Strona 3 z 162 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1613

Wątek: filtr stożkowy, wkladki itd ...

  1. #21
    manuel
    Gość

    Domyślnie

    jakiej firmy filtr mam zakupić?? do hani d15b2? 92 rocznik? czy moze lepiej wymienić wkładke ? bo mam 150zl na filtr przeznaczone - doradzcie cos

  2. #22
    virus2999
    Gość

    Domyślnie

    Witam, dolanczam sie od przedmowcy jestem posiadaczem Civic 1.5 16V 90PS 2D 94r, jaki filtr najlepszy? wybrac do naszej hani?? oraz jakie sa roznice w stozek/wkladka? dosc spore? by zainwestowac lepiej w stozek? oraz jak to idze co do dzwieku? czy wkladka jest cichsza zalezy mi na delikatnym lepszym brzmieniu oraz jak wiaodomo na znacznej poprawie zasysania powietrza
    Pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik Awatar 3dan
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    krakow
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BRACIA
    Druga wazna sprawa a dosc czesto pomijana jest material z jakiego jest wykonany dolot, ten material ma jak najmniej sie nagrzewac, niestety w tanich konstrukacjach zastosowano tanie materialy i zamiast dostarczac jak najbardziej chlodne powietrze to dodatkowo je ogrzewaja.
    Najlepiej byloby kupic dolot renomowanej firmy ale niestety nie stac mnie w tym momencie na taki wydatek i w zwiazku z tym moje pytanie odnosnie materialow.Wiekszosc dolotow "No-Name" jest wykonana z nierdzewki (ogolnie metal) i zastanawiam sie,bo jezeli nawet doprowadze chlodne powietrze do stozk,odizoluje go od silnika to material z ktorego jest wykonany dolot bedzie sie w miare szybko nagrzewal i ogrzewal powietrze w power rurze wiec koncowy efekt lipa,tak sobie gdybam niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle!!

    Jak sadzicie ktore rozwiazanie bedzie lepsze:

    1.Co myslicie o tym zeby stozek zamontowac na seryjnym dolocie ewentualnie droche go przedluzyc(np rura pcv) dla najoptymalniejszego umiejscowienia fitra i oczywiscie doprowadzic dolot z zimnym powietrzem do filtra.Czy cos takiego bedzie lepsze niz metalowy dolot(nie bedzie sie tak nagrzewalo powietrze w dolocie wkoncu to seryjny dolot wiec fabryka musiala wziac to pod uwage dokonujac wyboru materialu,Czy moze zle mi sie wydaje???

    2.Kupic dolt "No-name" ze stali pod konkretny silnik i tasme termiczna(o ile tak sie to nazywa) czy cos takiego coby okleic power rure zeby sie nie nagrzewala.Jest to wogule mozliwe??

    Zamierzam zalozyc stozek i bede wdzieczny za Sugestie!!!
    POZDRO

  4. #24
    Użytkownik Awatar BRACIA
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    210

    Domyślnie

    Jak sadzicie ktore rozwiazanie bedzie lepsze:

    1.Co myslicie o tym zeby stozek zamontowac na seryjnym dolocie ewentualnie droche go przedluzyc(np rura pcv) dla najoptymalniejszego umiejscowienia fitra i oczywiscie doprowadzic dolot z zimnym powietrzem do filtra.Czy cos takiego bedzie lepsze niz metalowy dolot(nie bedzie sie tak nagrzewalo powietrze w dolocie wkoncu to seryjny dolot wiec fabryka musiala wziac to pod uwage dokonujac wyboru materialu,Czy moze zle mi sie wydaje???

    2.Kupic dolt "No-name" ze stali pod konkretny silnik i tasme termiczna(o ile tak sie to nazywa) czy cos takiego coby okleic power rure zeby sie nie nagrzewala.Jest to wogule mozliwe??

    Zamierzam zalozyc stozek i bede wdzieczny za Sugestie!!!
    POZDRO
    Jest jeszcze jedno rozwiazanie, daj sobie na wstrzymanie, uzbieraj kasiorke i kup to co trzeba.

  5. #25
    Użytkownik Awatar michael
    Dołączył
    Jun 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    48

    Domyślnie

    powiem wam co ja zrobiłem :P a mam taki sam silniczek jak twój więc bedzie działać na pewno!!!!
    no więc uno kupiłem stożek,rure pcv, i rure kominkówkę
    od początku (z tym sie liczyłem) był problem z przekrojem dolotu- jaki rozmiar rury mam kupic?? mysłalem że najlepszy byłby około 60mm niestety, dostepne są tylko 50 i 75mm i inne ale duzo wieksze bądź mniejsze. co kupiłem pewnie że 75 a co, będe jakąś tam rureczke 50 wstawiał. przecie im wieksza rura tym powietrza wiecej bedzie i bedzie lepiej zapier....!! NIC BARDZIEJ MYLNEGO- bynajmniej w silniku 114 konnym 8) no wiec po założeniu 75mm była tragedia na wolnych obrotach- hania nie chciala w ogóle jechać,czuć że moment spadł bo rozkręcała się jak bus. ale po przekroczeniu 5000-6000 obrotów czuć było że seryjna wkładka to była lipa!! szkoda że dopiero w tym zakresie. spowodowane było to tym, iż te silniki nie potrzebują aż tak duzo powietrza i nie ciagneły w rurze-nie było ciśnienia,doładowania które wtłaczłoby to do komory spalania. ogólnie lipa pomyslałem i spróbowałem na próbe założyć tąmniejsza rure o przekroju 50mm. ponieważ nie chciało mi się tego wszystkiego demontować i stożek miał większe wejście niż50mm postanowiłem włożyc tą 50mm
    włożyć w tą 75mm :twisted: i wiecie co?? *****IOZA podwójna izolacja termiczna z tworzywa sztucznego zrobiła swoje- nawet w korku latem wiem ,że ta rura50 jest chłodna bo oziebia sie powietrzem przelatujacym przez nią. a powietrze aż słychać jak syczy tak wciąga- dopiero teraz wiem co to jest efekt doładowania !!! różnice czuc od razu na pedał gazu reakcja jest natychmiastowa.
    jedyny mankament (dla niektórych plus) jest taki iż te dwie rury wytłumiają dzwiek powietrza i jest dużo ciszej niż wtedy jak była jedna 75mm. ale coż coś za coś -ja to akuat lubiałem :P
    a tutaj zdjecie:

  6. #26
    Użytkownik Awatar 3dan
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    krakow
    Posty
    244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BRACIA
    Jest jeszcze jedno rozwiazanie, daj sobie na wstrzymanie, uzbieraj kasiorke i kup to co trzeba
    Gdyby mnie bylo stac na wydanie 1000pln na AEM-a to bym nie kombinowal!!,a czytajac forum widzialem rozne rozwiazania dolotow,i kazdy twierdzi ze jest git,zarowno Ci ,ktorzy maja metalowy jak i z pcv i jeszcze inne w zwiazku z tym chcialem sie poradzic kogos kto ma z dolotami do czynienia,z tad te moje teoretyczne (byc moze farmazony)rozwiazania.Dzieki za wszystkie sugestie

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Auto
    nie-honda:(
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    563

    Domyślnie

    podlacze sie pod temat stozkowy..
    znalazlem w sprzedazy zestawy ze stozkiem u gory (tak jak na foto wyzej) jak i zestawy z wyprowadzeniem stozka na dol (nadkole/zderzak)..
    jaka jest praktyczna roznica?
    pzdr

  8. #28
    Użytkownik Awatar MTI
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    414

    Domyślnie

    w przypadku drugim jest to tzw CAI czyli wiecej mocy przez pobieranie powietrza chlodnego nie ogrzewanego przez islnik ( jak jest w przypadku pierwszym ) ale tez wieksze narazenie na zabrudzenia itd ( ze wzgeldu na umieszczenie )

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Auto
    nie-honda:(
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    563

    Domyślnie

    dzieki za wytluamczenie, ale rodzi sie kolejne pytanie, czy stozek da sie czyscic czy po prostu co jakis czas trzeba go wymieniac? pzdr

  10. #30
    Użytkownik Awatar sambo
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Prelude V.gen
    Skąd
    Wawa
    Posty
    49

    Domyślnie

    przepraszam ze sie wtrace ale mam nurtujace pytanie jestem początkujacym fanem Hani i tuningu i mam pytanko Co to jest?? zaznaczylem to na obrazku michaela.

    http://img429.imageshack.us/my.php?i...zonytn6oe2.jpg

    http://img115.imageshack.us/my.php?i...zonytn6pa2.jpg

    sorka ze tak zalaczone fotki ale nie potrafie wrzucic tego tak zeby bylo widac na forum.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •