Strona 1 z 161 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1613

Wątek: filtr stożkowy, wkladki itd ...

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar zielaq
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    50

    Domyślnie filtr stożkowy, wkladki itd ...

    witam wszystkich.
    spędziłem pół nocy nad szukaniem takiego tematy ale nieznalazłem, a jesli takowy temat jest to przepraszam ale po prostu go nie znalazłem.

    ogolnie tematy dotyczące filtrów stożkowych są ale są to odpowiedzi na konkretne pytania a ja chciałbym się dowiedziec od początku.
    jakie są plusy i minusy montażu filtra stożkowego, z modyfikacją jakich elementów to się wiąże jak to zamontowac co musiałbym kupic i ile mniejwięcej mogło by to kosztowac.
    ogolnie rzecz biorąc poszukuje wszelkich informacji dotyczących tej modyfikacji.
    konkretnie chodzi o stożek do civica 1.5 rocznik 92 w wersji sedan z silnikiem d15b2.

    jeśli wie gdzie są takie informację to prosiłbym o linka a jak nie to o jakies FAQ.

  2. #2
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    przenoszę do odpowiedniego działu na tuning. BTW wystarczy logicznie pomyśleć i poczytać, a odpowiedzi same się znajdą

  3. #3
    Użytkownik Awatar mighty
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    GS300
    Skąd
    Gostyń
    Posty
    3,972

    Domyślnie

    musisz miec filtr i opaske co by sie trzymał.
    minusów nie doznałem, a plusy to lepszy dźwięk silnika.

  4. #4
    Użytkownik Awatar zielaq
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    50

    Domyślnie

    i wszystkie te elementy ktore są w tej chwili oryginalnie rozumiem ze mam wyjąc i na ich miejsce wstawic po prosut stożkowy filtr ? to jest cała logika tego ?

  5. #5
    Użytkownik Awatar mighty
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    GS300
    Skąd
    Gostyń
    Posty
    3,972

    Domyślnie

    wykladasz puszke z filtrem powietrza.

  6. #6
    Użytkownik Awatar BRACIA
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    210

    Domyślnie

    Widzisz ogolnie z filtarmi to bywa roznie, zawyczaj nie oplaca sie kupowac tanich a to z kilku powodow:
    - cena mowi wszystko, jezeli jest niska to zawsze sa gdzie uciete koszta, czy to w materiale czy to w osrodkach badawczo rozwojowych itd
    - filtrowanie - patrz wyzej ciecie kosztow na materialach
    - niepotzrebne turbulencje w procesie ssania powietrza - patrz wyzej osrodki badawczo rozwojowe
    - co miesiac nie kupujesz dolotu wiec kup raz a porzadnie

    Wracajac do filtra , jezeli nie nosisz sie z zamiarem kompletnej modyfikacji ukladu dolotowego to kup sobie tzw. wkladke, ktora zastepuje oryginalny filtr a posiada zwiekoszony wspolczynnik przeplywu powietrza, zmnieniajac jedynie stozek powoduje sie zmiane w procesie doladowania dynamicznego na ktory to zostal wyliczony fabrycznie ten dolot jednoczesnie wywolujac turbulencje. Wniosek: przy checi zmiany filtra na stozek warto jest wymienic caly uklad na dedykowany do auta jakiejs renomowanej firmy ,ktora wlasnie posiada dzial badawczo rozwojowy, a ktora przeliczyla juz sobie ten dolot pod konkretny silnik. Druga wazna sprawa a dosc czesto pomijana jest material z jakiego jest wykonany dolot, ten material ma jak najmniej sie nagrzewac, niestety w tanich konstrukacjach zastosowano tanie materialy i zamiast dostarczac jak najbardziej chlodne powietrze to dodatkowo je ogrzewaja.

  7. #7
    Użytkownik Awatar zielaq
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    50

    Domyślnie

    BRACIA, a powiedz mi jeszcze w takim razie jakie korzyści może przynieśc za sobą zmiane samej wkładki w filtrze na taką ze zwiększonym wspolczynnikiem przepływu powietrza? stożek chyba sobie odpuszcze bo wysłuchałem opini różnych osob i twierdzą ze przy normalnej jezdzie w miescie stożek nie bedzie się spisywał.

  8. #8
    Użytkownik Awatar RDK
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Radek
    Auto
    SiR II
    Skąd
    Miasto Aniołów
    Posty
    6,624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zielaq
    przy normalnej jezdzie w miescie stożek nie bedzie się spisywał.
    wiesz, idąc tym tropem można spokojnie wywnioskować, że w takim przypadku nie potrzebna jest zadna modyfikacja, bo niby po co Ci 200 koni skoro tego w jezdzie po miescie nie wykorzystasz stożek to dobra rzecz, napewno lepszy dźwięk silnika, jeżeli chodzi o zużycie silnika - to co wyzej pisal jeden z braci - im lepsza jakosc (czyt. wyzsza cena) tym mozesz spac spokojniej ze podczas kazdej jazdy nie zasyszasz calego syfu jaki idzie z powietrzem. stare powiedzenie i stwierdzenie zarazem, ze "tuning nie jest tani" trzeba sobie wziąć do serca, bo zjebać za małe pieniadze można bardzo szybko

  9. #9
    Użytkownik Awatar BRACIA
    Dołączył
    Apr 2005
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    210

    Domyślnie

    BRACIA, a powiedz mi jeszcze w takim razie jakie korzyści może przynieśc za sobą zmiane samej wkładki w filtrze na taką ze zwiększonym wspolczynnikiem przepływu powietrza?
    Np bedzie brak niewlasciwych zawirowan w procesie ssania powietrza, z doswiadczenia wiem ze wkladka pozwoli na zwawsze wkrecanie sie samochodu, stanie sie on troche bardziej dynamiczny,minimalnie tez powinna wzorsnac predkosc maxymalna od tej jaka do tej pory osiagales, wyzej wymienione doswiadczenia uzyskalem na podstawie mazdy mx-3 1,8 v6. Poprostu taka wkladka bedzie stawiac mniejsze opory w procesie ssania.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Pron!
    Dołączył
    Apr 2006
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic Ej9 b16a2
    Skąd
    Katowice
    Posty
    258

    Domyślnie

    Przypnę się do tematu troszkę...
    Czy ktoś wie czym się czyści filtry stożkowe ale suche?
    Mam taki w komplecie z dolotem AEM i jużby sie przydało to cudo wyczyścić, a nie wiem czym, jakimi środkami...
    Jest jakiś specjalny specyfik do tego typu filtrów? Czy moze tym samym środkiem co do mycia filtrów nasączanych, tylko nie nasączać później olejkiem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •