Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Nie działa nawiew

  1. #11
    Użytkownik Awatar marioZ
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic 1.7CTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    222

    Domyślnie

    opiszę wszystko i powrzucam zdjęcia

    Naprawa rezystora dmuchawy - cena 2 zł i około 2 godzin pracy
    Potrzebne narzędzia:
    1. śrubokręt gwiazdkowy
    2. klucze 10mm, 12mm, 14mm (u mnie jedna śruba była taka ale wydaje mi się że to poprzedni właściciel wkręcił)

    Na początku proponuje odpiąć akumulator na wszelki wypadek.
    Odkręcamy 6 śrub pokazanych na zdjęciach (sorry że nie są ostre te zdjęcia):


    Odczepiamy zapinki (ze zdjęcia 1) i ostrożnie opuszczamy cały stelaż metalowy

    Odczepiamy później wiązkę regulacji nawiewu (ja musiałem bo była bardzo naprężona) u kogo będzie luźna to nie trzeba



    Za wiązką kabli widać będzie 2 śruby które również trzeba odkręcić i w tedy dostaniemy się do rezystora dmuchawy


    Po wyciągnięciu można zobaczyć co padło w rezystorze, u mnie akurat padł termostat (podobno tak to się nazywa nie znam się na nazewnictwie )


    Wystarczy odlutować część ....


    i jechać na wolumen (w moim przypadku) kupić zamiennik o takich samych parametrach



    Tak wygląda już przylutowane i gotowe do zamontowania w aucie


    Nawiew działa na wszystkich biegach bez problemu, mam nadzieje że będzie mi służyła bardzo długo.
    Jeśli komuś się przyda opis to też się ciesze że mogę pomóc.
    Ostatnio edytowane przez marioZ ; 14-06-10 o 10:59 Powód: Automerged Doublepost

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    24

    Domyślnie

    witam nie widać zdjęć a szukam gdzie jest umiejscowiony rezystor dmuchawy, mozna jakos nakierować? bo chce odgrzybić klimatyzacje i ponoć tam w otwór trzeba wpryskać preparat....

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Imię
    Kamil
    Auto
    Civic Ep2
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wyjmujesz wszystko ze schowka. Odkręcisz schowek. 2 śrubki na dole. Zdejmujesz osłonę plastikowa nad nogami pasażera. Tam od dołu. Jak wyjmiesz schowek to widzisz taki duży metalowy kwadrat. Odkręcisz go 3 złote śruby. Zdejmujesz na dół. I za tym masz rezystor. Takie 2 srebrne śrubki. Odkręcisz i masz ta swoją dziurę. 😁

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •