Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Pospolita skolioza naszych Hond.

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    EJ9 d14a3
    Skąd
    ok. Rzeszowa
    Posty
    229

    Domyślnie

    Kenny - chyba sie zle rozumiemy, pisalem ogolnie o samochodzie ze papierowy, nie napisalem ze chodzi mi glownie o poszycie samochodu. Porownalem go do matiza poniewaz kiedys opierajac sie o ''Minetysa'' wgialem mu drzwi. To bylo porownanie a nie nawiazanie do poszycia samochodu. Jesli chodzi o obspawanie tez nie napisalem ze chce zespawac Elementy do kupy tylko chce polozyc spaw na zgrzewie(obspawac). Czyli tak jak w linkach pokazane.

    Chcialem zauwazyc ze sam zaczales debate na temat poszycia, ja o nim wspomnialem dopiero po Twojej wypowiedzi.

    PS. nie chce dowiesc swojej racji ani sie z nikim klocic. Poprostu przeczytaj post.

  2. #12
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    W pierwszym swoim poście napisałeś
    Cytat Zamieszczone przez hellrider Zobacz posta
    Pierwsza z nich jest delikatnosc japonskich wozkow, blachy sa miekkie jak na matizie.
    , z czego wywnioskowałem, że za przekrzywienie auta odpowiadają właśnie te cienkie jak w matizie blachy.
    O poszyciu to Ty pierwszy napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez hellrider Zobacz posta
    kenny - dla mnie ma wplyw poszycie samochodu
    Za poszycie uważam blachy zewnętrzne tj, maska, drzwi, błotniki, klapa tylna, blacha na dachu.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    EJ9 d14a3
    Skąd
    ok. Rzeszowa
    Posty
    229

    Domyślnie

    Teraz jestem w domu i na spokojnie przeczytalem pogadanke,,,,, i widze moj blad a mianowicie...

    Cytat Zamieszczone przez hellrider Zobacz posta
    Bawiac sie wczesniej w KJS obspawanie budy na zgrzewach/laczeniach poszyc dawalo kosmiczne efekty.
    Mialem na mysli Nadwozie A nie poszycia, pisalem w posmiechu poniewaz siedzialem w pracy.... Mam nadzieje ze juz wszystko wyjasnione..

  4. #14
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    No, teraz to się zgadzam

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    EJ9 d14a3
    Skąd
    ok. Rzeszowa
    Posty
    229

    Domyślnie

    Zabiegany bylem :P Ale to nie zmienia faktu iz hondki maja ogolnie blaszki jak zyletki...... Teraz porownuje calosc jako samochod do tego czym jezdzilem wczesniej ( audi ) A zdjecia tego kolka wrzuce jak bede sciagal kolo, moze jutro moze w poniedzialek.....

  6. #16
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    Kiedyś gadałem z gościem co się zajmuje stalą, blachami itp i mówił mi, że w latach 90tych japończycy mocno wyprzedzili europę pod kątem technologii tłoczenia blach i dlatego ich blachy są cieńsze. I te że cieńsze wcale nie oznacza, że są gorsze, po prostu są w stanie zrobić element mający potrzebne właściwości z cieńszej blachy niż europejczycy.

  7. #17
    Użytkownik Awatar Skoti
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Lukasz
    Auto
    D13B2
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    kiedys myslałem że H ma cienkie blachy..... myliłem sie, kolega ma matiza. tam nie ma blach tam jest papier...

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    luk
    Auto
    autem hehe
    Skąd
    Warszawa-minsk
    Posty
    106

    Domyślnie

    wtroce sie .ale civic ma słaba konstrucjie.ja miałem ej 9 tydzien temu wypadek baba nissanem almeria 2003 r wjechała mi tył jechała 110km/h w zabudowanym i bez hamowania dosałem w dupe tak ze moj fotel wyrwało z szyn ogolnie.bo ja stałem bo chciałem ominac pojazd na poboczu a z przeciwka jechał inny wiec zatrzymałem sie i bumm i jestem bez auta.głupia szmata. ogonie samochod tył sie poskładał jak głupi uratowało troche te 2 szyny w bagazniku ale samochod sie zgioł za siedzeniem pasarzera wiec słabe podwozie i słupek sie wypnoł za pasarzerem o 10 cm za os auta.byłem z niej zadowolony ale przy wypadku zawiodłem sie naprawde nie chce wiedziec co by było przy uderzenu czołowym z predkosciami 100km/h z obu stron

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    EJ9 d14a3
    Skąd
    ok. Rzeszowa
    Posty
    229

    Domyślnie

    Male sprostowanie, ja piesze caly czas walsnie o EJ9 bo takim sie poruszam.

    Z innej beczki wypadkow. W srode miala kolizja obok mojej pracy na skrzyzowaniu. Widzialem co dzieje sie z 5 gen Coupe po udezeniu w bok przy predkosci okolo 70-80 km.h....... Kierowca w szpitalu i auto moim zdaniem raczej nie do remontu, ale czego Polacy u nas nie robia

    Zastanawiam sie tez dlaczego akurat do civicow hatchback jest tyle rozporek. Mozna z tego zrobic klatke na niedzwiedzia.... Moze wie ktos dlaczego Japonczycy ''naruchali" tyle wzmocnien?

    Jest dwie opcje przynajmniej dla mnie.....

    1. Autko delikatne i kto chce jezdzic bezpieczniej zaklada rureczki.
    2. Autka budowane do jazdy cywilnej z przeznaczeniem na tor. ( kto chce sie scigac zaklada pelny pakiet i jazda )

    Np, albo nie widzialem albo nie wiem,, do Europejskich Civicow czy Accordow nie ma chyba az tyle rozporek co do Civicow..

    Jesli ktos cos wie na ten temat prosze o sprostowanie.

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    luk
    Auto
    autem hehe
    Skąd
    Warszawa-minsk
    Posty
    106

    Domyślnie

    ja mam ej9 i podłoga w połowie samochodu sie zgieła chyba kasacjia wiec dla mnie mieciutki samochod.bo podłogi chyba nie da sie sprostowac. jak zapałka sie składa mechanicznie bardzo dobre auto ale kolizyjnie nie stety beznadziejny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •