputerka od producenta: POBIERZ TUTAJ lub ze strony www.telwis.pl
    - Lutownica i cyna z topnikiem,
    - ściągacz do izolacji / nożyk,
    - kombinerki,
    - wiertarka + wiertło 6mm
    - opaski samozaciskowe (krótkie - ok 10cm)
    - koszulka termokurczliwa,
    - zapalniczka,
    - taśma izolacyjna,
    - wiertarka + wiertło ok 10mm średnicy
    - klucz nasadowy lub płaski 8mm,
    - klucz nasadowy 10mm,
    - śrubokręt krzyżakowy (krótki)
    - spinacz do bielizny
    - ok 14m przewodu 1 żyłowego (wielożyłowego proporcjonalnie mniej)
    - 3szt przycisków monostabilnych - zwiernych - o jak najmniejszej średnicy montażowej (ja użyłem 6mm)

    Czas pracy ok 3,5h. Trudność średnia.

    Instrukcja montażu:

    1. Pierwszym krokiem to wymontowanie zegarka. Jako chciałem nieco sobie ułatwić pracę, postanowiłem, że nie będę wymontowywać konsoli. Po wyciągnięciu radia oraz przycisku awaryjnych i podgrzewania tylnej szyby mamy całkiem dobry dostęp do zegarka.

    2. Krótkim śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy zegarek, który jest przykręcony od tyłu. Jeśli już się trafi w śrubę - problemu niema żadnego.

    3. Piewsza próba przymiarki wyświetlacza


    4. Ramkę zrobiłem z kawałka chropowatego plastiku jaki akurat miałem pod ręką.


    5. Obrysowałem na nim wymiar zegarka:


    6. Przymierzamy czy wszystko pasuje:


    7. Obrysowałem kształt wyświetlacza:


    8. Przy pomocy wiertła 10mm wywieciłem kilka otworów, a następnie nożykiem wykończyłem tak aby powstał docelowy kształt. Tak przygotowaną ramkę nałożyłem na ekran.


    9. Jeszcze jedna przymiarka:


    10. Jako, że wyświetlacz od tyłu ma styki na wierzchu, zastosowanie blaszki nie wchodziło w grę. W związku z czym wymysiłem taki patent ze spinaczem. Srubka zlokalizowana dokładnie w tym miejscu spinacza powoduje, że spinacz jak ramię dociska wyświetlacz. Rozwiązanie może nie najładniejsze ale bardzo skuteczne.


    11. Przechodzimy do zabawy kablami. Wtyczka która dochodzi do zegarka składa się z 4 przewodów:



    Innymi słowy, z tej jednej wtyczki mamy wszystkie sygnały do podłączenia zasialania dla komputerka.

    12. Zgodnie z instrukcją komputerka


    Podłączamy kable z wtyczki zegarka w następujący sposób.
    - Czarny - Masa - do pinu 12
    - Czerwono-czarny - pojawia się napięcie gdy są włączone światła - do pinu 21
    - Żółty - pojawia się napięcie po przekręceniu klucza w pozycję zapłon - do pinu 23
    - Biało-czarny - stałe zasilanie +12V - do pinu 24

    Ja przedłużyłem kable od zegarka o ok 20cm tak aby wygodniej było je później przeciągnąć.
    UWAGA: Wszelkie połączenia lutujemy a na to koszulkę termokurczliwą.

    13. Wymontowujemy zegary - jak to zrobić patrz moja instrukcja montażu indiglo. Wtyczka która znajduje się skrajnie z prawej strony zawiera interesujący nas przewodzik - POMARAŃCZOWY przewód od czujnika drogi - tzw VSS. Ten na zdjęciu drugi z lewej.


    14. Wpinamy się w niego a nastepnie ok 1m przewodu przeciągamy i podłączamy do komputerka - pin 22.

    15. Dostajemy się do komputera ECU. Znajduje się on przy nadkolu od strony pasażera. Tam w 26cio pinowej wtyczce znajdziemy 2 kable które sterują wtryskami. Wystarczy wpiąć się w jeden z nich - w moim przypadku wybrałem ten w kolorze BRĄZOWYM. To sygnał z wtryskiwacza, który podłączamy do pinu 10 naszego nowego komputerka.


    16. Składamy wszysko do kupy, podłączamy taśmę od wyświetlacza oraz 24ro pinową wtyczkę do komputerka spalania.
    Czas na wielką chwilę. Odpalamy maszynę . Jeśli wszysko poszło gładko powiniśmy ujrzeć ekran z godziną. Mniej więcej powinno wyglądać to tak.


    17. Zgodnie z instrukcją producenta podłączamy głośnik (polaryzja nie ma znaczenia) oraz do dostarczonych wraz z komputerkiem cyfrowych czujników temperatury dorabiamy przewody. UWAGA aby dobrze je zaizolować aby nie było zwarcia!
    Podłączamy je do komputerka zgodnie z instrukcją.

    Czujnik temperatury wewnętrznej umieściłem pod schowkiem, a zewnętrznej przymocowałem do pasa przedniego pod reflektorem.

    Ekran w stanie uśpienia (kluczyk ze stacyjki wyciągnięty), wygląda następująco:


    18. Podobnie postępujemy z podłączeniem klawiatury 3 przyciskowej. Ja zastosowałem przyciski, które zostały zamontowane w ramce lewarka zmiany biegów (te zdj. są z telefonu niestety).





    Operowanie komputerkiem gdy klawiatura jest w tym miejscu jest bardzo wygodne - wystarczy położyć wnętrze dłoni na ręcznym hamulcu, a palce same w przyciski trafią




    19. Jeśli wszystko się udało. Powinno to wyglądać mniej więcej tak.




    20. Konfiguracja czyli podłączamy komputerek do laptopa
    Stała drogi dla naszych civiców jak udało mi się wyliczyć wynosi 0.397 m/imp. Komputerek pokazuje prędkość, która idealnie odzwierciedla to ile jest na liczniku.
    Jeśli w dalszym ciągu będzie niedokładnie - za radą kolegi Dudi189 można spróbować ze stałą drogi - 0.393 m/imp.
    Stała wtrysku dla silnika D14A8 (niemodzony) - to 0.00309 l/s potwierdzone po kilkudziesięciu wyjeżdżonych zbiornikach.

    21. Miłej zabawy życzy Mike

    UPDATE


    Zrobiłem aktualizację komputerka - zyskał najnowszą wersję hardware'u i software'u o także zakupiłem ekranik OLED.

    I muszę przyznać, że ekranik....jest fenomenalny! Archaiczny LCD może się schować! Naprawdę, jeśli ktoś ma na oku zakup komputerka, to nawet niech nie myśli o zakupie z LCD, naprawdę warto dołożyć kasę.
    Szybkość odświerzania jest powalająca w porównaniu do LCD, kontrast, wyrazistość, jestem ciekaw jak OLED będzie pracował w niskich temperaturach bo LCD był na mrozie praktycznie nieużywalny.

    Poniżej zdjęcia, ale wkrótce pojawi się także filmik, choć nie wiem czy będzie w stanie pokazać to, co widać okiem.

    Porównanie wyświetlaczy (z lewej LCD, z prawej OLED)


    Tu odwrotnie (z lewej OLED, z prawej LCD)


    Przymiarka


    Jak widać powyżej , ekranik jest nieco węższy i niższy. To że jest niższy akurat jest jego absolutną zaletą. Metalowa ramka, która okala wyświetlacz ma identyczną wysokość co otwór w plastiku po zegarku.



    Dlaczego do góry nogami, ano dlatego, żeby łatwiej mi było dopasować plastik zegarka wcześniej przygotowywany dla ekranu LCD niż na nowo kombinować z modzeniem otworów, wyciananiem itp. Z punktu widzenia montażu, czy tak, czy tak mocowanie w aucie jest identyczne.

    Aby zastawić otwory które znalazły się po bokach ekraniku użyłem niewielkich kawałków folii samoprzylepnej. Tak to wyszło na gotowo.


    I już po zamontowaniu:







    I Porównanie OLED (z lewej) LCD z Prawej....wyciągnijcie wnioski sami

    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 01-05-14 o 21:04

  3. #183
    Użytkownik Awatar wojti
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    wojti
    Auto
    Honda Accord CH6 F
    Skąd
    RADOM(iak)
    Posty
    709

    Domyślnie

    :O:O:O normalnie duuuużyyyyyyyy browar dla Ciebie!!!!!!!!!!!!! *****isty opis.

  4. #184
    Użytkownik Awatar sebush
    Dołączył
    May 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EG4 D15b2+z6
    Skąd
    Skarżysko
    Posty
    1,157

    Domyślnie

    fajny i uzyteczny bajerek

  5. #185
    Użytkownik Awatar webi80
    Dołączył
    May 2009
    Auto
    MB4 D16B2
    Skąd
    Piła/Złotów
    Posty
    385

    Domyślnie

    Mike, jesteś Bogiem (i źródłem inspiracji dla całego działu 5d )

    Juz zamawiam ten sprzęcik. Nie zapomnij wrzucić swojego posta do działu fotoinstrukcji.

  6. #186
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Uaktualniłem instrukcję instalacji komputerka o montaż przycisków sterowania komputerkiem.

  7. #187
    Użytkownik Awatar Cloud
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    501

    Domyślnie

    Mike może wrzuć to do przyklejonego kompendium żeby nie zaginęło pośród innych inności

  8. #188
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cloud, zrobione

  9. #189
    Użytkownik Awatar alen333
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Dawid
    Auto
    CTR FN2 K20Z4 R-81
    Skąd
    Katowice
    Posty
    520

    Domyślnie

    super sprawa ten komputerek, ja chyba spróbuję wmątować Go w miejsce fabrycznego wyświetlacza w zegarach z Rovera 45.
    Jeszcze jak by można było ustawić żeby pokazywał stan licznika dzienny i stały to by była bajka, działał by on wtedy tak samo jak w Roverze a miał by o wiele więcej funkcji.

    Zegary z Rovera 45


    Zegary z MG ZS 180
    Ostatnio edytowane przez alen333 ; 01-09-11 o 09:49

  10. #190
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Radosław
    Auto
    96r 1,4i 90KM
    Skąd
    WPI/LPU
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mam pytanie czy ktoś może robi to na zamówienie
    Z miła chęcią coś takiego kupię do swojej Hondy (1,4 b+g 1996r 5d) gotowe już, zaprogramowane, ze wszystkimi niezbędnymi przyciskami i kabelkami oraz instrukcją łopatologicznie gdzie podłączyć do jakiego bezpiecznika
    Jeśli ktoś jest zainteresowany i robi to komercyjnie prosze o kontakt
    Pozdrawiam

    edit:
    Może również kolega montuje to gdzieś w okolicach Warszawy bądź Lublina
    Ostatnio edytowane przez kedarkk ; 29-09-11 o 14:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •