Strona 3 z 79 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 821

Wątek: światła dzienne w UFO - pomysły na montaż

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    w cr-zecie tez spoko wygladaja fabryczne ledy do jazdy dziennej

  2. #2
    Użytkownik Awatar Mati_1979
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    Mateusz
    Auto
    S21, B18, D16, D14
    Skąd
    Wolsztyn WLKP
    Posty
    4,248

    Domyślnie

    Według mnie do UFO to pasuje ale już do poprzednich modeli nie. Takie moje zdanie

  3. #3
    Użytkownik Awatar Ca$h
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CIVIC VIII 2.2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    706

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mati_1979 Zobacz posta
    Według mnie do UFO to pasuje ale już do poprzednich modeli nie. Takie moje zdanie
    DOKŁADNIE! tak jak nasza hania tak zedne auto nie nadaje sie to takich tjuningowych udziwnien

    1) U Marcina wyglada spoko kiedy sie pali, a kiedy sie nie pali to sie stoi albo jest ciemno wiec ten gorszy efekt jest widoczny rzadziej.

    2) Np w poliftowej A6 mimo ze seria to mi sie nie podoba, CR-Z tez wyglada to jak sciagniete z A6

    3) Moim skromnym zdaniem liczy sie miejsce i sposob montazu, im to lepiej wpasowane w luki w plastikach czy karoserii tym efekt bedzie lepszy ("seryjny")

    ciekawa propozycja jest nowy produkt Hella dzieki pojedynczym punktom oświetlenia mozna to jakos ciekawie wpasowac , lub zrobic eleganckie "trójkąciki" w halogenach... niestety taki zestaw to ponad 1000zl, wiec nie zwroci to kosztów zarówek nawet przy ksenonach, jest to element czysto design'erski


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

  4. #4
    Użytkownik Awatar Jacek65
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    Civic 4d 1,8
    Posty
    848

    Domyślnie Tak przy temacie świateł dziennych

    Dlaczego skoro jest u nas obowiązek jazdy na światłach, w nowych autach nie są one obowiązkowo montowane.Tak jak np.pasy bezpieczeństwa,czy katalizatory.Wtedy nie trzeba by kombinować.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Ca$h
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CIVIC VIII 2.2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    706

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek65 Zobacz posta
    jest u nas obowiązek jazdy na światłach
    ale tam gdzie wymyślają i produkują auta zazwyczaj go nie ma giganci ścigają się nowinkami, chcą zaskakiwać i jak najbardziej przyciągać oko kazdy z nich chce miec mocne i oszczedne pojazdy, wiec jezeli takie światła w porównaniu do xenonów zaoszczędzają ok. 0,2 L (info z jakiegos artykulu) to jest juz cos, poza tym jest to dość świeża nowinka technologiczna troche czasu i bedzie to standard

  6. #6
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek65 Zobacz posta
    Dlaczego skoro jest u nas obowiązek jazdy na światłach, w nowych autach nie są one obowiązkowo montowane.
    Dlatego ,że jest obowiązek jazdy na światłach ,(a te przecież mamy zamontowane) ,a nie obowiązek jazdy na światłach "dziennych",w druga stronę, dlaczego skoro jest obowiązek do jazdy na światłach cąłą dobę ,to auta na nasz rynek nie mogą mieć ,seryjnego ,automatycznego włącznika świateł?Na allegro koszt 20zł,dla producenta w setkach tysięcy aut to pewnie z 5zł,przy cenie nowego auta np. 40 tys zł to ,żaden koszt,nie mówiąc już o cenach naszych civiców

  7. #7
    Użytkownik Awatar Jacek65
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    Civic 4d 1,8
    Posty
    848

    Domyślnie

    Mnie w zasadzie chodzi o to że szkoda używać świateł mijania.W nowych autach cięzko jest wymienić żarówkę w tych światłąch.Przeważnie trzeba jechać na serwis.W Civicu 4D dojście jest pod nadkolem!Jak tam dojść w nocy lub zimą na mrozie?Z resztą wiele osób nie da rady jej wymienić samemu.A przy jeździe w dzień te żarówki szybciej sie spalą.I co?Policja nocą zatrzymuje i wymiana albo laweta.Bo auto z jednym światłem nie jest pełnosprawne. W poprzednim aucie ta czynnosć to było max.10 minut.Teraz sobie nie wyobrażam wymiany na ulicy.Dlatego w skandynawi mają światła dzienne.Abu odciązyć "nocne".Oprócz tego po co mają się w dzień palić tylne lampy,wraz z oświetleniem tablicy.Przy dziennych się nie świecą.Dlatego uważam że światła dzienne powinny być obowiązkowo montowane.Szkoda że Honda tego nie robi.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Maro2004
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    180

    Domyślnie

    Światła do jazdy dziennej będą musiały byś fabrycznie montowane w nowoprodukowanych samochodach od 2011r. Dlatego tez poczekam i zobaczę jak Honda w Civicach rozwiąże sprawę fabrycznych świateł do jazdy dziennej. Wtedy będzie można za[ewne dokupić te światła. Chyba, że skonstruują nowy kształt np zderzaka i w nim będą zamontowane te światła (wtedy podejrzewam, że koszty wymiany całości będą baaaardzo wysokie). Ale być może będą to jakieś dodatkowo zamontowane światła, zaprojektowane dla tego modelu, a co za tym idzie idealnie komonujące się z calością.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Jacek65
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Jacek
    Auto
    Civic 4d 1,8
    Posty
    848

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro2004 Zobacz posta
    Światła do jazdy dziennej będą musiały byś fabrycznie montowane w nowoprodukowanych samochodach od 2011r. Dlatego tez poczekam i zobaczę jak Honda w Civicach rozwiąże sprawę fabrycznych świateł do jazdy dziennej. Wtedy będzie można za[ewne dokupić te światła. Chyba, że skonstruują nowy kształt np zderzaka i w nim będą zamontowane te światła (wtedy podejrzewam, że koszty wymiany całości będą baaaardzo wysokie). Ale być może będą to jakieś dodatkowo zamontowane światła, zaprojektowane dla tego modelu, a co za tym idzie idealnie komonujące się z calością.
    Ale ja widziałem w Civicu 4D światła dzienne.Tam gdzie u mnie są kierunkowskazy.A kierunkowskazy miała na bokach zderzaka.I jest tam jak widać tzw. szybka, ale nie wykorzystana.Jak więc widać Honda produkuje Civica 4D ze światłami dziennymi.Ciekawe czemu u nas ich nie ma.Przypadek?
    Ktoś tam pisze też zę wymiana żarówek w 5D to 30 sekund.Nie wiem jak jest w 5D,ale w 4D dojście jest pod nadkolami.Czyli co?Trzeba zdjąć koło?W instrukcji piszą że wystarczy je obrócić.Ale nie wiem czy to będzie takie proste.Może to zając, ale 30 minut.Jak w ogóle da się radę to zrobić.No nic, trzeba liczyć że spali się latem,w dzień pogodny i najlepiej blisko ASO.
    Ostatnio edytowane przez Jacek65 ; 14-05-10 o 16:07

  10. #10
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek65 Zobacz posta
    Ale ja widziałem w Civicu 4D światła dzienne.Tam gdzie u mnie są kierunkowskazy.A kierunkowskazy miała na bokach zderzaka.I jest tam jak widać tzw. szybka, ale nie wykorzystana.
    ja myślę ,że to nie było ori rozwiązanie,tylko jakaś rzeźba

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •