Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kody lakieru

  1. #1
    Użytkownik Awatar kreatywny
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    115

    Domyślnie Kody lakieru

    Witam czy ktoś posiada wszystkie jakie dostępne były kolory nadwozia wraz z kodem. Moja poprzednia honda miała R500p (bordowa) teraz mam srebrną i nie wiem jaki jest kod a potrzebuję na zaprawki.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

  3. #3
    Użytkownik Awatar gumis1990
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Damian
    Auto
    mb3 d15z8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kreatywny Zobacz posta
    Witam czy ktoś posiada wszystkie jakie dostępne były kolory nadwozia wraz z kodem. Moja poprzednia honda miała R500p (bordowa) teraz mam srebrną i nie wiem jaki jest kod a potrzebuję na zaprawki.
    pamietaj ze kolor lakieru moze sie juz roznic od oryginalnego gdyz stal na sloncu 16lat, myjki chemiczne. najlepiej wez klapke od wlewu paliwa i niech ci dobiora pod klapke

  4. #4
    Użytkownik Awatar kreatywny
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    115

    Domyślnie

    ogólnie potrzebuję lekką zaprawkę na nadkolu zrobić bo lekki nalot rudej szmaty wyszedł po zimie(0,5cmx1,5cm), a tak to może będę robił minimalne zaprawki tam gdzie jakiś odprysk się znajdzie. Więc myślę że i tak będzie to lepsze pod kod lakieru zrobione niż "szpre" za 15 zł z castoramy

    Jeszcze mam pytanko jakie stronki polecacie żeby mi zrobili puszkę spray-a z moim lakierem. >?
    Ostatnio edytowane przez kreatywny ; 10-04-16 o 22:01

  5. #5
    Użytkownik Awatar gumis1990
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Damian
    Auto
    mb3 d15z8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,772

    Domyślnie

    ja nie pomoge bo podjezdzam pod mieszalnie farb, wychodzi typ z szablonami i nabija odpowiedni i jest cacy

  6. #6
    Użytkownik Awatar GumisToFajnyMis
    Dołączył
    Mar 2016
    Imię
    Damian
    Auto
    FN2-K20Z4
    Skąd
    Wola Radłowska
    Posty
    371

    Domyślnie

    Może to pomoże, na jakimś innym forum, jakiś gość bardzo fajnie ogarnal kolory wszystkie fabryczne do Civików
    Każdy kolor ma nazwę, kod, zapisane w jakich modelach civika i w jakich latach był stosowany, a do tego są jeszcze fotki samochodów z tymi kolorami. Komuś to mogło zająć sporo czasu, ale wg mnie świetne opracowanie

    http://civic6g.pl/viewtopic.php?t=59
    Ostatnio edytowane przez GumisToFajnyMis ; 11-04-16 o 16:09

  7. #7
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,506

    Domyślnie

    Tiaaa tylko to jest do nie naszej budy, nie rozumiem teraz istoty problemu, jaśniejszy masz Kreatywny w swoim aucie.
    W 5D występowały dwa kolory srebrne, NH614-M (jasny srebrny) oraz NH567-M (ciemny srebrny wpadający w słońcu w lekki błękit i szarość)

    Tak jak pisali chłopaki wyżej czasem dobieranie wg. kodu lakieru mija się z celem ponieważ lakier na aucie ma swoje lata i swoje widział

  8. #8
    Użytkownik Awatar Guscioren
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    Mb6 b18c4
    Skąd
    WND
    Posty
    3,220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichałCK Zobacz posta
    Tiaaa tylko to jest do nie naszej budy, nie rozumiem teraz istoty problemu, jaśniejszy masz Kreatywny w swoim aucie.
    W 5D występowały dwa kolory srebrne, NH614-M (jasny srebrny) oraz NH567-M (ciemny srebrny wpadający w słońcu w lekki błękit i szarość)

    Tak jak pisali chłopaki wyżej czasem dobieranie wg. kodu lakieru mija się z celem ponieważ lakier na aucie ma swoje lata i swoje widział
    Dlatego u mnie koleś bierze kod lakieru i w dodatku bierze jakimś śmiesznym przyrządem do błotnika lub klapki jak mu zostawię pod jakimiś dziwnymi kątami i nigdy mi lakier się nie odróżnia

  9. #9
    Użytkownik Awatar GumisToFajnyMis
    Dołączył
    Mar 2016
    Imię
    Damian
    Auto
    FN2-K20Z4
    Skąd
    Wola Radłowska
    Posty
    371

    Domyślnie

    Mam sąsiada lakiernika, zostawiam mu w razie potrzeby fragment lusterka zewn, albo klapkę od wlewu paliwa i mi dobiera lakier wg tego w firmie w której się zaopatruje w lakiery. bierze małą próbkę, maluje kawałek blachy a później pod kątami różnymi przykłada do samochodu żeby sprawdzić czy wizualnie nie odbiega, przy hondzie ciężko mojej dobrać było lakier i dwa razy wracało do poprawki, aż dobrali tak, że nie widać różnicy No ale po sąsiedzku, po znajomości to bardziej dbał niż pewnie normalnie dobierają lakiery :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •