Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 134

Wątek: Fotorelacja: regeneracja tylnych zacisków hamulcowych

  1. #21
    Użytkownik Awatar brales
    Dołączył
    Sep 2009
    Auto
    99'ej6/99'ej8
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    198

    Domyślnie

    Wiem, że temat już troszkę ma ale mam jedno pytanie ... w instrukcji jest mowa o moczeniu zacisku w kwasie fosforowym, ale czy włożenie go całego do kwasu nie spowoduje, że ścianki cylindra staną się szorstkie ? kwas nie wpłynie w żaden sposób na ich strukturę ... ?

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    Patryk
    Auto
    Honda Civic 1.5
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brales Zobacz posta
    Wiem, że temat już troszkę ma ale mam jedno pytanie ... w instrukcji jest mowa o moczeniu zacisku w kwasie fosforowym, ale czy włożenie go całego do kwasu nie spowoduje, że ścianki cylindra staną się szorstkie ? kwas nie wpłynie w żaden sposób na ich strukturę ... ?
    podbijam pytanie ,proszę o odpowiedz

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Auto
    MB1 D16Y3 '97
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    460

    Domyślnie

    Ja również zabrałem się za rozebranie zacisków. Moich kilka uwag:
    -uszczelka tłoczka, która go uszczelnia to nie jest o-ring. Uszczelka o-ring to uszczelka o okrągłym przekroju, a ta ma przekrój kwadratowy.
    -do wyjęcia pierścienia segera użyłem zwykłych nożyczek widocznych na zdjęciu. Do jego założenia użyłem rączki wałka malarskiego i nie trzeba było tu nic cyrkować. Normalnie wszystko się rozebrało i złożyło.
    -nie zdemontuje się części hamulca ręcznego dopóki nie zdemontuje się części hamulca nożnego. (ja o tym nie wiedziałem i tak próbowałem).
    -mój tłoczek na dole nie był aż tak zapieczony. Bałem się wkręcać tak wkręty, bo ktoś po coś zaprojektował taką średnicę otworu i zmiana jej może zmienić właściwości hamowania. Zdemontowałem go w podobny sposób wkręcając tam wkręt, ale wkręt był naprawdę mały i wkręciłem zaledwie jedną nitkę gwintu, następnie pociągnąłem kombinerkami i wyszedł. Średnicy otworku tym sposobem nie zmieniłem.
    -uszczelkę przeciwkurzową tłoczka, założyła mi żona . Najpierw założyłem ją w korpusie, a na tłoczek naciągnęła mi żonka. Drugim sposobem nie radzę robić - czyli pierw na tłoczek, a późnej wkręcać. Bo bardzo ciężko jest umieścić później dolną część uszczelki w rowku do tego przeznaczonym i nie wieżę że komuś się to dobrze udało, gdyż jest bardzo mało miejsca między tłoczkiem z ścianką korpusu, a uszczelką musi zejść jeszcze niżej "pod ząb" który ją trzyma.




    Widzę, że wy jakoś inaczej odpieliście linkę ręcznego. Po odczepieniu bolca z zawleczką, wykręcałem jeszcze dwie śruby od mocowania linki. A u was ta część została...
    Ostatnio edytowane przez Dextero ; 30-05-12 o 18:17

  4. #24
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Jako że ostatnio zakupiłem trochę złomu i poddaje go regeneracji, podzielę się swoimi fotami.

    Tłoczek:

    Zacisk był w stanie jak powyżej, czyli ogólnie jedna wielka rdza, ale w środku czysto.

    Po operacji moczenia w fosolu:

    Jako że były pytania odnośnie takiego odrdzewiania to powiem, że warto przygotować naczynie i taka ilość kwasu, aby zacisk był całkowicie zanurzony. Przed zanurzeniem warto dokładnie usunąć jak najwięcej rdzy aby przyspieszyć proces. Zacisk pływał w kąpieli około 48godz. przy czym co jakiś czas wyciągałem go i czyściłem szczotką drucianą z nalotów. Kontrolowałem wtedy ile jeszcze zostało rdzy. Powierzchnia cylinderka nie uszkodziła się, ale musiałem ją wyczyścić z powstałych nalotów, najlepiej zabezpieczyć łożysko igiełkowe i cylinderek warstwą smaru.

    Malowanie: 1. 2 warstwy brunoxa:

    2. podkład:

    3. trochę farby:


    Tutaj fotki innych zacisków które składałem osobiście: https://picasaweb.google.com/1128112...CPfhk5_1md7nNA

    Różnica tylko taka, że zaciski zielone były piaskowane i malowane proszkowo.
    Ostatnio edytowane przez airman ; 17-09-12 o 10:10

  5. #25
    Użytkownik Awatar kondzi2000
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Konrad
    Auto
    Civic EK3 3D
    Skąd
    Radom
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez airman Zobacz posta
    ...najlepiej zabezpieczyć łożysko igiełkowe i cylinderek warstwą smaru.
    Dobry pomysł... Zapomniałem o tym fakcie i trochę mi się rozleciało to łożysko... Poskładałem to jakoś do kupy i chyba bardzo prowizorką to nie zalatuje bo działa jak należy Miałem za to problem z uszczelniaczem tłoczka, mianowicie po zmontowaniu wszystkiego do kupy okazało się, że wręcz wylewa się płyn z zacisku. Nic nie pomagało aż znalazłem firmę, która dorabia takie uszczelniacze na wymiar, na zamówienie. Obecnie po regeneracji wszystko działa jak złoto

  6. #26
    Użytkownik Awatar janekb84
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    JANUSZ
    Auto
    EJ9 B18c4,EP3,FN2
    Skąd
    BOOSTperformance
    Posty
    1,176

    Domyślnie

    Troche odgrzeje tematwymieniał ktoś te łożysko igiełkowe w kształcie litery "c"?jak je wyjać i najlepiej gdzie kupić? bo w EPC nie mogę go wogółe namierzyć.

  7. #27
    Użytkownik Awatar kondzi2000
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    Konrad
    Auto
    Civic EK3 3D
    Skąd
    Radom
    Posty
    988

    Domyślnie

    Bo to chyba raczej niewymienne jest

  8. #28
    Użytkownik Awatar janekb84
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    JANUSZ
    Auto
    EJ9 B18c4,EP3,FN2
    Skąd
    BOOSTperformance
    Posty
    1,176

    Domyślnie

    jakoś je tam przeciez w fabryce włożyli

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    56

    Domyślnie

    > airman
    Mam pytania : malowałeś zacisk wewnątrz tzn miejsce do którego wkłada się tłoczek (wydaje mi się, że widzę że jest tam coś włożone żeby nie malować) i to gdzie jest ta część o hamulca ręcznego? A może jakoś inaczej te wewnętrzne miejsca zabezpieczałeś ?Zacisk był cały w fosolu czyli te wewnętrzne powierzchnie też były odrdzewiane fosolem ?

  10. #30
    użytkownik Awatar piroman
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    アレ
    Auto
    DC2
    Skąd
    Mielec
    Posty
    2,013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janekb84 Zobacz posta
    wymieniał ktoś te łożysko igiełkowe w kształcie litery "c"?jak je wyjać i najlepiej gdzie kupić?
    nie da się go wyjąć bez zniszczenia


    Cytat Zamieszczone przez grmi Zobacz posta
    malowałeś zacisk wewnątrz tzn miejsce do którego wkłada się tłoczek (wydaje mi się, że widzę że jest tam coś włożone żeby nie malować) i to gdzie jest ta część o hamulca ręcznego
    pomyśl chwilę i nie zadawaj takich pytań... tłoczek jest ciasno spasowany, jak tam dołożysz jeszcze farby to wogóle nie będzie miał ruchu
    powierzchnię tłoczka i wewnętrzną część zacisku smarujesz smarem do tłoczków

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •