Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 235

Wątek: 2litry seria b

  1. #11
    itr
    Gość

    Domyślnie

    zero logiki peterku - seria jest SLABA!
    A crower niby poco? To tez tak samo ciezkie jak eagle czy pauter. I nie mow ze myslisz o strokerze bo to bezsens w tym bloku

  2. #12
    Użytkownik Awatar nitro20
    Dołączył
    Mar 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    907

    Domyślnie

    Itr dobrze mówisz, co prawda miałem zamiar nie kupować tłoków i korb bo koszty się zmieniają mocno, ale w takim razie odczekam jeszcze chwile i odłoże więcej.

    Mam tylko jedno ALE mówisz żeby założyć tłoki i korby i będe mógł kręcić ile bede chciał, chciałbym do seryjnej odcinki z b16 i teraz pytanie przeciez b20 ma chu.... r/s ratio, co jest kolejnym minusem tego silnika, w momencie wymiany tłoków i korb na kute, dorzuceniu śrub arp na głowice, podpore wału i przy wyważeniu, wszystko jest cacy oprócz tuleji, które nadal są cienkie, czy one to poprostu wytrzymają ?? Na początku chciałem zrobić ten silnik bez kutych tłoków i korb żeby się nie pakować w koszta jeśli okaże się on wydmuszką na 10 tysięcy kilometrów. Itr z twojego rozumowania wnioskuje ze tuleje spokojnie wytrzymają kręcenie lekko ponad 8 tysięcy. Amerykańce mówią że to raczej turbo jest dla nich niebezpieczne, a nie obroty. Wyprowadźcie mnie z błędu jak w nim jestem.

    Ps. Właśnie i jaką kompresję tu bezpiecznie załadować ??
    Taka ok?? Czy walnąć do 11 ??
    http://www.nolimitmotorsport.com/prod/JE185919

  3. #13
    itr
    Gość

    Domyślnie

    rozne wypadki chodza po ludziach, ale raczej niezmiernie trudno wolnossacym autem kreconym na 8600 obr wywalic tuleje. Moze i ma cienkie, ale pamietaj, ze konstruktorzy dali im jakis zapas wytrzymalosci i szlifow. Ddorzuc 80$ na blockguarda i na wolnossaku nie powinno byc obaw z tulejami. Wrzuc sobie CR 11 z blockguardem.
    Co do walu to zawsze mozna kupic jakis aftermarket, jednak pamietaj, ze stroke tam jest chyba 89mm wiec tyle co w B18B a tego tez kreca mocno i jest git.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    znikąd
    Posty
    445

    Domyślnie

    A ja bym na pewnie nie krecil B20 do 8600. Obroty zabija ci ten silnik.
    Nie od razu padnie ale stopniowo. Juz bylo wiele razy, ze na amerykanskich forach rozne rzeczy jezdza i jest GIT. Zapominaja tylko dodac ile razy to w ciagu roku naprawiali.
    Koniecznei zwroc uwage na pompe olejowa. Mozliwe, ze B20 ma ta sama co B16A wtedy bedzie OK. Jak nie to zobacz czy nie da sie wstawic lepszej. Np ta z B16 jest dobra do 8600rpm.
    Stopien sprezania okolo 11 na ulice jest OK. Ja bym wiecej niz 11.5 nie robil na ulice.

  5. #15
    itr
    Gość

    Domyślnie

    taa pompa paliwa istotna. Mysle, ze jednak ten b20 da rade po malych modach i 8600 o ile rzeczywiscie potrzebne to da spoko rade.

  6. #16
    Użytkownik Awatar Peter
    Dołączył
    Aug 2004
    Imię
    Piotrunio
    Auto
    V For Volvo
    Skąd
    Z Warszawy
    Posty
    3,047

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez itr
    zero logiki peterku - seria jest SLABA!
    A crower niby poco? To tez tak samo ciezkie jak eagle czy pauter. I nie mow ze myslisz o strokerze bo to bezsens w tym bloku
    Nie zrozumiales mnie. Mowilem tylko, ze Eagle ma te korby ciezkie, ciezsze niz seryjne. O ile mowimy tu o kuciźnie, to wolalbym kupic lzejsza korbe, rowniez kuta. I nie mow, ze sa tak samo ciezkie korby Crower`a i Eagle, bo roznice widac widac golym okiem.

  7. #17
    itr
    Gość

    Domyślnie

    po wygladzie wage ocenisz tylko u kobiety

  8. #18
    Użytkownik Awatar Peter
    Dołączył
    Aug 2004
    Imię
    Piotrunio
    Auto
    V For Volvo
    Skąd
    Z Warszawy
    Posty
    3,047

    Domyślnie

    W reku trzymalem tylko Eagle`a i wydawal sie ciezszy od serii, a po fotkach wnioskowalem, ze inne korby sa lzejsze. W takim razie przepraszam za OT, chcialem dobrze. :P

  9. #19
    Użytkownik Awatar nitro20
    Dołączył
    Mar 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    907

    Domyślnie

    Eagle waży 510 gram chyba, nie wiem ile crower, ale z tego co się orientuje crower wychodzi sporo drożej, więc i tak sobie odpuszcze, narazie ułożyłem sobie taką listę zakupów:

    Tłoki - je comp około 11
    korby - eagle (ze śrubami arp)
    blockguard - eagle
    vtec conversion kit - eagle
    śruby podpory wału - (jak to dziadostwo się nazywa w ang. bo nie moge znaleźć ??? )
    Amerykańce w tych swoich opisach reliable b20vtec często wypisują wymianę łożysk np. na ACL ( Includes main bearings, rod bearings, and thrust washers. Standard Replacement size ) Koszt nie duży, ale czy wogóle o tym myśleć bo w sumie to pierdoła chyba ????

    Co do kręcenia nie wiem czemu pojawiła się tu liczba 8600, ja wspominałem o kręceniu do seryjnej odcinki b16 czyli chyba ~ 8200, pozatym po obadaniu kilkunastu wykresów różnych b20V i tak można stwierdzić ze ten silnik jeśli nie jest po maksie rozbudowany, to powyżej 8000, a czasami nawet powyzej 7800 z wykresem mocy leci na łeb w dół, więc zaryzykuje stwierdzenie ze kręcić powyżej 8k nie ma sensu, a przy tym setupie kótry tu przedstawiłem plus wyważenie, silnik powinien być w miare bezpieczny do tych 7800-8k.

    Pytania : 1. jak nazywają sie śruby podpory wału ??
    2. Czy wymieniac łożyska na ACL ---> http://shopping.lightningmotorsports...B20-p-557.html
    3. Czy montaz block guarda wiąże się z jakimiś minusami ??
    Słyszalem że chłodzenie słabsze czy jakoś tak.
    4. Gdzie w polsce najlepiej wyważyć dół silnika i czy ktoś się orientuje jakich rzędów to koszty?? Rozumiem że u mnie do wyważenia byłby tylko wał tak ??

  10. #20
    itr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nitro20
    śruby podpory wału - (jak to dziadostwo się nazywa w ang. bo nie moge znaleźć ??? )
    MAIN STUDS

    Cytat Zamieszczone przez nitro20
    Amerykańce w tych swoich opisach reliable b20vtec często wypisują wymianę łożysk np. na ACL ( Includes main bearings, rod bearings, and thrust washers. Standard Replacement size ) Koszt nie duży, ale czy wogóle o tym myśleć bo w sumie to pierdoła chyba ????
    chodzi o PANEWKI - 90$ komplet kosztuje, kup ale tylko i wylacznie STD SIZE, zadnych 1 czy 2 szlifow walu. Jak ci powiedze ze trzeba szlifowac wal to sie zglos do mnie ale nie rob tego

    Cytat Zamieszczone przez nitro20
    3. Czy montaz block guarda wiąże się z jakimiś minusami ??
    Słyszalem że chłodzenie słabsze czy jakoś tak.
    To prawda.

    Cytat Zamieszczone przez nitro20
    4. Gdzie w polsce najlepiej wyważyć dół silnika i czy ktoś się orientuje jakich rzędów to koszty?? Rozumiem że u mnie do wyważenia byłby tylko wał tak ??
    Wawa - kolo Chopera w Piasecznie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •