Strona 1 z 83 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 821

Wątek: światła dzienne w UFO - pomysły na montaż

  1. #1
    Użytkownik Awatar mrcn
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Cupra ST 4drive
    Posty
    379

    Domyślnie światła dzienne w UFO - pomysły na montaż

    Chciałbym założyć temat zbiorczy, w którym będzie można wymieniać się pomysłami na sposób montażu świateł do jazdy dziennej w naszych UFO. Ponieważ sam przerabiam już ten temat od jakiegoś czasu, to jako pierwszy wrzucę mój pomysł.

    1. Wersja 1.0 by mrcn




    Pierwotnie światła zamontowane były pod kratką - co generalnie nie wpływa spacjalnie na widoczność świateł - ale jest bardzo niewygodne do umycia (a brudzi się w tym miejscu bardzo szybko...)

    I to na razie tyle. Jeśli będzie zainteresowanie tematem, to możemy dalej się zagłębić w detale montażu i podłączenia elektryki

    2. Wersja 2.0 by mrcn













    3. Wersja by butler.gdansk

    Światła dzienne diodowe (LED) według mojego projektu.
    Oświetlenie spełnia wymogi homologacyjne - E4 i RL0054 - Oznaczenia znajdują się na każdym kloszu.
    Położenie diód względem obrysu auta mieści się w wymogach stawianych światłom dziennym
    Podłączone przy użyciu automatycznego włącznika.
    Warunkiem załączenia świateł jest uruchomiony zapłon.
    Pozycja OFF - Dzienne włączone
    Pozycja świateł pozycyjnych - Dzienne wyłączone
    AUTO (takie używam) - Zależne od czujnika zmierzchu. W dzień palą się tylko dzienne, na noc mijania się zapalają a dzienne gasną.
    Pozycja świateł mijania - Światła dzienne wyłączone
    Generalnie to prototyp który wymaga dopieszczenia, ale efekt dorównał moim oczekiwaniom.



    4. Wersja by filipfm


    Ostatnio edytowane przez mrcn ; 24-05-13 o 12:03

  2. #2
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    jak je odpalasz da się to jakoś pożenić z opcją auto
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  3. #3
    Użytkownik Awatar mrcn
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Cupra ST 4drive
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tees1975 Zobacz posta
    jak je odpalasz da się to jakoś pożenić z opcją auto
    Bezproblemowo - u mnie jest elektryka na 2 przekaźnikach - zapalają się po kluczyku i gasną przy pozycji. Tak więc można mieć ciągle na auto i będzie idealnie. Dodatkowo jest wyłącznik, jeśli nie chcemy żeby świeciły podczas postoju.

  4. #4
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    jakiś schemacik elektryczny
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    ja bym w lampach zamontował taką długa listwę. już namawiam Ojca ,w wakacje kończy się gwarancja
    Po wakacjach dlatego,że jest uczulony,że ją straci. Mniejsza o to, jak coś na bank wylądują w lampach.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    A jak wygląda kwestia homologacji (potrzebna-niepotrzebna, jest-nie ma)? Chodzi o to żeby psy się nie czepiały.
    Pzdr - Artur S.

  7. #7
    Użytkownik Awatar mrcn
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Cupra ST 4drive
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur S. Zobacz posta
    A jak wygląda kwestia homologacji (potrzebna-niepotrzebna, jest-nie ma)? Chodzi o to żeby psy się nie czepiały.
    Pzdr - Artur S.
    Teoretycznie są na nich wszystkie potrzebne oznaczenie (RL, E) - oczywiście trudno powiedzieć, na ile są one prawdziwe...

  8. #8
    Użytkownik Awatar Manwe
    Dołączył
    Jun 2008
    Auto
    civic EK3 było / i
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3,190

    Domyślnie

    jeśli światła są homologowane tak jak np produkty helli a rozchodzi się o odpowiednie oznaczenia na lampie (odpowiednia powierzchnia świecenia itp) oraz same lampy zamontowane są w odpowiednim miejscu to psy nie mają nic do gadania.

    mrcn. Co do montażu to mając wersję type s fajtycznie ładnie Ci to podeszło do tej siatki. Ciekawe jak będzie to wyglądało w wersji 5d bo tam ta siatka jest jest w zasadzie grubym plastikiem

    Osobiście, z resztą już o tym pisałem planuję założyć światła właśnie helli ale nie led tylko te na zwykłą żarówkę. Tylko, że z pewnością zamontuję je za kratką.

  9. #9
    Użytkownik Awatar mrcn
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Cupra ST 4drive
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Manwe Zobacz posta
    mrcn. Co do montażu to mając wersję type s fajtycznie ładnie Ci to podeszło do tej siatki. Ciekawe jak będzie to wyglądało w wersji 5d bo tam ta siatka jest jest w zasadzie grubym plastikiem

    Osobiście, z resztą już o tym pisałem planuję założyć światła właśnie helli ale nie led tylko te na zwykłą żarówkę. Tylko, że z pewnością zamontuję je za kratką.
    Myślę, że w wersji 5d też da się to ładnie wyciąć. A za kratką uwierz mi, że będzie Cię wkurzała trudność wytarcia tej lampy Poza tym kwestia głębokości lampy - z tego co wiem, to hella ma przynajmniej 6cm - a to jest za dużo, żeby bezproblemowo to zmieścić za kratką.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Maro2004
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    180

    Domyślnie

    Mam jedno pytanie: czy rozstaw tych lamp w tym konkretnym przypadku trzyma przepisową odległość? Wg przepisów jest to minimum 600mm (od powierzchni świecących oczywiście a nie od obudowy lamp). Wydaje mi się, że są zbyt blisko siebie, ale to może być złudzenie związane z błędnym oddawaniem perspektywy na fotografii. Szacuję tylko wzrokowo na podstawie długości tablicy rejestracyjnej (ok 520mm).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •