Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Odnawianie lamp w Civicu EG?

  1. #1
    Użytkownik Awatar Giuseppe
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    42

    Domyślnie Odnawianie lamp w Civicu EG?

    Cześć,

    Pewnie ktoś z Was zajmował się tematem odnawiania starych porysowanych i trochę podniszczonych kloszy lamp przednich lub tylnych w swoich Civicach? Miałem ostatnio przykrą sytuację na parkingu pod marketem, jakiś niedzielny kierowca cofał i wybił mi prawą tylną lampę zewnętrzną w moim jajku. Udało mi się załatwić komplet lamp jeszcze dzisiaj, ale są trochę zniszczone, to znaczy nie są połamane, ani ukruszone, ale porysowane i mają takie dziwne czarne plamy na sobie. Kiedyś czytałem w internecie, że jest szansa usunąć takie rysy i doprowadzić te lampy do stanu bardzo dobrego. Może ktoś z Was robił coś takiego i mógłby podrzucić jakies rady jaki sposób daje najlepsze efekty?


    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Awatar embargo
    Dołączył
    Dec 2008
    Auto
    hidretrofit.pl
    Skąd
    Poznań
    Posty
    898

    Domyślnie

    jeżeli klosz plastikowy to najlepiej ścierny papier wodny gradacji około 1000 , po czym pasta polerska do plastiku albo jakieś tempo ( w tym przypadku się nadaje) dla wytrwałych ścierka a dla niecierpliwych filc na wiertarkę

  3. #3
    Użytkownik Awatar p4tryk
    Dołączył
    May 2008
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic 5D D16Y3
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ja zrobilem tak:
    -papier wodny 2000 (1zl za szt) polerowanie ok 20 min az znikna glebsze rysy
    -papier wodny 2500 (1zl za szt) tez ok 20 min
    -pasta tempo (8zl) nastepnbe 20 min

    Reka troszke bolala i musialem sie znieczulac browarkiem, ale dalem rade.

    Klosze moze nie wygladaja jak nowe ale usunołem wszystkie ryski i zmatowienia i swieca i wygladaja o wiele lepiej.

    A co do papieru 1000 to osobiscie troszke sie balem go zastosowac ale jak moj sposob nic nie da to czemu nie.

    http://wasze.motofakty.pl/artykul/cz...stikowego.html zobacz to fajnie opisane.
    Ostatnio edytowane przez p4tryk ; 23-04-10 o 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •