Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: zegary jak to zrobic?

  1. #1
    Użytkownik Awatar ..::szczur::..
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    254

    Domyślnie zegary jak to zrobic?

    Witam, przymierzam się do przerobienia zegarów w moim Cifie, pierwszą rzeczą jaką chce zrobić to pomalować wskazówki na czerwono jak tutaj:



    tylko jest jeden problem szukam czrwonej farby (o ile taka istnieje jeśli tak to mile widziany adres sklepu w warszawie gdzie moge taką farbke kupić) która będzie świecić pod diodami UV które chce wrzucić w miejsce zwykłych żarówek podświetlających wskazówki od góry;
    drugą rzeczą jaką chce zrobić to wymienić podświetlenie zegarów, narazie wymieniłem na zwykłe niebieskie żarówki tylko świecą za słabo jak na mój gust i nierównomiernie ponieważ między obrotami a prędkościomierzem jest 1 żarówka W5W i świeci za mocno pomijając fakt że ja sam malowałem na niebiesko co widać na niezbyt wyraźnych zdjęciach i pojawia się pytanie czy wrzucić w to miejsce diode przerobioną na W5W czy jakoś przerobić 1 mniejszą diode i wpasować w miejsce W5W





    pytanie trzecie czy te DIODY będą sie nadawały? i będą świecić równomiernie tak jak to niby przedstawiają zdjęcia w aukcji czy będe musiał je jakoś papierem ściernym zmatowić by wyszło mniej więcej tak



    niestety to nie są zegary od Hondy a nie chcę żeby mi wyszedł taki efekt jak marcoo80 KLIK

    z góry dziekuje za konkretne odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Awatar Lipek
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    VIIIgen
    Skąd
    Ciechocinek
    Posty
    643

    Domyślnie

    Z diodami to roznie bywa, a co do wskazowek to sproboj tego: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=128404075

  3. #3
    Użytkownik Awatar ..::szczur::..
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    254

    Domyślnie

    oto efekt pracy może nie jest to ideał ale źle nie wyszło, jedyny minus tego że kiepsko podświetla się między 140 a 160km/h i wskaźnik paliwa ale pracuje nad tym







    rada dla tych którzy będą wymieniać podświetlenie w zegarach, jest jedna żarówka W5W jeżeli będziecie wymieniać na biało tak jak ja, poproście sprzedawce żeby Dioda W5W miała ten sam odcień w świeceniu co mniejsze diody bo niestety są różne odcienie świecenia i musiałem wymienić z postojówek jedną diode

  4. #4
    Użytkownik Awatar Lipek
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    VIIIgen
    Skąd
    Ciechocinek
    Posty
    643

    Domyślnie

    Wskazowki czym malowales?

  5. #5
    Użytkownik Awatar jakub476
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Jakub
    Auto
    ED6 D16Z2+
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    594

    Domyślnie

    wzkazówki ściągnięte odemnie czy sam w padłeś na pomysł?

  6. #6
    Użytkownik Awatar Raveland
    Dołączył
    Jul 2006
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ6
    Skąd
    WS
    Posty
    479

    Domyślnie

    mozesz mi napisac jakie zarowki ida i ile do podswietlania zegarow??

  7. #7
    Użytkownik Awatar ..::szczur::..
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    254

    Domyślnie

    Lipek, wskazówki malowałem tym markerem nie wiem tylko czy będą się świeciły pod diodami UV ale podejżewam że nie :/ jakub476 wskazówki ściągnołem od ARTX z jego coupety SI, Raveland, jest jedna żarówka W5W najlepiej kupić walcową u tego samego sprzedawcy co T5 ja kupowałem u tego sprzedawcy tych T5 jest 4sztuki, jeszcze jedno zdjęcia mi troche wyblakły przy pomniejszaniu w rzeczywistości kolory są bardziej żywe

  8. #8
    Użytkownik Awatar Lipek
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    VIIIgen
    Skąd
    Ciechocinek
    Posty
    643

    Domyślnie

    A jak "spisuje" sie ten marker-tzn w ciemnosciach wskazowki swieca sie na czerwono? (na zdjeciach jakos nic nie widac).Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Awatar ..::szczur::..
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    Łomianki
    Posty
    254

    Domyślnie

    nie widać bo jak pisałem wcześniej corel mi troche wyblakł zdjęcia i dlatego a marker spisuje się dobrze i wskazówki są widoczne ale musze jakoś zdjąć tą niebieską folie gdzie są żarowki które świecą od góry i troche za ciemno świeci i tego czerwonego tak bardzo nie widać jak bym chciał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •